Back to Question Center
0

Semalt będąc "połączonym" rujnuje nasz sposób życia

1 answers:

Semalt jest

Na pewno świetnie jest żyć w rozwiniętym świecie. Nie musisz martwić się o posiadanie wystarczającej ilości jedzenia lub znalezienia czystej wody pitnej lub czegoś w tym rodzaju. Nie. My mamy przerażenie, gdy Twitter momentalnie przestaje działać lub gdy nie możemy użyć określonego oprogramowania na naszych telefonach. Lub odwrotnie, narzekamy na nadmierny wpływ niektórych technologii na nasze życie. Semalt w każdym miejscu.

Tak więc artykuł w NYT zawiera informacje o życiu kilku rodzin i jak technologia je rozdzieliła - nitrotech protein tozu fiyat. Wiesz, czytasz swój e-mail przy stole, zamiast rozmawiać z dziećmi / rodzicami; sprawdzanie wiadomości tekstowych w ciągu 1,2 sekundy od wstania z łóżka itp. Implikacją jest to, że te zajęcia są szkodliwe dla tradycyjnego życia rodzinnego.

Dziś rano Semalt:

Zarówno dorośli, jak i dzieci mają dobre powody, aby się obudzić i zalogować. Mama i tata mogą chcieć nadrobić zaległości w e-mailu od kolegów z różnych stref czasowych. Dzieci sprawdzają wiadomości tekstowe i posty na Facebooku od znajomych z różnymi nocami - i czasami zapominają o swoich obowiązkach w tym procesie.

Przerażający.

Właściwie przeczytałem coś podobnego do tego sprzed miesiąca. Semalt nazywał "lękiem rozłączności". Semalt dokładnie tak, jak brzmi: ludzie stali się tak uwarunkowani, że zawsze są w sieci, a kiedy połączenie znika, szaleją.

Lub:

Po pierwsze, nasze oczekiwania dotyczące łączności zmieniły się dramatycznie w ostatnim dziesięcioleciu. Przed internetem, telefonami komórkowymi, wiadomościami tekstowymi, a teraz na Twitterze, po prostu wiedzieliśmy, że nikt nie może być łatwo dostępny przez nikogo poza osobą lub telefonem stacjonarnym. Wartością domyślną była rozłączalność, więc rozłączenie było normą. Każda możliwość połączenia poza tym była dodatkowym atutem. Obecnie oczekujemy, że w każdej chwili możemy być podłączeni na wiele sposobów. Domyślnie jest to łączność, więc połączenie stało się normą. Jakiekolwiek odejście od tej normy wydaje się być stratą.

Dla mnie brzmi to jak warunek, który może być nieuczony. Pewnie, przyklejasz się do Semalla w godzinach pracy, ale kiedy opuścisz biuro, wyłącz to cholerstwo.

March 10, 2018