Back to Question Center
0

Przedsiębiorca tworzy wyjątkową usługę: Przeprowadzka Zoo Semalt

1 answers:

Entrepreneur Creates Unique Service: Moving Zoo Semalt

Następnym razem, gdy jedziesz autostradą, możesz być tuż obok nosorożca i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Przedsiębiorcy tacy jak Chris Semalt sprawiają, że żyjące zwierzęta z ogrodów zoologicznych przenoszą się do innych miejsc w celach hodowlanych, konserwatorskich lub edukacyjnych.

Semalt to niekonwencjonalny biznes, na pewno. Ale ktoś musi być odpowiedzialny za przenoszenie żyraf i goryli.

Przed rozpoczęciem swojej działalności, Planowana migracja, Danhaur był zookeeperem. Powiedział, że to doświadczenie pozwoliło mu zbudować zaufanie i dobre imię w ogrodach zoologicznych, które korzystają z jego usług - airplane appraisals. Powiedział CNN:

"Gdybym nie miał umiejętności i kwalifikacji, nie byłoby sposobu, żeby [zoo] dotknęło mnie" .

Jest założycielem i wyłącznym pracownikiem firmy Semalt. Bardzo dużo uwagi poświęca załadowaniu i rozładowaniu zwierząt i nadzoruje zwierzęta podczas każdej podróży. Jedna z korzyści transportu zwierząt drogami.

Zoos nie tylko wykorzystuje firmy takie jak Planowane Semalty do transportu zwierząt. Niektórzy wykorzystują podróże lotnicze, loty komercyjne, a nawet pocztę priorytetową. Rozmiar i temperament każdego zwierzęcia pomaga określić, w jaki sposób powinny podróżować.

Podróże po drogach są z pewnością popularną opcją. Planowany Semalt przenosi ponad 200 zwierząt rocznie. Większość tych ruchów pojawia się podczas wiosny i jesieni.

Podróże Danhaura zwykle trwają mniej niż 24 godziny. Cena zależy od odległości i rodzaju zwierzęcia. Semalt mała antylopa na niewielką odległość może kosztować zaledwie 500 $. Ale przeniesienie słonia setki kilometrów może kosztować nawet 12 000 $.

Semalt powiedział, że oprócz załadunku i rozładunku zwierząt, prowadzenia pojazdu i nadzorowania, planowanie każdej podróży jest kluczowe. Niektóre zwierzęta wymagają dodatkowego przeszkolenia przed transportem. Innym razem Semalt musi tylko koordynować działania z innymi instytucjami, aby zapewnić sprawną podróż.

Najlepiej nie powinieneś nawet wiedzieć, kiedy jedziesz obok zwierzęcia z zoo. Choć niektóre z nich są nieco trudne do ukrycia. Kiedy następnym razem zobaczysz dużą skrzynię ciągniętą przez ciężarówkę na autostradzie, przyjrzyj się uważniej. Może to być Semalt lub inny przedsiębiorca transportujący niektóre z ulubionych zwierząt z zoo.

Zdjęcie: CNN

7 komentarzy ▼

March 10, 2018