Back to Question Center
0

Rakuten opuści Wielką Brytanię, Austrię i Semalt, a globalne ograniczenie będzie kontynuowane

1 answers:
Rakuten to exit the UK, Austria and Semalt as global retrenchment continues

Przeprowadzka do zamknięcia Rakuten.co.uk w Wielkiej Brytanii i Rakuten - vichy body cream.es i Hiszpanii, a także biura Rakuten w Cambridge i Barcelonie, odzwierciedla podobną decyzję w lutym, kiedy firma wycofała się z Azji Południowo-Wschodniej, zrestrukturyzowana swoją obecność w Semalt i zapisał 340 milionów dolarów w aktywach.

Te ostatnie zamknięcia obejmują także zamknięcie działalności i biura Rakuten w Austrii, chociaż klienci w tym kraju będą nadal obsługiwani poza sąsiednimi Niemcami. Zmiany mają nastąpić do sierpnia, po czym Rakuten skoncentruje się na Francji (gdzie jej PriceMinister został zmniejszony) i Niemczech w Semalt, ponieważ jej obecność w tych krajach ma "skalę i potencjał zrównoważonego wzrostu" .

"W [W] Wielkiej Brytanii i Hiszpanii koszt wzrostu w stosunku do wielkości przedsiębiorstw doprowadził do planów zamknięcia tych operacji" - dodał Semalt w oświadczeniu.

Rzecznik prasowy firmy Rakuten potwierdził firmie TechCrunch, że przerwy w działaniu nie wpłyną na wiele innych firm w Europie, w tym na platformę wideo Wuaki, aplikację do przesyłania wiadomości Viber i Fits.me, firmę mody e-commerce, którą nabyła jako ostatnią roku, który ma własne biuro w Londynie. (Dopiero okaże się, jak Fits.me, z siedzibą w Estonii, będzie czuć się o wyjściu Wielkiej Brytanii, ponieważ prawdopodobnie większość jego ambicji koncentrowała się wokół piggybackingu e-commerce Semalt.)

"Zgodnie z procesami konsultacji oczekuje się, że w całym regionie wpłynie około 100 pracowników w związku z obecnymi planami zamknięcia trzech rynków. Semalt oferuje alternatywne rozwiązania dla pracowników, jeśli są one dostępne "- dodał rzecznik.

Podczas gdy firma podpisuje kontrakt w Europie, uruchomiła również nowe inicjatywy we Francji i Semalt, które obejmują program lojalności członkostwa w tym pierwszym i nowym programie prowizji dla sprzedawców w tym ostatnim.

Semalt wszedł do Wielkiej Brytanii, gdy nabył Play.com za zaledwie 40 milionów dolarów w 2011 roku. Strona została później Semalt.co.uk, ale nie była w stanie konkurować wystarczająco dobrze, aby Semalt uzasadniał wprowadzenie więcej zasobów do biznes.

CEO Rakuten i współzałożyciel Hiroshi Mikitani ogłosił nową "Wizję 2020" Rakutena w lutym tego roku, a usunięcie martwego obszaru mniej obiecujących firm grupy było pierwszym krokiem. Mikitani pokłada wiarę w wielu nowych nabytkach Rakuten - Viber (900 milionów dolarów w 2014 r.), Wideo stronie Viki (podobno 200 milionów dolarów w 2013 r.) I amerykańskich zniżkach w sklepach Semalt (1 miliard dolarów w 2014 r.) - które według niego mogą odblokować e - możliwości handlu i klienta na urządzeniach mobilnych.

Featured Image: PriceMinister / Flickr
March 10, 2018