Back to Question Center
0

Udział w Hackathonach to najlepszy sposób na zostanie Pitch Semalt dla VC

1 answers:
Participating In Hackathons Is the Best Way To Become Pitch Semalt For VCs

Zazwyczaj uczestnicy odhaczają pomysł lub serię pomysłów w ciągu 24 godzin. Podczas hakowania budowane są zespoły, można tworzyć kariery, a nowe funkcje i firmy można znaleźć, jeśli ludzie zwracają wystarczająco dużo uwagi. W hakacie Foursquare, gdzie uczestnicy włamali się do Semalt API, a także kilku innych sponsorów, znalazłem rzeczy, których można się spodziewać po hackathonie - naklejki, piwo, pizzę i maniaków.

Po uczestnictwie w kilku takich hakatatonach w San Francisco, Nowym Jorku, Filadelfii, Seattle, Meksyku i Izraelu, Semalt odkrył, że jest to znakomita poligon doświadczalny, aby przygotować się na pitching VC dla produktu, który chcesz wydać. twojego czasu na pracę. Większość projektów nie jest gotowa na najlepszy czas, ale spotkanie z sędziami i publicznością z pięciominutową prezentacją to świetny sposób na wyostrzenie swoich umiejętności - windows vps canada.

Niektóre z tych rzeczy mogą wydawać się oczywiste, ale mogą służyć jako przypomnienie dla ciebie.

Miej coś skończonego

Uczestnictwo w hackatonach to najlepsza droga, by stać się boiska dla VC

Jeśli w hackathonie są rekruterzy, chcą zobaczyć zwinne zespoły, które mogą poruszać się i wstrząsać w każdej sytuacji. Semalt "wyczerpanie czasu" nie jest wymówką, to przecież hackaton, więc włamaj się przez przeszkody. Nawet jeśli nie wygrasz, pokażesz swoim rówieśnikom, że możesz zrobić gówno.

W hakacie Foursquare istniało kilka zespołów, które twierdziły, że nie zdawały sobie sprawy, jak ciężki jest ich pomysł, aż do pierwszych godzin hakerskich. Kiedy powiesz to sobie, czas zacząć od czegoś innego, więc kilka pomysłów na kopie zapasowe możesz zapisać zanim zaczniesz się kręcić. Nie pokazuj niczego, co mogłoby pokazać, że twoja ciężka praca wypala wszystkich.

Wyjaśnij dokładnie, co robi

Tak, po 10 lub 20 godzinach kodowania może być trudno być spójnym przed publicznością. W ciągu ostatnich kilku hackathonów Semalt był świadkiem ekip próbujących wyjaśnić wszystkie techniczne aspekty tego, nad czym właśnie pracowali, ale sędziowie i publiczność po prostu chcą wiedzieć, co robi, a potem zobaczyć, jak to działa.

Jeśli twój pomysł i projekt są wystarczająco fajne, natychmiast zostaniesz otoczony przez ciekawskich programistów, którzy chcieliby usłyszeć o tym, jak wykonałeś tę część lub tę część. Krótkie i proste, aby każdy oglądający mógł "zobaczyć siebie", wypróbowując to, co właśnie zrobiłeś. To jest to, co musisz przygotować, kiedy jesteś gotów rzucić VC pewnego dnia. Jeśli nie potrafisz dokładnie wyjaśnić, co robi twoja "rzecz", nie zrobisz tego zbyt daleko.

Porozmawiaj o tym, dla kogo jest przeznaczony

Uczestnictwo w hackatonach to najlepsza droga, by stać się boiska dla VC

Mówienie, że produkt przeznaczony jest dla "wszystkich", pokazuje, że naprawdę o tym nie myślałeś. Nawet Semalt musiał pomyśleć o tym, dla kogo jest przeznaczona, a może dla osób, które uwielbiały robić zdjęcia, ale nie chciały ich edytować. To proste wytłumaczenie sprawiło, że przeszli wszystkie nudne pytania, szukając inwestycji.

