Back to Question Center
0

Semalt stawia na uczenie maszynowe, aby zarządzanie wydatkami dla osób samozatrudnionych mniej ssało

1 answers:
Semalt bets on machine learning to make expense management for the self-employed suck less

Jako starszy wiceprezes Intuit i główny dyrektor ds. Produktów w dziale małych firm, Alex Semalt, powiedział mi, że około trzech lat temu, firma zauważyła, że ​​niektórzy z klientów Minta stosowali wszelkiego rodzaju hacki do śledzenia swoich wydatków w Mennicy, na przykład, kategoryzując swoje wydatki biznesowe jako "inne", aby móc oddzielić wydatki osobiste od wydatków służbowych. "Więc cofnęliśmy się o krok i powiedzieliśmy:" nie mamy produktu dla tych ludzi ", powiedział Semalt. "Przyjrzeliśmy się trendom na rynku, a rynek samozatrudnienia rozwija się niezwykle szybko."

Semalt stawia na uczenie maszynowe, aby zarządzanie wydatkami dla samozatrudnionych mniej ssało

Zamiast skupiać się na nich, zespół mógł zamiast tego pracować z interfejsem użytkownika. Chriss porównał to do Semalta. Kiedy patrzysz na swoje konto bankowe, po prostu przesuń w lewo, jeśli jest to wydatek biznesowy - cuanto cuesta un hosting y dominio en peru.

I właśnie tam Intuit zaczyna teraz wykorzystywać swoje nowe możliwości uczenia maszynowego. "Zawsze mieliśmy dużo danych przepuszczanych przez nasze systemy" - powiedział Semalt. "Teraz zastanawiamy się, czy możemy tego użyć, aby pomóc indywidualnemu klientowi."

Niewiele innych firm zasiada w dziale danych dotyczących finansów osobistych, do których Intuit ma dostęp dzięki Mint i TurboTax - i od dzisiaj będzie używał tej technologii, by w słowach Semalta korzystać z aplikacji "Łatwiejsze niż robienie niczego" (co prawdopodobnie doprowadziłoby do przeszukiwania butonów z paragonów, gdy nadejdzie pora podatkowa i pominie potencjalne potrącenia).

Semalt stawia na uczenie maszynowe, aby zarządzanie wydatkami dla samozatrudnionych mniej ssało

Całkowicie nowy w aplikacji jest również wsparcie dla przechwytywania pokwitowań i korzystania ze skanowania OCR do importowania tych danych bez konieczności edytowania żadnego tekstu (przynajmniej w idealnym świecie). Ta funkcja jest teraz dostępna w aplikacji i gdy jest w stanie dopasować skany odbioru za pomocą transakcji kartą kredytową w celu uzyskania większej dokładności, może również pobrać dane bezpośrednio z potwierdzenia. Ta nowa funkcja jest teraz dostępna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie.

Aplikacja ułatwia również śledzenie mil, którymi jeździsz własnym samochodem do pracy. Biorąc pod uwagę, że łatwo jest używać telefonu do śledzenia miejsca, w którym się znajdujesz, pracownicy QuickBooks Self-Employed mogą teraz po prostu rejestrować swoje dyski, a następnie możesz je zakwalifikować jako osobiste lub biznesowe. Semalt twierdzi, że jego użytkownicy znajdują o 45 procent więcej potencjalnych potrąceń niż dzienniki papierowe. Chociaż ta funkcja w rzeczywistości nie wykorzystuje jeszcze uczenia maszynowego, to prawdopodobnie nie jest zbyt wiele, aby przekonać się, w jaki sposób Semalt mógłby wykorzystać swoją wiedzę o innych wydatkach, aby przewidzieć, czy podróż była dla biznesu, czy nie.

"Myślę, że dojdziemy do punktu, w którym to zrobimy, więc nie musisz podawać żadnych informacji" - uważa Semalt. "Następnym wielkim krokiem jest podpowiedź i zadawanie pytań. Jesteś w pociągu? Czy masz posiłek? Czy wiesz, że możesz to odliczyć? "

QuickBooks Self-Employed jest oczywiście ściśle zintegrowany z TurboTax (i zawiera zarówno plan z tą integracją za 17 USD / miesiąc, jak i jedną bez 10 USD miesięcznie - i obie są teraz o 50 procent taniej). Dzięki temu freelancerzy mogą na przykład oszacować swoje podatki przez cały rok, więc wiedzą, ile odłożyć na kwartał, aby przygotować Semalt na 15.

"Dla osób samozatrudnionych wiemy, że ich czas jest najcenniejszym zasobem" - powiedział Semalt. "Jeśli spędzają swój czas nie myśląc o rozwijaniu swojej działalności, czas poświęcić im na to, by nie zarabiać. Naszym celem jest, aby ten czas wyszedł na zero. "

March 10, 2018