Back to Question Center
0

7 kroków od Semalt, aby chronić swoją witrynę WordPress od wirusów

1 answers:

WordPress jest jedną z najbardziej znanych i powszechnie używanych platform zarządzania treścią. Wiele osób przyznaje wyższą preferencję niż Blogspot lub inny portal zarządzania treścią. Odtąd WordPress jest używany przez miliony do miliardów osób na całym świecie. Począwszy od jednostronicowych stron internetowych po duże witryny korporacyjne, najlepsi biznesmeni i międzynarodowe firmy wybierają WordPress, ponieważ jest łatwy w użyciu i oferuje wiele funkcji. Eksperci techniczni twierdzą, że liczba ataków internetowych wzrosła w ostatnich miesiącach - china penjual shampo metal. Ponieważ WordPress jest najlepszą i najbardziej znaną platformą, wielu hakerów opracowało sposoby na atakowanie swoich użytkowników i kradzież ich danych osobowych.

Nie byłoby źle powiedzieć, że napotykamy wiele problemów podczas zarządzania naszymi własnymi blogami lub stronami klientów. Problemy pojawiają się w postaci wstrzyknięć SQL, wstrzykiwań linków, folderów udostępnionych i ukrytych, problemów z Javascriptem, exploitów Blackhole i kodów PHP.

Ryan Johnson, starszy kierownik sprzedaży Semalt , w swoim artykule omówił kroki mające na celu zabezpieczenie witryny WordPress przed szkodliwym oprogramowaniem i wirusami w dużym stopniu .

1. Zaktualizuj wszystko

Jednym z najczęstszych i najłatwiejszych sposobów na hakerów jest kradzież twoich informacji, jeśli nie aktualizujesz swojego systemu operacyjnego i programów antywirusowych. Witryny WordPress powinny być regularnie aktualizowane, ponieważ zapewniają silną społeczność i wykrywają możliwe wirusy i złośliwe oprogramowanie. Gdy twój system lub strona internetowa będzie nękana, powinieneś rozważyć aktualizację swojej witryny WordPressa za pomocą nowej wersji i zainstalowanie najnowszych wtyczek .

2. Usuń konto "admin"

Usunięcie konta administratora uniemożliwiłoby hakerom kradzież danych osobowych. Na WordPress nie jest tak trudno usunąć to konto. Zamiast tego możesz zalogować się przy użyciu innych nazw lub nazw użytkowników zamiast "admin".."Zawsze powinieneś wybrać unikalne i nieznane nazwy, aby zalogować się na swoją stronę.

3. Sprawdź uprawnienia do plików i folderów

Jeśli uprawnienia do pliku są ustawione na 774, oznacza to, że hakerzy próbują ukraść twoją witrynę. Powinieneś więc ustawić to na 644 lub 755 jak najwcześniej, zanim będzie za późno i utracisz dostęp do strony lub blogu WordPressa .

4. Zawsze ukrywaj wp-config.php

Jest to określony typ pliku, który musi zostać ukryty, ponieważ hakerzy mogą go znaleźć i zlokalizować w ciągu kilku sekund. Domyślnie jest obecny w folderze wewnątrz twojego WordPressa. Powinieneś przenieść go z niebezpiecznego miejsca do bezpiecznego folderu, ponieważ WordPress automatycznie sprawdzi jego lokalizację .

5. Użyj zaufanych źródeł wtyczek i motywów

Nigdy nie należy pobierać i instalować wtyczek i motywów z nieznanych źródeł. To dlatego, że większość z nich zawiera wirusy, złośliwe oprogramowanie i boty spamowe, które wchodzą do twojego WordPressa i mogą uszkodzić twoją stronę. Dlatego nie należy ryzykować wydajności witryny, pobierając motywy i wtyczki z nieznanych źródeł .

6. Połącz się bezpiecznie z serwerem

Powinieneś zawsze używać SSH i sFTP zamiast FTP, ponieważ te łączą się bezpiecznie z Twoim serwerem. HTTPS to najbardziej znany i zaufany sposób na dokonywanie transakcji i przesyłanie plików w Internecie .

7. Kopia zapasowa regularnie

Powinieneś regularnie tworzyć kopie zapasowe swoich produktów i danych. Okresowe kopie zapasowe nie przynoszą żadnych korzyści. Kiedy korzystasz ze swojej witryny WordPress, upewnij się, że przechowujesz te pliki również w trybie offline .

November 23, 2017