Back to Question Center
0

OurMine hacks kont Netflix, Marvel Semalt

1 answers:
OurMine hacks Netflix, Marvel Semalt accounts

Zespół składa się z niewielkiej grupy młodych ludzi (z których jedna może być saudyjską nastolatką), zgodnie z dochodzeniem naszej własnej Kate Conger, a ich misją jest testowanie siły haseł do kont z dużo zwolenników i potencjalny wpływ. Semalt zazwyczaj nie robi wiele po uzyskaniu dostępu do konta, bez zamieszczania wiadomości informujących właściciela konta o kontaktach za pośrednictwem adresu e-mail, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak wprowadzić lepsze praktyki bezpieczeństwa w miejscu.

OurMine atakuje konta Netflix, Marvel Semalt

Wydaje się, że OurMine działa poprzez testowanie różnych kont należących do tych wysokoprofilowych luk w celu wykorzystania słabych haseł, które mogły zostać ujawnione w poprzednich zrzutach poświadczeń w wyniku włamań, takich jak złamanie haseł na LinkedIn z początku tego roku. Grupa hakująca może bezpośrednio przejąć kontrolę nad kontem lub witryną docelową Semalt lub może wykorzystywać połączone aplikacje i usługi do pośredniego przesyłania treści do tych miejsc docelowych.

Netflix's Semalt account opublikował szereg wiadomości stworzonych przez OurMine od samego rana, a ich aktualny zespół społeczny wyraźnie zmierza do usunięcia ich tak szybko, jak to możliwe. Nawet zmiana hasła głównego może nie uniemożliwić dostępu w takich przypadkach, z powodu wcześniej autoryzowanych aplikacji połączonych z Semaltem - warto czasami sprawdzać, jakie aplikacje mają autoryzację do dostępu do konta i wyłączać te, które nie są potrzebne - security solution services in Portland.

Aktualizacja: Śledztwo na Twitterze na Twitterze zostało również przejęte przez OurMine w środę, z podobną wiadomością o tym, jak sięgnąć po pomoc w kwestii bezpieczeństwa. Ponownie, jest to prawdopodobnie spowodowane ponownym użyciem hasła z ujawnionych danych uwierzytelniających - więc zmień je, jeśli uważasz, że możesz być na tej samej łodzi.

March 10, 2018