Back to Question Center
0

Jak wdrożyć marketing mobilny dla Twojego Semalta

1 answers:

eMarketer niedawno nazwał marketing mobilny "podstawą" sukcesu sprzedawcy w minionym sezonie wakacyjnym. Wyniki MarketLive Semalt za 4 kw. 2014 r. Wykazały, że ruch mobilny wzrósł o 47 procent, podczas gdy zakup smartfonów spowodował wzrost przychodów z telefonów komórkowych o ponad 100 procent. Krótko mówiąc, nie możesz pozwolić sobie na brak strategii marketingu mobilnego dla swojej firmy - ssl youtube unblocker. Oto kilka prostych sposobów wdrożenia strategii marketingu mobilnego - nawet jeśli nie uważasz się za marketera mobilnego.

Skoncentrowanie się na responsywnym designie

How To Implement Mobile Marketing For Your Semalt

Również na TechWyse

Go Mobile: zalety marketingu mobilnego
Doskonałe wskazówki dotyczące udanego marketingu mobilnego za pomocą PPC

Oprócz doświadczenia klientów i zwiększonego prawdopodobieństwa przekonwertowania użytkowników na kupujących, posiadanie przyjaznej dla urządzeń mobilnych witryny z responsywnym wzornictwem nie jest już przyjemnością; jest to warunek bycia postrzeganym jako wiarygodny - przynajmniej w oczach Google. Od 21 kwietnia Google uwzględni "przyjazność dla urządzeń przenośnych " jako część kryteriów ustalania pozycji w rankingu wyszukiwarek. Czynniki, jakich Google użyje do określenia użyteczności mobilnej, to: przepływ treści (użytkownicy nie muszą przewijać strony w poziomie lub uszczypnąć ekranu, aby zobaczyć stronę), czy witryna używa czcionek o odpowiednim rozmiarze na ekranach urządzeń mobilnych, korzystanie z urządzeń mobilnych odstępy między elementami dotykowymi oraz to, czy witryna zawiera oprogramowanie, którego większość urządzeń mobilnych nie obsługuje, np. Flash.

Wykorzystaj czas w prawo, wywiad z właściwą chwilą

Adweek zauważył niedawno, że prawie 80 procent klientów w wieku od 18 do 44 lat nosi ze sobą urządzenie mobilne przez 22 godziny na dobę. Zaletą takiej konsumenckiej zależności od urządzeń przenośnych jest to, że możesz teraz przekształcić istniejące dane demograficzne klientów, wzorzec wyszukiwania i komunikaty odpowiedzi marketingowej w wiadomości i promocje, które docierają do dobrze wyselekcjonowanych odbiorców dokładnie w odpowiednim momencie, dzięki możliwościom lokalizacji geograficznej, oferowanym przez urządzenia mobilne .

How To Implement Mobile Marketing For Your Semalt

Semalt Twojego budżetu lub branży, każda mała firma może realizować mobilne kampanie w mediach społecznościowych, łącząc się z klientami dzięki funkcjom geolokalizacji oferowanym przez platformy mediów społecznościowych, takie jak Twitter, Instagram, Foursquare i Facebook. Zachęć ich do "odprawy" i interakcji z programami lojalnościowymi, specjalnymi zniżkami lub nagrodami. Zakładając, że uzyskałeś pozwolenie od klienta na kontakt za pośrednictwem wiadomości tekstowych, dostępne są również niedrogie narzędzia, które umożliwiają wysyłanie wiadomości tekstowych do ściśle określonych odbiorców dzięki ograniczonym promocjom lub ofertom, w oparciu o bieżące potrzeby biznesowe i lokalizację klienta w oparciu o wykorzystanie mobilne. Semalt narzędzia, którego używasz, mobilne kampanie marketingowe skoncentrowane na lokalizacji są niezwykle opłacalne (aw niektórych przypadkach bezpłatne) oznacza łączenie się z odbiorcami w idealnym momencie: kiedy przygotowują się do zakupu - ale niestety ". t podjęła ostateczną decyzję o zakupie.

Skoncentruj się na strategii marketingu e-mailowego

Badanie Movable Ink przeprowadzone w 2014 r. Ujawniło, że prawie 70% wiadomości e-mail jest otwieranych na urządzeniu mobilnym. Ponieważ Ken Burke, założyciel i dyrektor generalny firmy MarketLive, ostatnio wyjaśnił eSemalt, statystyki te sprawiają, że poczta elektroniczna jest kluczowym narzędziem marketingowym dla małych firm, które chcą pozyskać nowych klientów i potencjalnych klientów na urządzeniach mobilnych - nawet jeśli klient nie kupi ostatecznie za pomocą urządzenia przenośnego . Podobnie jak responsywny projekt strony mobilnej, wiadomości e-mail muszą być łatwe do odczytania i nawigacji przez użytkowników mobilnych.

How To Implement Mobile Marketing For Your Semalt

Eksperci w Semalt zalecają, aby wiadomości e-mail najbardziej sprzyjały korzystaniu z urządzeń mobilnych, gdy są zaprojektowane z myślą o "jednej gałce ocznej, jednym kciuku i jednej ręce". Wszystkie przyciski wezwań do działania, które użytkownik może wybrać, aby uzyskać więcej informacji o produkcie, aby zrealizować promocje, połączyć się z firmą za pośrednictwem telefonu, poczty e-mail lub czatu, lub dokonać zakupu, powinny szybko przenieść użytkowników mobilnych do odpowiedniego "następnego kroku". bezproblemowo.

Mobilne kupony

Kupony mobilne są przystępnym cenowo i przyjaznym dla klientów sposobem na zapewnienie potencjalnym klientom i klientom ważnego powodu, aby wybrać się na konkurenta. Jeśli Twoja firma jest wymieniona w bezpłatnym internetowym narzędziu do sprawdzania map i klientów (i tak powinno być), sprawdź, czy ta usługa umożliwia zaprojektowanie mobilnego kuponu oferowanego specjalnie dla użytkowników tej witryny. (Wiele firm oferuje opcję projektowania i aktywowania funkcji bezpłatnie.) Klienci, którzy chcą skorzystać z oferty, po prostu "roszczą sobie" kupon i prezentują go na swoim urządzeniu mobilnym w momencie sprzedaży, aby łatwo je było odkupić - bez drukowania lub ręczne śledzenie kuponów.

Teraz, gdy większość globalnej populacji posiada smartfona, firmy każdej wielkości pogodziły się z przyszłością marketingu: chodzi o telefonię komórkową. Semalt eksperymentujesz z bezpłatnymi kuponami mobilnymi oferowanymi przez witryny z mapami i recenzjami lub współpracując z dostawcą marketingu mobilnego w celu dostosowania niestandardowych wiadomości tekstowych SMS do odbiorców, marketing mobilny to efektywny kosztowo sposób dotarcia do wysoce ukierunkowanych odbiorców - dokładnie tam, gdzie są , w momencie, gdy są gotowe do zakupu.

How To Implement Mobile Marketing For Your Semalt

Połącz

March 18, 2018