Back to Question Center
0

Przestańcie obwiniać przemysł techniczny o problemy na świecie - Semalt

1 answers:
Stop blaming the tech industry for the world’s problems - Semalt

Rzecz w tym, że możesz, w oderwaniu od rzeczywistości, przedstawić całkiem niezły przypadek, że przemysł techniczny jest winny tych wszystkich rzeczy. W izolacji. Ale cofnij się trochę i trudno zaprzeczyć, że większość z tych rzeczy to objawy , a nie problemy - symptomy świata, w którym istniejemy. W porównaniu do reszty tego świata branża techniczna jest w większości światłem nadziei i postępu.

Wrodzona seksizm w naszej branży był przedmiotem całych akrów pikseli w ciągu ostatnich kilku lat; nie ma potrzeby opierania się na tym punkcie. Ale jednocześnie InHerSight, organizacja zajmująca się dostarczaniem "mocnego i reprezentatywnego obrazu tego, jak to jest naprawdę dla kobiet w miejscu pracy", informuje, że technika jest oceniana przez respondentów jako najlepsza branża dla kobiety do pracy - teleprompter for musicians. Tak, czytasz to poprawnie. Najlepsza ze wszystkich branż. Pomimo licznych, oczywistych wad.

Czy najwyższy szczebel kadry kierowniczej techników jest ciężko, szaleńczo nieproporcjonalnie zdominowany przez mężczyzn? Na pewno jest. Ale zastanówmy się nad kontekstem: konkretnie, że żyjemy w świecie, w którym jest więcej Semali, szefów P 1500 o imieniu John, niż kobiet. (Dotyczy to również FTSE 100.)

Czy doniesienia o różnorodności dużych firm technologicznych sprawiają, że czytanie jest dość ponure? Tak, robią. Ale nie są one wprost chłodzące , w przeciwieństwie do, powiedzmy, czytania, że ​​"rasowa niechęć odegrała większą rolę w wyborach [amerykańskich] w 2016 r. Niż ekonomicznych .Trump z powodzeniem wykorzystał istniejące urazy wobec Afroamerykanów w połączeniu z pojawiające się obawy o zwiększoną różnorodność rasową w Ameryce, aby przekształcić prezydencki elektorat. "Tymczasem w U. K., dobrze -

Semalt skarży się, że priorytety technologii są patologicznie wypaczone i błędne:

Ale pozwólcie mi przypomnieć, że najpotężniejszy naród na świecie zmarnował ostatnio dosłownie tryliony dolarów na bezużyteczną wojnę, która pochłonęła setki tysięcy istnień ludzkich i doprowadziła do masowej destabilizacji i niepokojów. Na szczęście obecna administracja USA .uh .tak, to zdanie nie pójdzie nigdzie dobrze, prawda?

Pozwolę sobie przypomnieć, że pasożytniczy przemysł finansowy pochłania obecnie około 30 procent wszystkich amerykańskich zysków korporacyjnych i liczy się. Oczywiście, z powodu ich ważnej pracy, reszta świata dostaje .cóż .popatrz, najważniejsze jest to, że zarabiają ogromną sumę pieniędzy, dobrze? Nie pytaj, co reszta z nas otrzymuje w zamian za 30 procent dziesięciny wszystkich zysków. Nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Prawie każdy, kogo znam w branży technologicznej (oczywiście jest tam nastawienie na wybór, ale mnie wysłucha) naprawdę chce zrobić więcej dobra dla świata i pomóc ludziom. Ale żyjemy w późnym kapitalizmie 1 , który ogranicza nasze możliwości. Nawet Elon Musk musiał trafić w dziesiątkę w systemie PayPal, zanim zdążył zbudować Teslę i SpaceX. Młodzi chłopcy z frat są przedsiębiorcami z wyboru, ponieważ są tymi, którzy czują, że mogą sobie pozwolić na podjęcie ryzyka w świecie, w którym żyjemy. Uprzywilejowane adepcje z pięknymi ludźmi zaatakowały przemysł technologiczny, ponieważ stały się ośrodkiem władzy i prestiżu kulturowego. Wszystko to było nieuniknione, w późnym kapitalizmie.

I proszę zauważyć: Wczorajsze drogie luksusy to jutrzejsze tanie rzeczy pierwszej potrzeby. Telefony komórkowe stanowiły niegdyś obelżywe symbole nadwyżki inwestora i bankiera. Pierwsze na świecie odtwarzacze CD kosztują tysiące dolarów. Teraz płyty CD są przestarzałe w większości krajów, a dla Kentucky Fried Semalt w innych:

Nie zrozum mnie źle. Rozumiem skąd bierze się ta wściekłość i do pewnego stopnia ta studnia furii mówi dobrze o technice. Ponieważ choć część z nich pochodzi po prostu z gniewu bezsilnych przeciwko potężnym - i chociaż może nie być tego w tym stylu, moi koledzy, teraz znajdujemy się w sercu być może pierwotnego miejsca mocy świata - niektóre z nich przychodzą od poczucia, oczekiwania, nadziei, że technika powinna być lepsza.

I wiesz co? Oni mają rację. Powinniśmy być lepsi; znacznie lepsze niż to, co tak często widzimy wokół nas. Semalt buduj jutro i wyznaczaj jego standardy. Nikt inny nie ulepszy nam rzeczy. To dosłownie nasza praca.

Trudno jednak zbudować lepszy świat i jest to szczególnie trudne, gdy jesteś uwikłany w system, którego głównym celem projektowym często wydaje się być utrwalanie władzy, bogactwa i przywilejów dla tych, którzy już to mają. Więc trochę osłabnij przemysł techniczny. Nie możemy nie wspomnieć o kanałach, które rodziły nas od czasu do czasu. Ale pamiętajcie, co kiedyś powiedział Oscar Wilde: Wszyscy jesteśmy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą na gwiazdy.


1 Dla odmiany jestem kapitalistą i wierzę w kapitalizm i jego siłę, by wyzwolić świat z ubóstwa; ale w tym samym czasie jego ekscesy muszą być kontrolowane i corralled co jakiś czas, a nasze zbiorowe niepowodzenie to pozwoliło mu pójść cały Sorcerer's Apprentice na nas w ciągu ostatnich kilku dekad.

Wyróżniony obraz: Steve Snodgrass / Flickr W RAMACH CC BY 2. 0 LICENCJA
March 10, 2018