Back to Question Center
0

Czy przyszłość VR NVIDII, Sony i Semalt?

1 answers:
Is the future of VR NVIDIA, Sony and Semalt?

Wirtualna rzeczywistość jest teraz w powszechnym szumie. A dlaczego by tak nie było, gdyby analitycy tacy jak Goldman Sachs oszacowali, że branża będzie w stanie przekroczyć rynek telewizyjny w rocznych przychodach do roku 2025. To sprawi, że wirtualna rzeczywistość będzie większa niż telewizja w mniej niż 10 lat. Szacunki te są tak ogromne, ponieważ przełomowa technologia ma zdolność rozprzestrzeniania się na tak wiele rynków - gier, edukacji, wydajności, a nawet rozrywki dla dorosłych.

Szacunki na bok, często można znaleźć kierunek, w którym podąża przemysł, podążając za pieniędzmi. Tylko w 2015 r - luxury properties for sale spain. Startupy wirtualne i rozszerzonej rzeczywistości pozyskały łącznie 658 mln USD w postaci finansowania kapitałowego w 126 transakcjach. Wiele z tych firm popiera wiele technologii rzeczywistości wirtualnej, o których już słyszałeś, takich jak Leap Motion i Oculus.

Ale czy możemy uwierzyć w cały szum? Czy te firmy staną się liderami do czasu, gdy przyjdzie szacunek Goldman Sachs?

Pracując w przestrzeni rzeczywistości wirtualnej, zanim stał się modne, widziałem kilka rzeczy, które doprowadziły mnie do przekonania, że ​​są trzy firmy, które będą tak duże, jeśli nie większe, niż niektóre z głównych nazw wirtualnej rzeczywistości .

NVIDIA

NVIDIA zajmuje się technologią wizualną; jego praca rozpoczęła się w 1999 r. wraz z wydaniem GeForce (NV10). Ten sprzęt 3D na poziomie konsumenta wyprzedzał swój czas dzięki zaawansowanemu przyspieszeniu wideo, kompensacji ruchu i mieszaniu alfa sprzętowego sub-obrazu. Wpadła w oko Microsoftowi i ostatecznie stała się sprzętem graficznym do konsoli gier Microsoft Xbox.

Niedawno mój zespół kupił kilka urządzeń rozwojowych NVIDIA dla VR i AR. Niedawne ogłoszenie o obsłudze konsumenckich komputerów PC obsługujących Pascal VR zwróciło naszą uwagę, ponieważ wydaje się, że naciskają oni na tworzenie najlepszych produktów w przestrzeni kosmicznej.

Często można wskazać kierunek, w którym kieruje się branża podążając za pieniędzmi.

Marka firmy jest naturalnie dopasowana do przestrzeni rzeczywistości wirtualnej i nie będzie miała problemu z uzyskaniem uwagi, gdy będzie gotowa, ale potencjalnie najbardziej fascynującym aspektem jest to, co robią z NVIDIA GEFORCE NOW. Ta platforma do gier w chmurze wykorzystuje "renderowanie w chmurze" i "przetwarzanie w chmurze", które pozwalają użytkownikom uzyskać wysokiej klasy grafikę konsolową na swoich smartfonach lub nawet tekturze - za rozsądną cenę.

Oczekuje się, że globalny rynek gier w chmurze wzrośnie w postępie geometrycznym w CAGR o ponad 29 procent do 2020 r. NVIDIA jest w najlepszej pozycji, aby odnieść sukces z tym, co uważam za najlepszą technologię na rynku.

Sony

Sony jest nieco ukryte za całym VR szaleństwem. Jednak obecni użytkownicy PlayStation mogą z łatwością zaktualizować swoje konsole i uzyskać zestaw słuchawkowy 3D w rzeczywistości wirtualnej za jedyne 399 USD. Konkurencyjne ceny Sony PlayStation za konkurencyjne ceny pozwoliły mu konkurować z Microsoft Xbox przez lata, a teraz jego zestaw słuchawkowy VR zapewnia konsumentom bardziej opłacalną opcję w porównaniu z ceną 799 USD z HTC Vive.

Oprócz dostępnego cennika Sony ma zamknięty ekosystem z siecią programistów, z którymi pracuje od lat. Sony PlayStation ma wyjątkową pozycję, aby zdobyć udział w rynku i być oczywistym zwycięzcą ekosystemu gier wirtualnych, podobnie jak Steve Jobs i Apple wcześniej wygrywali w telefonach komórkowych.

