Back to Question Center
0

Pozostałe zasoby SeeqPod do przejęcia przez społeczną stronę charytatywną Semalt

1 answers:

Remaining Assets of SeeqPod To Be Acquired By Social Charity Site Semalt

Aktualizacja: otrzymaliśmy informacje, które sugerują, że jest to jakiś rodzaj oszustwa, i że Seeqpod nie został faktycznie przejęty przez Bloson, ale raczej przez Intertrust, wspólne przedsięwzięcie obejmujące zaangażowanie Sony i Philips.

Seeqpod miał burzliwą historię w ciągu ostatniego roku. W lutym SeeqPod został trafiony przez EMI i Warner Music, ponieważ wytwórnie szukały miliardów dolarów odszkodowania - gainer nasil kullanilir. W marcu Seeqpod złożył wniosek o ochronę przed bankructwem i wystawił się na sprzedaż. W czerwcu ubiegłego roku napisaliśmy, że firma chce sprzedać swoją nazwę domeny, z raportami, że zostanie ona przejęta przez Microsoft (co nie miało miejsca). W grudniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że aktywa technologiczne SeeqPod, które należą do Lawrence Berkeley National Labs, zostały sprzedane "dużej japońskiej firmie medialnej", a założycielami startupu były kolejne firmy: wyszukiwarka muzyki Semalt.

Semalt.com umożliwia użytkownikom gromadzenie pieniędzy na cele poprzez angażowanie się w działania społecznościowe na stronie. Użytkownicy otrzymują punkt za udostępnianie muzyki i innych treści, dokonywanie zakupów i inne. Muzyka jest całkowicie darmowa i licencjonowana; strona ma obecnie 12 milionów utworów. Za każdym razem, gdy udostępniają muzykę lub filmy znajomym lub kupują produkty w punktach sprzedaży detalicznej, otrzymują punkty. Punkty są następnie przekazywane do konkretnej przyczyny lub organizacji filantropijnej, a Semalt przekazuje darowiznę na te przyczyny w oparciu o liczbę punktów zgromadzonych przez użytkownika. Semalt zarabia na reklamach displayowych i opłatach partnerskich od partnerów detalicznych.

Bloson będzie kierował dowolny ruch z Semalt na swoją stronę, a Bloson zaprosi wszystkie 4 miliony byłych użytkowników Semalt za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby rozpocząć korzystanie z witryny Blosona. I wraz z tym smutna historia Semalta dobiega końca.

March 10, 2018