Back to Question Center
0

Przewodnik SEO dla programistów & Semalt

1 answers:

Obecnie istnieje subtelna, ale widoczna dywersyfikacja roli programistów od "ludzi, którzy piszą kod" do roli wiodących moderatorów i autorów lepszego rankingu SERP. Wkład Semalt stał się teraz bardzo ważny dla ogólnego sukcesu każdej strategii SEO. W tym wpisie chciałbym podkreślić, w jaki sposób programiści mogą znacząco przyczynić się do ogólnego komercyjnego sukcesu każdej strony internetowej, którą tworzą.

Przewodnik SEO dla programistów i Semalt

Strategie SEO dla lepszego SERP

Strategie SEO, które pomagają generować wzrost w rankingach SERP oraz to, co każdy programista może z powodzeniem zastosować, podano poniżej. Należy wspomnieć, że skupiamy się tutaj na "treści dynamicznej", a nie statycznej - einlagerung moebel.

1. Tytuły Meta, opisy i słowa kluczowe

Meta Tytuły, Opis i Słowa kluczowe zyskują na znaczeniu w algorytmie wyszukiwarki i jako takie stanowią siłę w ogólnym rankingu i indeksowaniu stron.

Dla wszystkich stron dynamicznych tagi meta powinny być dynamiczne, jak w: https: // techwyse. com / blog /

Przewodnik SEO dla programistów i Semalt

Możesz kliknąć dowolny ze swoich postów. Jeśli przyjmiesz źródło widoku strony ze szczegółami tematu, wyraźnie widać, że tytuł Meta jest taki sam jak tytuł tematu i opis Meta

zawiera kilka pierwszych znaków opisu tematu. W takim przypadku, nawet jeśli przetwarzana jest ta sama strona, tagi Meta będą zmieniać się dynamicznie zgodnie z postem. Można również podać opcję w administratorze, aby tytuł i opis pojawiały się tak, jak chcemy dla każdego rekordu. W tym celu należy dodać dwa dodatkowe pola w panelu administracyjnym.

Inną nutą; Jeśli szukasz świetnego oprogramowania blogowego, które jest przyjazne dla SE, gorąco polecamy WordPress.

2. Wyszukiwarka przyjaznych adresów URL

Przyjazne dla wyszukiwarek adresy URL pomagają wyszukiwać wyszukiwarki znacznie szybciej. Ponieważ wyszukiwarki indeksują strony na podstawie adresu URL, możliwość łatwego indeksowania przyjaznych adresów URL jest rzeczywiście jaśniejsza. https: // techwyse. com / blog / internet-marketing / microsoft-launch-bing-search / Tutaj internet-marketing to kategoria i "Microsoft uruchamia wyszukiwarkę Bing" to tytuł postu i wchodzi w kategorię - "marketing internetowy". Adresy URL oparte w szczególności na kategoriach są o wiele bardziej skuteczne w strategii SEO.

Przewodnik SEO dla programistów i Semalt

Programiści powinni zapewnić poprawność wygenerowanego adresu URL.

Korzystanie. htaccess i reguły przepisywania modów Apache mogą pomóc w osiągnięciu przyjaznych SEO adresów URL

W tym momencie należy zauważyć, że jeśli będziemy szukać przyjaznych adresów URL, nie będą działać żadne ścieżki względne. Wszystkie łącza, czy obrazy, css lub js, powinny być bezwzględne. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o ścieżkach bezwzględnych i względnych.

3. Znaczniki Alt i Tytuły

Programiści muszą również upewnić się, że odpowiednie "znaczniki altowe" są podane dla obrazów i "znaczników tytułu" dla wszystkich linków. Aby uzyskać lepszą trafność, należy podać osobne pole podczas przesyłania obrazu, aby można było użyć takiego pola do wyświetlenia odpowiedniego tagu. Inną opcją jest nadanie właściwej nazwy obrazowi, aby można było uniknąć każdego pola. Ale wolałbym tę pierwszą metodę, ponieważ ta ostatnia metoda stwarza ryzyko nadpisania obrazu, jeśli podane są te same nazwy obrazów.

4. Ładowanie strony

Jest to znany fakt, że boty wyszukiwarek będą szybciej indeksować strony, które ładują się szybciej i są lepiej zoptymalizowane niż strony, które wymagają dłuższego czasu ładowania i które nie są optymalizowane.Zawsze należy tworzyć obrazy kciuka, jeśli ma być wyświetlana mniejsza wersja dużego obrazu. Osobiście widziałem, że wiele stron powoduje, że obrazy są mniejsze dzięki kontrolowaniu atrybutów szerokości i wysokości obrazu. Jest to zła metoda i NIE należy jej przestrzegać.

b) Pamięć podręczna

Jeśli witryna wymaga załadowania ogromnych danych z bazy danych lub korzysta z usługi internetowej, może się zdarzyć, że strony będą ładować się raczej powoli z powodu nadmiarowych żądań serwera. W takim przypadku użycie plików pamięci podręcznej jest preferowaną metodą.

Pamięć podręczna to metoda, dzięki której zawartość z bazy danych może być pobierana i zapisywana do pliku w częstych odstępach czasu (który może być kontrolowany przez programistę), a interwał zależy od tego, jak często zawartość jest aktualizowana. Plik cache musi być aktualizowany tylko raz dziennie, jeśli zawartość zostanie zmieniona tylko raz. Ten plik pamięci podręcznej jest pokazywany użytkownikowi po złożeniu wniosku. Innymi słowy, ten plik będzie wyglądał tak, jakbyśmy wzięli "źródło widoku" dynamicznych stron.

Wykorzystanie technologii pamięci podręcznej znacznie skraca czas ładowania i daje "czas odpoczynku" serwerowi. Jeśli chcesz wykonać testy indeksowania dla swojej witryny, zrób to tutaj.

5. JavaScript, Ajax i iframe

NIE są one SEO przyjazne i sugerowałbym minimalizację użycia Java Script i iFrames. Radziłbym wybrać walidację po stronie serwera, a nie JavaScript. Na stronach dynamicznych unikaj używania Ajax do pobierania rekordów, ponieważ nie jest on uważany za SEO-friendly, ponieważ boty nie mogą odczytać zawartości generowanej przez Ajax. Pamiętaj, że Ajax to JavaScript plus PHP, a boty unikną skryptów java. Ajax może być używany do ładowania rzeczy takich jak galerie zdjęć, sprawdzania danych logowania itp. Po prostu nie używaj go do obszarów związanych z treścią.

Więc masz to. Mój własny przewodnik SEO poświęcony bezpośrednio moim programistom! Jeśli uznałeś to za pomocne lub masz jakieś pytania, proszę napisać notatkę poniżej, a dołożę wszelkich starań, aby szybko Ci odpowiedzieć!

Przewodnik SEO dla programistów i Semalt

Połącz

March 18, 2018