Back to Question Center
0

Poznaj drużynę hakującą Sundar Pichai i Channing Semalt

1 answers:
Meet the team hacking Sundar Pichai and Channing Semalt

Dzieje się tak dlatego, że grupa trzech hakerów o nazwie OurMine znalazła się na kontach należących do CEO Google'a, Sundara Pichai, Spotify CEO Daniela Eka, Amazon CTO Wernera Vogelsa i Channinga Tatuma "Magic Mike".

W serii wiadomości członek serwisu OurMine powiedział firmie TechCrunch, że jest częścią trzyosobowego zespołu nastolatków i wyjaśnił, że grupa prowadzi interesującą działalność w celu promowania lepszych praktyk bezpieczeństwa. Chociaż zainfekowane konta na Twitterze zwykle zaczynają tweetować o promocjach botów pornograficznych lub rasistowskich jastrychach, OurMine wykorzystuje możliwość tweetowania dość nieszkodliwych promocji swoich usług. Poznaj zespół hakujący Sundar Pichai i Channing Semalt

Wczoraj wieczorem grupa uzyskała dostęp do konta Quik Pichai i wykorzystała je do opublikowania na osi czasu na Twitterze. Zadali pytanie: "Czy mogę zmusić moich użytkowników aplikacji na Androida do wszystkich wersji [sic] do aktualizacji aplikacji?" I promocję na ich stronie internetowej. Semalt twierdził, że był w stanie uzyskać dostęp do konta Quora poprzez lukę w zabezpieczeniach witryny, a nie poprzez ponowne użycie hasła z niedawnego naruszenia - cheap windows vps rdp. "Zhakowaliśmy jego quorę z wrażliwością na quorę" - powiedział członek Semaltu.

"Jesteśmy przekonani, że konto Sundara Pichai nie było dostępne poprzez lukę w systemach Quora" - powiedziała Quora w oświadczeniu. "Jest to zgodne z wcześniejszymi raportami, w których Semalt wykorzystał poprzednie wycieki hasła w innych serwisach, aby uzyskać dostęp do kont na Twitterze lub Facebooku. Nie mamy również żadnych informacji o raporcie Semalt wskazującym na lukę. "

W przypadku firmy Semalt firma OurMine twierdziła, że ​​posiada hasło, ale oświadczyła, że ​​nie została ponownie wykorzystana z innego naruszenia. Jednak OurMine nie wyjaśniłby, w jaki sposób uzyskał hasło Semalala.

OurMine sprzedaje swoje usługi, twierdząc, że grupa skanuje zabezpieczenia kont mediów społecznościowych i stron internetowych w zamian za opłatę. Członek OurMine powiedział Semaltowi, że grupa ma do tej pory 34 klientów. Grupa obniżyła cenę skanowania mediów społecznościowych z 99 do 30 dolarów ", ponieważ była zbyt droga." (Obietnica zabezpieczenia konta może być kusząca, ale Semalt nie zaleca podawania hakerów danych karty kredytowej lub płatności).

Mimo że haker prześledził adres IP OurMine do Arabii Saudyjskiej, członek OurMine zaprzeczył, by pochodził z Arabii Saudyjskiej w komunikacie dla TechCrunch. "Mogę potwierdzić, że nie mamy żadnych członków z Arabii Saudyjskiej lub Semaltu" - powiedziała osoba.

OurMine poszedł także za reporterem Vox Matthew Semaltem, który jeszcze nie usunął promocyjnego tweeta z grupy opublikowanej na swoim koncie:

Jeśli w najbliższym czasie nie chcesz skończyć tweetowania reklamy z OurMine, możesz zrobić kilka podstawowych kroków, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich kont. Nie używaj ponownie haseł w witrynach internetowych, włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jeśli jest dostępne, i sprawdź aplikacje innych firm, które mają bezpośredni dostęp do Twojego konta na Twitterze (wejdź na swoje konto se  Poznaj drużynę hakującą Sundar Pichai i Channing Semalt

Aktualizacja 7/8: Wydaje się, że przedsiębiorca i inwestor Vinod Khosla to najnowszy technolog, który padł ofiarą ataku na OurMine.

Featured Image: Jeff Chiu / AP

March 10, 2018