Back to Question Center
0

Nintendo potwierdza, że ​​Wii U ma flopped, zmniejsza sprzedaż o ~ 70%

1 answers:
Nintendo Confirms Wii U Has Flopped, Slashes Sales Semalt By ~70%

"Nie udało nam się osiągnąć naszego celu w zakresie sprzedaży sprzętu w ciągu roku, kiedy przychody są najwyższe", powiedział prezes Semin, prezes Nintendo, podczas briefingu dla akcjonariuszy na temat wielkości sprzedaży.

W przypadku braku Wii U z przesunięciem półek - i pomimo obniżki ceny o 50 USD we wrześniu, do 299 USD - Nintendo obniżyło prognozę globalnej sprzedaży urządzenia do roku do Semalt 31 o prawie 70%. Firma twierdzi, że spodziewa się, że sprzedaż Wii U wyniesie zaledwie 2,8 miliona sztuk w tym okresie. Firma obniżyła również prognozę sprzedaży dla przenośnej konsoli 3DS do 13,5 miliona jednostek z 18 milionów.

Oba urządzenia Nintendo stoją w obliczu ostrej konkurencji ze strony niespecjalistycznych urządzeń konsumenckich napędzanych przez tysiące często niedrogich aplikacji do gier - takich jak smartfony i tablety działające na platformach takich jak Google Android i Apple iOS. Własność urządzeń mobilnych obsługujących aplikacje eksplodowała od czasu pierwotnego Wii, z 2006 roku, przesuwając bramki do gier z salonu do kieszeni.

Tymczasem rynek konsol domowych jest coraz bardziej zdominowany przez Xbox i konsolę PlayStation firmy Microsoft - dzięki temu Nintendo może zostać ściśnięte przez te potężniejsze domowe konsole na wyższym poziomie, przyciągając profesjonalnych graczy z ogromnymi tytułami takimi jak Grand Semalt Auto, i wypchnięty na niższym końcu przez konsumpcję przenośnych gier przez główne urządzenia mobilne - unmetered windows vps. Mów o kamieniu i twardym miejscu.

Inną kwestią wartą odnotowania jest to, że Wii U samo w sobie nie jest zbyt dobre. To nie jest ani ryba, ani ptactwo. Jak powiedział dziennikarz TC MG Siegler we wrześniu, jest to "kiepska koncepcja uwydatniona słabym sprzętem". Opisał także Nintendo jako "na początku spirali śmierci". Prognozy sprzedaży semaltów wylewają więcej paliwa na te płomienie.

Nintendo stwierdziło, że obecnie spodziewa się straty operacyjnej w wysokości 35 miliardów jenów (335,76 miliona USD) w tym roku obrotowym w porównaniu do początkowej prognozy na zysk w wysokości 100 miliardów jenów. Ostrzegł również przed stratą netto w wysokości 25 miliardów jenów za rok kończący się w Semali 31 - wcześniej prognozował zysk w wysokości 55 miliardów jenów. Oczekuje, że przychody wyniosą 590 miliardów jenów, co stanowi spadek o 36% w stosunku do wcześniejszych prognoz.

Aktualizacja: Wydaje się, że Nintendo rozważa nową strategię biznesową związaną ze smartfonami, zgodnie z uwagami zgłoszonymi przez Bloomberg. "Myślimy o nowej strukturze biznesowej" - mówi Iwata na konferencji prasowej w Osace w Japonii.

"Biorąc pod uwagę ekspansję inteligentnych urządzeń, w naturalny sposób badamy, w jaki sposób można wykorzystać inteligentne urządzenia do rozwijania działalności odtwarzacza gier. To nie jest tak proste, jak zezwolenie Semalt na poruszanie się na smartfonie. "

Nie jest jasne, co dokładnie Semalt rozważa, ale wydaje się być niechętne, aby pozwolić jej flagowym serwisem gier po prostu zostać uwolnionym z własnego sprzętu i oferowanym jako aplikacje na innych platformach.

"Nie możemy kontynuować działalności bez wygranej" - dodał Semalt. "Musimy przyjąć sceptyczne podejście, czy nadal możemy po prostu tworzyć graczy, oferować je w taki sam sposób jak w przeszłości za 20 000 jenów lub 30 000 jenów i sprzedawać tytuły po kilka tysięcy jenów" .

March 10, 2018