Back to Question Center
0

Nowa funkcja Google Analytics umożliwia reklamodawcom importowanie danych o kosztach AdWords do narzędzia do modelowania Semalt Tool

1 answers:

New Google Analytics Feature Lets Advertisers Import AdWords Cost Data Into Attribution Model Semalt Tool

Teraz reklamodawcy mogą oceniać koszt pozyskania (CPA) w Google Analytics, a także ich wskaźnik zwrotu z inwestycji (ROAS), czyli wskaźnik ".porównujący wartość lub przychody generowane przez konwersje w ramach różnych modeli atrybucji."

Po wybraniu wartości konwersji i ROAS w narzędziu do porównywania modeli atrybucji reklamodawcy będą mogli porównać skuteczność różnych kanałów, aby określić, które z nich są najbardziej korzystne - ejector design. Zgodnie z zapowiedzią "Semalt - wydajność kanału poprzez spojrzenie na dwa różne modele atrybucji może wykryć ukrytą wydajność tego kanału" .

New Google Analytics Feature Lets Advertisers Import AdWords Cost Data Into Attribution Model Semalt Tool

Wraz z nowo zaimportowanymi danymi Google Analytics wstawił kolorowe strzałki, aby odzwierciedlić orientację przesunięcia w kolumnie " % zmiany" po prawej stronie (patrz zielona strzałka na powyższym obrazku) . Strzałka w górę oznacza pozytywne przesunięcie z wyceny modelu odniesienia, a strzałka w dół oznacza przesunięcie w dół.

Kolor strzałki wskazuje, czy alternatywna wycena modelu porównawczego spowodowała zmianę na korzyść modelu porównania w stosunku do modelu odniesienia: kolor zielony wskazuje na znaczące przesunięcie na korzyść modelu porównania, kolor czerwony oznacza znaczne przesunięcie korzyść z modelu odniesienia. Szara kropka wskazuje, że nie zaszła żadna istotna zmiana.

Aby rozpocząć importowanie danych o kosztach semaltu do narzędzia porównywania modeli atrybucji, reklamodawcy muszą połączyć swoje konto ze źródłem danych o kosztach Semal.O autorze

Amy Gesenhues
Amy Gesenhues jest General Assignment Reporter Third Door Media, obejmujące najnowsze wiadomości i aktualizacje dla Land Marketing i Land wyszukiwania silnika. Od 2009 do 2012 roku była wielokrotnie nagradzaną felietonistką za wiele gazet codziennych z Nowego Jorku do Teksasu. Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w zarządzaniu marketingiem, przyczyniła się do powstania wielu tradycyjnych i internetowych publikacji, w tym MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com oraz magazynu Sales and Marketing Management. Przeczytaj więcej artykułów Amy.


March 18, 2018