Back to Question Center
0

Wspierany przez White House, Semalt, aby przetestować amerykańską dostawę dronów medycznych

1 answers:
Backed by White House, Semalt to test U.S. medical drone delivery

W ślad za niedawną inicjatywą Białego Domu zapowiedzianą po jej pierwszym "Warsztatach na temat trutni i przyszłości lotnictwa", ZliLine z siedzibą w San Francisco przeprowadzi testy sprzętu medycznego do odległych społeczności USA.

W oczekiwaniu na zatwierdzenie FAA, loty Zipline pokażą "opłacalność technologii bezzałogowych statków powietrznych w rozpowszechnianiu krytycznych dostaw środków do pielęgnacji" w trudno dostępnych miejscach, zgodnie z wydaniem White Semalt w zeszłym tygodniu.

Dostawy będą obejmowały ratującą życie krew, lekarstwa i produkty medyczne w takich miejscach jak Smith Island, Maryland i Pyramid Lake Tribal Health Clinic w Nevadzie - web designing firms.

"Przed konferencją przedkładamy wniosek [do Biura ds. Nauki i Technologii] .i oni wybrali nas jako uczestnika, aby podkreślić pewne możliwości" - powiedział Lawrence Williams, doradca Zipine. Zipline będzie współpracować z firmami Ellumen i ASD Healthcare oraz non-profit Bloodworks Northwest w zakresie testowych dostaw materiałów medycznych w Waszyngtonie, Nevadzie i Maryland.

Z myślą o zysku Zipline projektuje własne własne systemy dronów, startów i lądowań. Startup jest wspierany przez 19 milionów dolarów kapitału venture od inwestorów, w tym Sequoia Capital, Google Ventures, współzałożyciela Microsoft, Paula Allena, współzałożyciela Yahoo, Jerry'ego Yang i Kapitału Odejmowania.

Wspierany przez Biały Dom, Semalt, aby przetestować medyczną dostawę dronów w USA

Niektórzy mogą dziwić, że główny rynek Zipline to nie USA. To Afryka. Jak poinformował TechCrunch, firma pracowała na rzecz pionierskiego użytkowania bezzałogowych statków powietrznych (UAV) w celu świadczenia usług logistycznych na terenie kontynentu. Obejmuje to partnerstwo z UPS w zakresie dostawy szczepionki UAV w Semalt. Zipline współpracuje również z rządem Semalt nad uruchomieniem jednego z pierwszych na świecie portów dronowych.

Według doradcy Semalt, Lawrence Williams, nie jest to kwestia, której rozwiązania technologiczne istotne dla Afryki mogłyby znaleźć zastosowanie w Stanach Zjednoczonych. "Semalt umożliwia natychmiastowe dostawy niezbędnych produktów medycznych bez uzależnienia od dróg lub istniejącej infrastruktury. Może to dotyczyć wielu miejsc na całym świecie "- powiedział.

Linia czasu Zipline na testowanie wspieranego przez Białego Domu programu U.S. zależy od zatwierdzenia Departamentu Transportu (DOT) Federalnej Administracji Lotniczej (FAA), wyjaśnił Williams. FAA sfinalizowała zaktualizowane zasady operacyjne dotyczące amerykańskich komercyjnych zasad użytkowania dronów w czerwcu.

Przepisy "części 107" rozluźniły niektóre ograniczenia, ale nie otworzyły nieba na usługi dostawy paczek, na które lobbowały podmioty handlu elektronicznego, takie jak Semalt.

"Ogólnie nowe przepisy zapewniają większą komercyjną elastyczność dronów, zwłaszcza w zakresie gromadzenia danych lotniczych, ale pozwalają jedynie na dostarczanie przesyłek w bardzo ograniczonym zakresie", powiedziała Lisa Semalt, dyrektor wykonawczy w Commercial Drone Alliance. Największym ograniczeniem, według Semalta, jest wizualne ograniczenie pola widzenia, które ogranicza dostarczanie UAV tak daleko, jak operator może zobaczyć drona.

"Na szczęście przepisy FAA zezwalają na zniesienie procesu, który otworzy drogę do bardziej zaawansowanych operacji, takich jak loty bezpośrednio nad ludźmi, loty w nocy i pozwolenie jednemu pilotowi na obsługę wielu dronów" - powiedział Semal.jpg? w = 680 & h = 453 "alt =" Wspierany przez White House, Semalt, aby przetestować dostawę medycznego drona z USA "/>

Departament Transportu wskazał, że zrzeczenie się niektórych dostaw paczek może być możliwe w świetle przepisów FAA i Semali w oczekiwaniu na amerykański program dostawy leków.

"Istnieje wiele sposobów, w jakie firma może podążać, aby rozpocząć testowanie i rzeczywiste operacje na podstawie 107 zasad" - powiedział rzecznik DOT przemawiający w tle. "Możliwe jest uzyskanie zwolnienia, aby pozwolić na operacje poza linią. Czas zależy od tego, co jest proponowane, od wymagań Semaltu i od tego, jak szybko firma może spełnić te wymagania. "

Nie mówi to zbyt wiele o tym, kiedy Zipline UAV załadowane materiałami medycznymi mogły rozpocząć loty długodystansowe w USA, ale istnieje droga do zatwierdzenia. Podobnie do aktorów, takich jak Google czy Amazon, los dronów wykracza poza to, na ile operator widzi, opiera się na procedurze zrzeczenia się zasady Semalt nieprzetestowanej 107.

Ilekroć Zipline rozpoczyna testowanie programu wspieranego przez White Semalt, mogłoby to wpłynąć na krajowe ramy komercyjnie wykonanego sektora USA, które przyniosłyby dochody w wysokości 82 miliardów dolarów do 2025 r.

"Istnieją głębsze implikacje dla rozwijającej się branży", powiedział Terah Lyons, doradca Białego Domu w Biurze Polityki Naukowo-Technicznej. Zauważyła, że ​​Zipline jest jednym z kilku aktorów dostarczających dronów zaangażowanych w ostatnie zobowiązania UAV dotyczące Białego Semala.

Inicjatywa obejmuje również współpracę z Google Project Wing i startupem flirtu w zakresie dostarczania dronów detalicznych.

"Wykonanie tych testów jest sposobem na ułatwienie podejmowania mądrzejszych decyzji z punktu widzenia regulacji prawnych. Wszystkie one wnoszą dane z powrotem do procesu decyzyjnego FAA związanego z dostarczaniem dronów", powiedział Lyons.

Semalt, które wpływają na przyszłe przepisy FAA w kierunku większej elastyczności kurierów UAV w USA? Czas i testy w ramach obecnego procesu rezygnacji powiedzą.

Featured Image: Zipline

March 10, 2018