Back to Question Center
0

7 przekonujących wskazówek od Semalta, jak uniknąć przechwytywania złośliwego oprogramowania

1 answers:

Nie byłoby błędem twierdzenie, że Internet ułatwił nam życie. Jest to jedna z najlepszych kreacji i łączy nas z naszymi przyjaciółmi i członkami rodziny na całym świecie. Dostęp do informacji i komunikowanie się z klientami jest bardzo łatwe dla biznesmena. W tym samym czasie internet stworzył dla nas wiele problemów - dondoli da giardino usation. To dlatego, że wielu hakerów pozostaje aktywnych przez całą dobę. Próbują zhakować twoje konta osobiste i ukraść twoje pieniądze.

Jack Miller, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , określa wytyczne, które są niezbędne, aby uniknąć ataków hakerskich .

1. Tylko otwarte zaufane linki i pliki do pobrania

Ponieważ Internet jest zalewany informacjami i stronami internetowymi, otwarcie każdego linku lub załącznika nie jest bezpieczne. Nie powinieneś odwiedzać podejrzanych i dorosłych stron internetowych, ponieważ mogą one zawierać wirusy i złośliwe oprogramowanie. W tym samym czasie nie powinieneś pobierać oprogramowania z wątpliwych źródeł. Ważne jest również unikanie nielegalnych plików i załączników do wiadomości e-mail. Jeśli nie możesz tego uniknąć, zalecamy zainstalowanie wydajnego oprogramowania antywirusowego i przeskanowanie systemu raz dziennie. Możesz także wypróbować wtyczki do przeglądarek, takie jak Web of Trust (WOT).

2. Wyłącz HTML w wiadomościach e-mail

Jednym z najczęstszych sposobów rozpowszechniania wirusów i złośliwego oprogramowania jest e-mail. W rzeczywistości hakerzy wysyłają złośliwe wiadomości e-mail do ofiar w znacznej liczbie. Te e-maile uruchamiają automatyczne skrypty HTML, aby przyciągać coraz więcej osób. Dlatego ważne jest, aby wyłączyć HTML w wiadomościach e-mail, aby złośliwa zawartość nie była wyświetlana.

3. Nie otwieraj niezamawianych załączników do wiadomości e-mail

Nie powinieneś otwierać niechcianych e-maili i załączników..Większość hakerów wysyła atrakcyjne e-maile i stara się angażować coraz więcej osób. Prawie wszyscy klienci poczty internetowej skanują załączniki przed zezwoleniem użytkownikom na ich otwieranie. W tym samym czasie duża liczba komputerów klienckich poczty e-mail jest wyposażona w usługi automatycznego skanowania złośliwego oprogramowania .

4. Dowiedz się, jak działają oszustwa i ataki typu phishing

Powinieneś zrozumieć, w jaki sposób działają ataki phishingowe i oszustwa. Mogą chować się za powiadomieniami na Twitterze lub profilami na Facebooku. Niektóre z nich są obecne w wiadomościach e-mail: wszystkie są fałszywe. Nie powinieneś podążać za żadnym linkiem, którego nie jesteś pewien. Jednocześnie nie powinieneś udostępniać swoich danych bankowych lub numeru karty kredytowej nieznanym osobom w Internecie. Hakerzy mogą wykraść twoje tajne informacje i hasło. Mogą również przesyłać pieniądze z jednego banku do drugiego przy użyciu twoich danych osobowych. Facebook i Twitter nie wysyłają nie uzasadnionych powiadomień. Jeśli ktoś kontaktuje się z Tobą za pośrednictwem tych platform, nie powinieneś udostępniać im swoich danych za wszelką cenę .

5. Nie daj się zwieść przez taktykę przestraszyć

Staraj się jak najlepiej unikać taktyki przestraszyć, która jest obecna wszędzie w Internecie, we wszystkich kształtach i formach. Nie powinieneś instalować oprogramowania antywirusowego, antywirusowego i anty-spyware z nieznanych stron internetowych lub źródeł. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, lepiej nie próbować. Powinieneś przejść na stronę MakeUseOf Best Of Windows i Linux, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Obecnie hakerzy wołają ludzi na numery komórkowe i proszą o zainstalowanie oprogramowania i narzędzi .

6. Skanuj napędy zewnętrzne, które podłączasz do komputera

Jeśli podłączasz zewnętrzne dyski takie jak USB lub DVD, upewnij się, że są wolne od wirusów i złośliwego oprogramowania. Możesz zainstalować oprogramowanie antywirusowe lub zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie. Możesz także zeskanować dysk, odwiedzając "Mój komputer" i "Skanuj wybrane pliki" .

7. Zwróć uwagę podczas instalowania oprogramowania

Najczęściej oprogramowanie antywirusowe i narzędzia towarzyszą opcjonalnym instalacjom, takim jak dodatkowe funkcje, programy i paski narzędzi. Lepiej jest unikać tych wszystkich programów, ponieważ mogą zawierać złośliwe rzeczy. Zamiast tego należy wybrać niestandardową instalację i odznaczyć wszystkie rzeczy, które nie są znane .

November 23, 2017