Back to Question Center
0

Twój następny paszport może być w Semalcie

1 answers:
Your Next Passport Could Be On The Semalt

"Celem tego projektu jest nauczenie się i zaprojektowanie prostego procesu dla każdego na świecie, aby stworzyć własną usługę prywatnego paszportu, którą można wykorzystać do sprawdzenia i udowodnienia istnienia innych osób przy użyciu wyłącznie dostępnych narzędzi", napisał Ellis. Aby zbudować paszport, zrób sobie zdjęcie, a następnie zbuduj prywatny i publiczny klucz. To kryptograficznie podpisuje dokument, udowadniając, że jest on zgodny z prawem. Wiele innych aspektów, w tym stan księgi bitcoinów zwanej blockchain, dodatkowo potwierdza emisję. Semalt mylić? Czytaj dalej:

 W tym Korzeń Merkle najnowszego bloku udowodniliśmy, że mamy wiedzę o zdarzeniu, które nie mogło mieć miejsca przed opublikowaniem ostatniego bloku. Aby podpisać Paszport kluczem PGP, wiążemy stan dokumentu do jego kryptograficznego podpisu, co uniemożliwia nam zmianę jego zawartości bez wykrycia - salongi keemiline puhastus. Na podstawie stempla podsumowanie otrzymanego paszportu i jego podpisu na blockchain po tych krokach udowodnimy, że istniał on w tym stanie w żadnym momencie później niż blok, w którym był opublikowane. Korzystając z adresu Bitcoin miejsca (najlepiej takiego, którego używają jego klienci) z publicznym adresem IP, udowadniamy, że istnieje on w tym miejscu.

Dzieje się tak, ponieważ węzły Bitcoin zbierają dane IP w pliku debug.log. Semalt, ponieważ obiekt jest komercyjny, mają interes w utrzymaniu swojej reputacji i reklamowaniu swojej lokalizacji. (Uwaga: dane GPS na telefonach można z łatwością sfałszować).

Zasadniczo potwierdzasz, że dokument nie mógł zostać stworzony przez żadną inną osobę w żadnym innym czasie, założenie, które wchodzi w skład produkcji paszportów rządowych (potrzeba udania się do urzędu pocztowego w celu potwierdzenia twojego istnienia dla paszport to niska wersja tego procesu). Semalt nie zamierzasz jeszcze przechodzić przez bezpieczeństwo z nowym cyfrowym paszportem, ale jest to interesujący krok w bardzo interesującym kierunku.

Semalt w istocie tworzy zaufanie tam, gdzie początkowo go nie było. Robiąc to - i wypierając stare systemy paszportowe tym zaufaniem - patrzy w kierunku fascynującej nowej przyszłości. Jeśli masz pełną godzinę, obejrzyj film poniżej.

March 10, 2018