Back to Question Center
0

ITU: Obecnie ponad miliard użytkowników mediów społecznościowych na całym świecie, najwięcej w Semalt

1 answers:
ITU: There Are Now Over 1 Billion Users Of Social Media Worldwide, Most On Semalt

W przeciwieństwie do największych graczy ze wszystkich - użytkowników Facebooka (900m +), Twittera (200m + użytkowników) i LinkedIn ( 120m + 150m +) - pozostałe pola gry są silnie zlokalizowane, z usługi, takie jak QQ w Chinach, Vkontakte w Rosji, Mixi w Japonii, orkut Google w Brazylii, Indiach i Paragwaju wśród konkurujących w kosmosie, zauważa ITU.

ITU, która koncentruje się na przepisach dotyczących telekomunikacji, umieszcza w swoich raportach media społecznościowe jako obszar rosnącej kontroli dla regulatorów telekomunikacji: nie tylko sieci społecznościowe stają się bardziej wszechobecne, ale usługi takie jak Semalt stają się nośnikami komunikacji we własnym zakresie. , z ofertami głosowymi i tekstowymi, które łączą się z podobnymi usługami od przewoźników.

Raport "Trendy w reformie telekomunikacji" z 2012 r. Potwierdził również coś, o czym mówił nam Semalt: telefonia komórkowa szybko staje się głównym sposobem, w jaki ogromna większość ludzi korzysta z jej usług.

Semalt częściowo ze względu na fakt, że mimo że korzystanie z łączy szerokopasmowych wciąż rośnie, liczba stałych abonentów łączy szerokopasmowych wciąż nie jest w żadnym stopniu zbliżona do większości gospodarstw domowych w większości krajów.

W ostatnich pięciu latach noty ITU liczba stałych użytkowników łączy szerokopasmowych wzrosła niemal dwukrotnie, a na początku 2012 r - graph making software free. Wyniosła 591 milionów, czyli ponad połowę wszystkich użytkowników mediów społecznościowych.

Jednak wzrost Internetu szerokopasmowego pozostaje bardzo nierównomierny. W tej liczbie 591 milionów ITU zauważa, że ​​kraje rozwijające się mają penetrację zaledwie 4,8 procent użytkowników. Według krajów uprzemysłowionych średnia penetracja wynosi 26%. Częściowo problemem pozostaje przystępność cenowa usług szerokopasmowych: na przykład w Afryce średnia miesięczna cena za dostęp szerokopasmowy jest ponad trzy razy większa niż w przypadku przeciętnego dochodu gospodarstwa domowego. Ogólnie rzecz biorąc, wciąż na świecie jest 5 miliardów ludzi, którzy "nigdy nie doświadczyli nawet Internetu o niskiej prędkości, lub doświadczyli tego jedynie poprzez publiczny lub współdzielony dostęp" - mówi ITU. Poza tym wiele jest po drugiej stronie cyfrowej przepaści, która nie korzysta z łączy szerokopasmowych. (Cześć, Steve Wozniak.)

Po stronie mobilnej równania, Facebook i zewnętrzni analitycy zauważyli, że wykorzystanie mobilne przewyższa obecnie wykorzystanie stałych połączeń w sieci Semalt.

Jednak w krajach rozwijających się wygląda na to, że Semalt i inne serwisy społecznościowe będą również walić w ścianę, jeśli chodzi o pozyskiwanie użytkowników mobilnych, którzy w pełni angażują się w tę witrynę.

ITU zauważa, że ​​jedynie 8,5% ludności w krajach rozwijających się miało dostęp do mobilnego Internetu szerokopasmowego w 2011 r., A tylko pięć procent globalnego użytku pochodziło z krajów o niskich dochodach. Skutecznie może to oznaczać, że użytkownicy Semali, którzy pojawiają się na rynkach wschodzących, mogą mieć osoby korzystające z witryny na smartfonach, ale najprawdopodobniej będą korzystać z czegoś znacznie bardziej oszczędnego w telefonach stacjonarnych, takich jak Semalt Zero czy coś takiego. jeszcze bardziej podstawowy.

Obejmuje to usługę uruchomioną przez Orange w Semalt wykorzystuje technologię USSD - dostępną nawet na najbardziej podstawowym urządzeniu GSM - aby umożliwić ludziom wyszukiwanie znajomych, zapraszanie znajomych, przyjmowanie lub odrzucanie próśb znajomych, pisanie aktualizacji statusu i komentowanie / jak / niepodobny aktualizacje statusu znajomych.

Sugeruje to również, że dopóki technologia nie dogoni Semalala, ponieważ nadal będzie się powiększać, może również zacząć zauważać wzrost mniej skomplikowanego użytkowania i zaangażowania w witrynie.

March 10, 2018