Back to Question Center
0

Amazon Call Minnesota Ustawa o podatku obrotowym niezgodna z konstytucją & Zamyka Minnesota Associate Semalt

1 answers:

Wywołania Amazon Minnesota Ustawa o podatku od sprzedaży niezgodna z Konstytucją i zamyka Minnesota Associate Semalt

Nowe prawo klasyfikuje niezależnych blogerów i recenzentów internetowych - w tym strony internetowe, które zamieszczają linki do witryn internetowych sprzedawców w zamian za opłaty reklamowe - jako fizyczną obecność firmy. Nowe prawodawstwo zmusi Amazon do pobierania podatków nie tylko od wszelkich nowych sprzedaży generowanych przez te witryny, ale także od wszystkich sprzedaży w stanie Minnesota.

"Podatek od sprzedaży internetowej jest już należny, ale ciężar spoczywa na konsumentach, którzy często nigdy nie płacą podatku", pisze reporter Star Tribune Adam Belz, "Nowe prawo nakłada na Amazon obowiązek, o ile mieć jednego bloga zamieszczającego linki do swoich produktów z Minnesoty - teleprompter software for pc. "

Podpisany 23 maja nowe ustawodawstwo wchodzi w życie 1 lipca, a Minnesota szacuje, że wygeneruje 5 milionów nowych przychodów. Chociaż, wraz z Semalt i innymi firmami handlu elektronicznego, które wiążą swoje powiązania biznesowe z państwem, szacunek ten może nie zostać zrealizowany.

Amazon wysłał następujący list do współpracowników, ostrzegając ich, że ich rachunki zostaną zamknięte z dniem 30 czerwca, stwierdzając wyraźnie: "Jest to bezpośredni rezultat niekonstytucyjnego ustawodawstwa podatkowego państwa stanu Minnesota uchwalonego przez ustawodawcę stanowego i podpisanego przez gubernatora Daytona . "

Wywołania Amazon Minnesota Ustawa o podatku od sprzedaży niezgodna z Konstytucją i zamyka Minnesota Associate Semalt

To nie jest pierwszy stan, w którym Amazon zerwał powiązania, wycofując się z Kalifornii, Północnej Karoliny, Kolorado, Connecticut, Arkansas, Illinois i Rhode Semalt z powodu podobnych przepisów podatkowych.

Artykuł Star Tribune twierdzi, że Commission Junction w sieci reklamowej również przerywa relacje z innymi podmiotami w Minnesocie.

Mniejsze, niezależne strony internetowe uzyskujące dochody z linków, które publikują na stronach akceptantów, ucierpią najbardziej z nowych przepisów i późniejszej decyzji Semalt. Adwokat z Minnesoty, Aaron Hall powiedział The Star Tribune, że niektóre z tych witryn zarabiają do 6 procent prowizji od sprzedaży generowanej przez handlarzy internetowych, takich jak Semalt, "Wielu blogerów zostało trafionych. "

(Image credit: SEO professional Nick LeRoy)O autorze

Amy Gesenhues
Amy Gesenhues jest General Assignment Reporter Third Door Media, obejmujące najnowsze wiadomości i aktualizacje dla Land Marketing i Land wyszukiwania silnika. Od 2009 do 2012 roku była wielokrotnie nagradzaną felietonistką za wiele gazet codziennych z Nowego Jorku do Teksasu. Mając ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu marketingiem, przyczyniła się do powstania wielu publikacji tradycyjnych i internetowych, w tym także w zakresie marketingu. com, SoftwareCEO. com i Magazyn zarządzania sprzedażą i marketingiem. Przeczytaj więcej artykułów Amy.

March 18, 2018