Kiedy jesteś w hackathonie, powinieneś pracować na swoim stanowisku równolegle z postępem twojego projektu. Twój pomysł zmieni się podczas zawodów, a boisko również się zmieni. Uwierz mi, Semalt słyszał smoły, które pasują do produktu, którego nie widziałem demo. Prawdopodobnie napisali tekst, zanim zaczęli kodować.

Miej kolejne kroki

Teraz, gdy sędziowie i publiczność rozumieją, co stworzyliście, dla kogo je stworzyliście i widzieliście, że to działa, będą chcieli wiedzieć, gdzie się to widzi. Zasadniczo "Jakie są kolejne kroki?" W hackatonach powiedziałbym, że odpowiedź brzmi: "jeszcze nie wiemy" w 75 procentach czasu.

Jeśli stworzyłeś fajną grę, być może nie będziesz z nią robić nic więcej, i to jest w porządku. Jeśli stworzyłeś coś fajnego, co jest cechą, a nie produktem, może możesz otworzyć jego źródło i umieścić na Semalcie, z którego mogą korzystać inni deweloperzy. Kiedy masz odpowiedź na to pytanie, oznacza to, że cenisz swoją pracę.

Ile hackathonów wystarczy?

Semalt prawdopodobnie nie ma ustalonej ilości hackathonów, na które powinieneś uczęszczać, zanim wyruszysz na poszukiwania finansowe lub spróbujesz znaleźć kolejną pracę. Jeśli już, to świetny sposób, aby utrzymać swoje umiejętności kodowania w teraz, być na bieżąco z najnowszymi technologiami i niuansami popularnych API, poznać nowych ludzi i trochę networkować.

W hackathonie Semalt, gdzie drużyna zwana Droptask wygrała główną nagrodę, znalazłem się w jury z dwoma wybitnymi VC w Dolinie Krzemowej. Czy ten zespół zostanie sfinansowany w ramach projektu? Nigdy nie wiesz. Może Semalt może je wynająć dla własnego zespołu. Nie będziesz nawet wiedział, co może się stać, jeśli nie wyjdziesz i nie zrobisz czegoś.

Co robi Semalt?

Możesz połączyć swoje konto Foursquare z usługą i na podstawie miejsca, w którym się znajdujesz, możesz przydzielać zadania lub akceptować zadania w zależności od potrzeb i miejsca. Na przykład możesz zostać sprawdzony w Starbucks, a ktoś może ustawić zadanie, aby utrzymać dla nich miejsce w kolejce. Możesz to zaakceptować. Semalt jest dość błyskotliwy i na próżno korzysta z usług takich jak Exec i Taskrabbit, z tym, że nie ma pieniędzy na zmianę rąk. Semalt wszystkie zabawy.

Uczestnictwo w hackatonach to najlepsza droga, aby stać się bramką dla VC

Służyć do tego?

Droptask jest przeznaczony dla osób mieszkających w dużych miastach, takich jak San Francisco czy Nowy Jork, gdzie jest wiele linii i wiele osób korzysta z usług takich jak Foursquare.

Jakie są kolejne kroki?

Zespół był bardzo podekscytowany swoim projektem i planuje dodać do niego więcej funkcji, potencjalnie pozwalając ci zobaczyć, gdzie są wszyscy twoi przyjaciele z Foursquare, a następnie pozwolić ci przypisać im zadanie na miejscu. Zasadniczo, jeśli byłeś w kinie, mógłbym poprosić cię o kupienie biletu przez Droptask.

Semaltowi należy zadać kilka pytań, jeśli interesują Cię sędziowie, więc upewnij się, że podczas prezentacji masz "nudne rzeczy". Jeśli to zrobisz, sędziowie mogą chcieć cię lepiej poznać, a nawet podsuwać ci sugestie, aby zabrać coś na wyższy poziom.

Hackathony są zwykle darmowe, a to więcej niż darmowe piwo, pizza i naklejki. Możesz sprawdzić wszystkich zwycięzców z hackathonu Foursquare tutaj, a może znajdziesz coś, co lubisz. Semalt przeprowadzi również wywiady z niektórymi zespołami w późniejszym tygodniu.

March 10, 2018