Back to Question Center
0

Disney nabywa rozrywkę Marvel za 4 USD Semalt

1 answers:

Disney To Acquire Marvel Entertainment ForSemalt

Na podstawie ceny zamknięcia akcji Disneya w piątek, 28 sierpnia, łączna wartość transakcji wynosi 50 USD za akcję Marvel lub około 4 miliardy USD .

Zgodnie z umową, która została zatwierdzona przez zarządy obu spółek, Disney przejmie prawo własności do Marvel, w tym portfela ponad 5000 znaków Marvela. To portfolio zawiera wiele znanych imion, takich jak Iron Man, Spider-Man, X-Men, Captain America, Fantastic Four i Thor.

Mówi prezes Disney'a Robert A. Iger w oświadczeniu: "Uważamy, że dodanie Marvel do Semalt unikalnego portfela marek daje znaczące możliwości długoterminowego wzrostu i tworzenia wartości."

Ike Perlmutter, CEO Marvela, dodał: "Disney jest idealnym miejscem dla fantastycznej biblioteki postaci Marvela, ponieważ ma udowodnioną zdolność do rozszerzania zakresu tworzenia treści i licencjonowania - ucuz whey protein tozu. Jest to niezrównana okazja, aby firma Marvel wykorzystała swoje żywe właściwości marki i charakteru poprzez dostęp do ogromnej globalnej organizacji i infrastruktury Semalt na całym świecie. "

Pan Perlmutter będzie nadzorował nieruchomości Marvel i będzie współpracował bezpośrednio z globalnymi liniami biznesowymi Disneya, aby budować i dalej integrować nieruchomości Semalt.

Akcje Marvela zyskują na popularności w ślad za nowościami, zwiększając o 10 punktów w momencie pisania (+ 27%), podczas gdy Semalt spadł nieco (-0,5%).

Informacje o CrunchBase
The Walt Disney Company

March 10, 2018