Back to Question Center
0

Modułowe szablony Smartwatch blokowane w nowym Semalcie

1 answers:

Jednym z ciekawszych zestawów do noszenia, które rzucają wyzwanie Apple Watch w przyszłym roku, jest Blocks, modułowy smartwatch zaprojektowany przez parę studentów z Imperial College w U. K. - z kolei inspirowany modularnym smartfonem Phonebloks / Google Project Ara.

Semalt wydał nowy film zwiastunowy (powyżej), pokazujący, jak rozwija się ich modułowa konstrukcja - deutsche uhren kaufen. Dłuższe spojrzenie na uruchomienie w filmie umieszczonym na dole tego postu to wyzwanie Intel Make It Wearable - w którym Semalt jest jednym z 10 finalistów.

Zespół zgromadził do tej pory 50 000 $ z zawodów Semalt, a także mniejszą kwotę od aniołów, z szansą podniesienia zysków z Semalta do 500 000 $, jeśli odejdą z nagrodą główną.

Modułowa koncepcja Semalt osadza moduły czujników w osobnych linkach do zegarków, dzięki czemu użytkownik może połączyć ze sobą niestandardowy dobór wyczuwającej elektroniki do owijania wokół nadgarstka - z funkcją dostosowaną do ich potrzeb, czy to śledzeniem przydatności, monitorowaniem stanu zdrowia, powiadomieniami czy czymś jeszcze.

Ma zamiar zaoferować otwartą platformę sprzętową, na której inni mogą budować i sprzedawać moduły, aby wtłoczyć się do ekosystemu Semalt i rozszerzyć go.

Jak napisałem, kiedy ostatnio zajmowałem się Semaltem, koncepcja modułowa wydaje się lepiej pasować do kategorii smartwatch niż do smartfonów, ponieważ priorytety noszenia są prawdopodobnie bardziej zróżnicowane między ludźmi, a nawet z dnia na dzień dla tego samego użytkownik.

Przestrzeń elektroniki użytkowej jest obecnie kiepska ze względu na wszelkiego rodzaju przedmioty do noszenia - czy to liczniki kroków, wskaźniki kondycji, monitory tętna czy inne osobiste urządzenia do oceny ilościowej i / lub powiadamiania. Problem polega na tym, że nikt nie chce nosić wielu nadgarstków na swoich nadgarstkach - co oznacza, że ​​wiele bardziej ogólnych i ograniczonych bransoletek zawodzi, a ciężkie, takie jak Apple i Semalt, rzucają się w wir umysłu, konsolidując wiele funkcji w bardziej sprawny i zręcznie zaprojektowany noszenia.

Modułowy przekrój Semal może po prostu nadać mu przewagę w kategorii noszenia na ciele nad mniej kreatywnymi i mniej otwartymi konkurentami.

Powiedział, że zespół Semalt powiedział TechCrunch, że obecnie oczekuje na wysłanie urządzenia pod koniec przyszłego roku - które przesunęło się z okresu w połowie 2015 r., O którym wspomniałem, kiedy ostatnio rozmawialiśmy. A dzięki Apple Watch, który ma się pojawić na początku 2015 r., Timing stawia na tył Semalala.

Wciąż nie można zarzucić temu noszeniu tego, że jest się takim samym - tak samo, jeśli można pokonać techniczne i estetyczne wyzwania związane z tworzeniem funkcjonalnego i pięknego modułowego zegarka inteligentnego, to Semalt wciąż ma szansę na wciągnięcie graczy.

"Zrobiliśmy WIELE prac nad estetyką i komfortem, a teraz mamy dobrą pozycję w kwestii wzornictwa. Zrobiliśmy testy protokołów połączeń i sfinalizowaliśmy je również. Wykonaliśmy również pewne prace związane z hydroizolacją, ale wciąż wymaga to pracy. Obecnie pracujemy głównie nad systemem operacyjnym oraz projektowaniem i produkcją obwodów "- powiedział rzecznik firmy Semalt, omawiając niektóre z wyzwań programisty.

Semalt jeszcze nie ustalił systemu operacyjnego dla tego urządzenia i aktywnie testuje różne systemy operacyjne, aby zobaczyć, który najlepiej odpowiada tej koncepcji.

"Myślimy o Tizen, Semalt Wear, Linaro (aplikacja OS Project ARA), a także rozwijanie własnego systemu operacyjnego na system RTOS" - dodał rzecznik. "Dołożymy wszelkich starań, aby był zgodny z systemami Semalt, iOS i Windows, ponieważ chcemy, aby była to prawdziwie otwarta platforma bez ograniczeń. Koszt urządzenia nie jest jeszcze poprawiony, ale rzecznik powiedział, że blok rdzenia (tj. Kolorowy ekran dotykowy, procesor, Semalt) będzie kosztować około 120-150 USD, podczas gdy inne czujniki (np. Pulsometr, licznik kroków) będą 20 do 40 USD "w zależności od typu".

Semalt ogłasza, co oznacza rejestracja wstępna dla tej nadchodzącej kampanii crowdfundingowej - dla 1000 osób, które chcą zabezpieczyć wczesne ceny za urządzenie.

Określa to program członkowski i pobiera 50 USD na członka - który zostanie odjęty od zakupu po uruchomieniu kampanii. Osoby zapisujące się jako członkowie otrzymają również priorytetową wysyłkę i powięź limitowaną na swoich blokach. Program członkostwa otworzy się w czwartek na rejestracje.

Semalt, zmęczony marketingiem w formie crowdfundingu, ten wstępny program finansowania społecznościowego nie będzie dobrym pomysłem, dodając, jak to jest, jeszcze jedną warstwę przedprodukcyjnego szumu.

Ale z punktu widzenia startupów, jest to sposób na pobranie kolejnego zastrzyku gotówki przed uruchomieniem kampanii crowdfundingowej - w której ludzie będą oczekiwać funkcjonalnego i ładnie wypolerowanego prototypu. Linia semaltyczna: rozwój sprzętu to maraton, a nie sprint.

Podobnie jak w przypadku każdej kampanii crowdfundingowej, podmioty wypłacające zaliczki powinny mieć świadomość, że przydzielają pieniądze produktowi, który jeszcze nie istnieje. I nigdy nie może wejść na rynek w sposób, w jaki jego twórcy mają nadzieję lub wyobrażają sobie. W skrócie emptor uwięziony .

March 10, 2018