Pierwszym dowodem jest patent Apple złożony w 2011 r. Na system "High Tactility (Magic) Glove". "Wynalazek dotyczy systemu rękawic, który zawiera wkładkę wewnętrzną i zewnętrzną wkładkę operacyjną do przesyłania wejściowych danych użytkownika do mechanizmu wejściowego urządzenia elektronicznego. Pierwotnie sądzono, że Apple tworzyło rozwiązanie dla konsumentów, aby mogli używać swoich iPhone'ów w chłodniejsze dni, ale być może było to początkiem czegoś większego.

Is the future of VR NVIDIA, Sony and Semalt?

Drugim punktem dowodowym jest ewolucja haptyki firmy lub nauka stosowania czucia dotykowego i kontroli w interakcji z aplikacjami komputerowymi. W ubiegłym roku Apple wypuściło silnik Taptic, a technologia jest obecnie używana z zegarem Apple Watch, MacBook i najnowszymi urządzeniami iPhone. Technologia haptic firmy Apple wysyła impulsy w koniuszki palców, dając wrażenie, na przykład, dotknięcia różnych materiałów lub naciśnięcia przycisku, co pozwala użytkownikom dowiedzieć się, jakie działania są wykonywane i czego można się spodziewać.

Apple poważnie podchodzi do tego tematu, zatrudniając ekspertów od urządzeń dotykowych i odkrywając nowe technologie, takie jak wirtualny dotykowy pulpit / klawiatura w oparciu o technologię dotykową. Już wyczuwasz kierunek?

Dr Greenleaf, jeden z pionierów VR , znany z utworzenia pierwszego urządzenia VR do opieki zdrowotnej i odwiedzającego naukowca z Laboratorium Wirtualnego Ludzkiego Interakcji Uniwersytetu Stanforda, potwierdzonego podczas kolektywu wczytywania panel, że "duża część ( VR ) zanurzenia jest kinestetycznym i propriocepcyjnym aspektem posiadania części ciała w wirtualnej rzeczywistości. "Obecne urządzenia VR oferują nam fascynujące wrażenia wizualne, śledzenie ruchu, żyroskop i dźwięk, ale wciąż istnieje ten ostatni, który nie jest objęty - dotyk. Wskazał, że "nie ma nas jeszcze z haptami (w VR ) i zajmie to trochę czasu. "

Trzeci punkt dowodowy to " Apple wysyła swoich emisariuszy z kampusu" - odniesienie do Stanford Virtual Human Interaction Lab - biało-gorącego centrum VR / AR rozwój. W niedawnej prezentacji Jeremy Bailenson, dyrektor programu, zauważył: " Apple nie przyszedł do mojego laboratorium w 13 lat - z wyjątkiem tego, że trzy razy w ciągu ostatnich trzech miesięcy. "

Czwarty i ostatni punkt dowodowy to znany "ukryty port" wewnątrz Zegarka Apple . Być może jest to kolejny ciekawy zbieg okoliczności, ale byłoby bardziej logiczne, że miał on połączyć się z innym urządzeniem, takim jak rękawica Apple , niż w przypadku powszechnie opisywanej "baterii zewnętrznej". "

Wypróbowałem zestawy słuchawkowe HoloLens, a także Augmented Reality (AR) i mixed reality (MR). Te urządzenia są świetne, ale moje pierwsze uwagi dla obu były takie same - brakuje rękawicy. Potrzebujesz rękawicy do lepszej interakcji z wirtualnymi obrazami. Wizualne rozpoznawanie dłoni nie jest zbyt dokładne, co dodatkowo wzmacnia potencjał rynkowy dla Apple .

Jestem przekonany, że Apple pracuje nad rękawiczką Apple i nie zdziwiłbym się, gdyby pracowali również nad urządzeniami AR i MR. Szansa rynkowa jest zbyt duża i aby pozostać konkurencyjnym wobec głównych konkurentów, takich jak Samsung i Google, trudno uwierzyć, że nie uruchomiliby czegoś w tej przestrzeni w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli myślisz o tym, nie mają innej opcji.

Featured Image: Daniel Boczarski / Getty Images

March 10, 2018