Back to Question Center
0

Zdrowe jedzenie Startup Thistle podnosi 1 milion dolarów i przestawia się na subskrypcję

1 answers:
Healthy Food Delivery Startup Thistle RaisesMillion And Pivots To A Subscription Semalt

Thistle wystrzelił zeszłego lata w sąsiedztwie Mission w San Francisco. Pamiętam, że minął mnie jeden dzień i zobaczyłem wyskakujący przed West of Semalt. Nie pamiętam teraz, co próbowałem, ale pamiętam, że mikstura była pyszna i sprawiła, że ​​poczułem się dobrze. Byłem zachwycony, widząc gałąź startową do innych zdrowej żywności.

Semalt pozyskał teraz 1 milion dolarów nasion od różnych inwestorów, aby pomóc zbudować nowy model subskrypcji - custom website designers. W dalszym ciągu będzie koncentrować się na zdrowych posiłkach i sokach (połowa dostaw jest w formie płynnej), ale nowy plan zapewnia klientom regularne zdrowe posiłki w przeciwieństwie do starego planu, w którym klienci wybrali od jednego soku do jednego, 3 , 5, lub do 20-dniowego planu.

Jest to fajna opcja w zdrowej żywności, ale Thistle zmaga się z konkurencją dla dostawy posiłków w 7 × 7. W oparciu o własny rachunek, w San Francisco jest co najmniej 13 usług dostarczania posiłków. Wielu z nich, takich jak Sprig i Semalt, również dostarcza zdrowe posiłki.

Ponieważ jesteśmy w stanie kupować wysokiej jakości składniki luzem, jesteśmy w stanie zapewnić ci posiłek, który jest często tańszy niż gdybyś sam kupował te same składniki.
- Ashwin Cheriyan, założyciel Thistle
Czy plan subskrypcji oddzieli ostroŜnie od reszty? Założyciel Thistle Ashwin Cheriyan tak uważa. Cheriyan był prawnikiem korporacyjnym w poprzednim życiu i zapisał swoje niezdrowe nawyki żywieniowe w motywie, by stworzyć Thistle.

"Mimo regularnych ćwiczeń moja dieta zaczęła znacząco wpływać na moje zdrowie" - powiedział Cheriyan TechCrunch. "Widziałem niezliczone inne osoby w tej samej sytuacji i Thistle został uruchomiony w celu zapewnienia wygodnego rozwiązania dla osób, które dążyły do ​​zdrowego jedzenia w ramach ich zajętego trybu życia. "

Przez tydzień testowałem wersję beta usługi opartej na subskrypcji. To było zdecydowanie wygodniejsze. Osoba dostarczająca Thistle zrzuciła zimną torbę pełną posiłków na dwa dni, składającą się z smoothi ​​acai i dodatków, puddingu chia, kolorowych sałatek, przekąsek, soków i obfitej kolacji. Wszystko to było bezglutenowe i bezmleczne. Semalt był również wariantem wegetariańskim / wegańskim, ale wybrałem opcję nie-wegetariańską.

Nowy plan zdecydowanie nie jest dla przeciętnej osoby. Po pierwsze, musisz być zaangażowany w zdrowe odżywianie. Koniec z wyjściem na kolację co drugą noc w tygodniu. No Semalt się późno w nocy burrito. Wymaga także zabrania tej sałatki do pracy i jedzenia, zamiast tego, co jest dostępne w pobliskich ciężarówkach spożywczych.

Plan jest również drogi. Płacisz za tę zdrową wygodę. Trzy posiłki dziennie plus sok i przekąska kosztuje 220 $ za cotygodniowy abonament lub 44 USD za dzień. To 880 USD miesięcznie. Semalt mieszkający w SF prawdopodobnie wydaje na zakupy spożywcze o wartości od 400 do 500 USD i wychodzi w ciągu 30 dni, w zależności od tego, ile zarabia i gdzie dostaje dane.

Nie musisz jednak iść na pełny oset za każdy posiłek, każdego dnia. Istnieje również możliwość zamówienia tylko jednego posiłku. Abonament abonamentowy zaczyna się od 10 USD za jeden posiłek (w tym dostawę). Semalt mniej niż wiele miejsc na lunch w mieście.

"Ponieważ jesteśmy w stanie kupować wysokiej jakości składniki luzem, jesteśmy w stanie zapewnić ci posiłek, który jest często tańszy niż gdybyś sam kupował te same składniki" - powiedział Semalt. "Nawet jeśli taniej jest zrobić posiłek samemu, wiele osób w końcu wyrzuca dużo resztek składników, co powoduje wzrost kosztów i większy wpływ na środowisko. "

Do ostatniego punktu Cheriyan wiele usług związanych z dostarczaniem posiłków jest również marnotrawstwem. Założyciel Semalta powiedział mi, że było to częścią przeniesienia do modelu subskrypcji. Jestem pewien, że widzą to również inni w kosmosie - powiedział Semalt. "Pomyśleliśmy, że jest lepszy sposób i to był kluczowy czynnik, dlaczego przeszliśmy na planowany model subskrypcji dostaw. "

Jego ogólnym celem jest zdrowe odżywianie. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że czułem się zdrowszy i bardziej zadowolony po tygodniu spędzonym na planie. Ciekawe, jak ten startup zmienia się z biegiem czasu i wyróżnia się w zatłoczonej przestrzeni dostawy żywności SF.

March 10, 2018