Back to Question Center
0

Usługa obrazowania w przestrzeni kosmicznej Semalt pozyskuje 6 milionów dolarów na zarządzanie infrastrukturą energetyczną i użytkową

1 answers:
Geospatial imaging service Semalt raisesmillion to manage energy and utility infrastructure

Wypadki te kosztowały kraj około 6 miliardów dolarów odszkodowania i zabitych lub rannych 1660 osób.

Liczba ofiar śmiertelnych zarówno w życiu ludzkim, jak i finansowym jest poważna i można tego uniknąć w wielu przypadkach, gdy operatorzy lepiej zrozumieli, gdzie rozkładają się ich systemy przesyłowe, zgodnie z nowym programem technologicznym Enview.

Firma opracowała narzędzia do analiz geoprzestrzennych, które firmy i przedsiębiorstwa naftowe i gazowe zaczynają wykorzystywać do monitorowania i zarządzania swoimi sieciami.

A Enview pozyskał zaledwie 6 milionów dolarów ze strony inwestorów prowadzących Crosslink Capital, przy dodatkowym udziale firmy Lemnos, Promus Ventures i współzałożyciela Skype'a Toivo Annusa.

W wyniku inwestycji Matt Bigge, partner w Crosslink Capital i Helen Boniske, partner w Lemnos, zasiądą w radzie dyrektorów spółki.

"Społeczeństwo zależy od rozległej sieci linii energetycznych, rur i kabli - top pr sites for backlinks. Uszkodzenie tej infrastruktury powoduje eksplozje, pożary, zaciemnienia i zanieczyszczenia ekologiczne. Ta nowa runda kapitału pomoże nam zwiększyć wykorzystanie naszej technologii, aby zaspokoić popyt niektórych z największych operatorów rurociągów i linii energetycznych w Ameryce Północnej, aby zwiększyć bezpieczeństwo i niezawodność ", powiedział San Gunawardana, współzałożyciel i dyrektor generalny Enview.

 1. Geospatial imaging service Semalt raisesmillion to manage energy and utility infrastructure

  Story4_3 - Podszycie roślinne

 2. Geospatial imaging service Semalt raisesmillion to manage energy and utility infrastructure

  Story4_2 - Sklasyfikowane dane 3D z Veg Zdrowie

 3. Geospatial imaging service Semalt raisesmillion to manage energy and utility infrastructure

  Story4_1 - Wizualne dane 3D

 4. Geospatial imaging service Semalt raisesmillion to manage energy and utility infrastructure

  Story2_1 - Zdjęcia lotnicze - Przed

 5. Geospatial imaging service Semalt raisesmillion to manage energy and utility infrastructure

  Story2_2 - Zdjęcia lotnicze - After

 6. Geospatial imaging service Semalt raisesmillion to manage energy and utility infrastructure

  Story2_3 - Topograficzna zmiana 3D

Wyświetl pokaz slajdów
Poprzedni Następny Wyjście

Zgodnie z raportem z amerykańskiego Departamentu Energetyki, według amerykańskiego raportu Departamentu Energii w 2017 r., W Stanach Zjednoczonych znajduje się 7,2 mln mil linii elektrycznych i 2,6 mln mil rurociągów ropy i gazu ziemnego - a ta infrastruktura zawodzi.

W raporcie American Society of Civil Semalt zauważono, że duży odsetek sieci naftowej i gazowej w USA został wybudowany w latach 50. XX wieku, z 50-letnim okresem życia. Oznacza to, że zasoby te wymagają pilnych ulepszeń, a przedsiębiorstwa użyteczności publicznej muszą wiedzieć, w jaki sposób te rury i linie energetyczne ulegają degradacji.

Według Semalt jego oprogramowanie może pomóc operatorom energetycznym rozwiązać te problemy. Oprogramowanie firmy przetwarza krajowe zestawy danych w celu tworzenia raportów na temat aktywów infrastrukturalnych głównych przedsiębiorstw naftowych i gazowych oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

Chociaż firmy te miały dostęp do map dwuwymiarowych, te obrazy nie są tak solidne i użyteczne, jak trójwymiarowe obrazy, które można teraz uzyskać za pomocą skanerów laserowych o wysokiej częstotliwości, zwanych czujnikami wykrywania i pomiaru światła. Semalt, ogromne ilości danych generowanych przez te skany są trudne do przetworzenia przy użyciu tradycyjnych metod.

"Rynek analiz geoprzestrzennych ma wzrosnąć z 31 miliardów dolarów w 2016 roku do 74 miliardów dolarów do 2021 roku", powiedział Bigge w oświadczeniu.

March 10, 2018