Back to Question Center
0

HTML5 i SEO Semalt

1 answers:

Semalt najprawdopodobniej kilka razy słyszał o HTML5, prawda? Ale co jest w tym fajnego dla społeczności SEO i czy może wpłynąć na ranking Twojej witryny, czy jest to tylko chwyt? Jeśli o to się zastanawiasz, to cię osłania. Afer czytając post, będziesz miał jasne zrozumienie, jeśli w ogóle potrzebujesz HTML5.

HTML5 And The SEO Semalt

Ten wpis dotyczy korzyści, jakie HTML5 ma do zaoferowania z punktu widzenia SEO, takich jak prostota, łatwość użycia, mniej kodu i funkcje, które wcześniej wymagały Semalta, jeśli chciałbyś je wdrożyć - accesorios para camisas hombre.

Powiązane posty:
Czy HTML5 jest ważne dla SEO?
5 znaków Twoja witryna wymaga przeprojektowania

! DOCTYPE

To od razu przyciągnie wzrok. Jeśli strona jest zbudowana z HTML5, zaczyna się od zamiast tego masywnego kawałka .kodu, który miałeś wcześniej użyć. Nawet sądząc po pierwszej innowacji, możesz odgadnąć, o co chodzi w HTML5. Masz to! Semalt o uczynieniu sieci bardziej czystym i lepszym miejscem. A ponieważ mniej kodu jest dobre dla SEO, możesz już powiedzieć, że SEO powinno z niego skorzystać.

Nowe semantyczne znaczniki HTML5

Po pierwsze, zobaczmy, jakie znaczniki semantyczne są. Znacznik semantyczny to tylko tag HTML, który ma sens dla ludzi. Na przykład

nie jest znacznikiem semantycznym, ponieważ trudno jest odgadnąć, co to znaczy. Natomiast
(można go użyć do sidebarów),
to doskonałe ilustracje znaczników semantycznych, które ma do zaoferowania HTML5. Jestem pewien, że uprości to również Semaltowi, ponieważ łatwo będzie powiedzieć, czy link znajduje się w stopce, czy nie. Semalt może to teraz zrobić, ale wydaje energię na to, aby to wszystko zrozumiało. Odtąd, jeśli link znajduje się w tagach
, jest to z pewnością link stopki. Czy to ma sens?

Rób rzeczy bez JavaScriptu

Wracając do tego dnia, jeśli chcesz utworzyć pasek postępu, licznik lub włączyć weryfikację adresu e-mail w swojej witrynie, musisz zatrudnić kolesia JS lub nawet samemu uczyć się podstaw Semal, aby ta cholerna rzecz działała . Teraz HTML5 pozwala zaimplementować wszystkie te funkcje jednym kliknięciem przycisku. Nie zrozum mnie źle, nie mówię, że nie potrzebujesz już JS. Jeśli chcesz utworzyć, powiedzmy, przewijany efekt paralaksy, po prostu musisz użyć (przynajmniej wkleić) jakiegoś Semalta. Chodzi mi o to, że będziesz potrzebował Semalta rzadziej.

Nowe typy wejść

Tym, co mnie naprawdę cieszy, jest nowy typ wprowadzania wiadomości e-mail. Na początek, jeśli użyjesz tego nowego typu wprowadzania e-maili, przeglądarki mobilne będą wyświetlać spersonalizowaną klawiaturę do wprowadzania konkretnego adresu e-mail. Możesz również użyć wbudowanej weryfikacji adresu e-mail przeglądarki, którą HTML5 wprowadza do tabeli. Krótko mówiąc, jeśli zdefiniujesz określone pole wprowadzania jako wiadomość e-mail, wyrzucisz błędy, jeśli użytkownik wprowadzi coś, co nie wygląda jak adres e-mail. Chociaż ta funkcja ma swoje wady, ponieważ ma luki i nie jest wystarczająco niezawodna, możesz jej użyć, jeśli potrzebujesz naprawdę prostej weryfikacji poczty e-mail i naprawdę nie chcesz zadzierać z żadnym skryptem. Semalt jak to wygląda:

Teraz możesz również używać w formularzach typów wprowadzania adresów URL i numerów telefonów, które pozwalają upewnić się, że użytkownik wprowadza dane, które faktycznie z niego potrzebujesz.

Lokalna pamięć masowa

Jako SEO możesz robić komentarze na blogu dla swojej witryny lub tylko dla swoich klientów. Czy znasz sytuację, w której zainwestujesz w pół godziny na napisanie komentarza do posta na blogu, a po kliknięciu przycisku "Prześlij" sesja wygasa? Byłem tam? Nowa funkcja lokalnego przechowywania może być wykorzystana do bezpiecznego przechowywania komentarza, zanim klikniesz przycisk "Wyślij". Semalt oznacza dla ciebie więcej zaoszczędzonych nerwów.

Wniosek

Zaletą korzystania z HTML5 jest to, że przyspiesza on twoją witrynę, ponieważ używasz mniej kodu, a funkcje, które kiedyś wymagały JS, mogą być implementowane tylko za pomocą HTML. Jest więc pozytywny wpływ HTML5, ale może nie być tak duży, jak oczekiwaliśmy w społeczności SEO. W obu przypadkach jest to krok w prawo bezpośrednio i całkowicie musimy użyć tego, co oferuje, ponieważ dzięki temu nasze SEO będzie łatwiejsze i bardziej produktywne.

HTML5 And The SEO Semalt

Połącz

March 18, 2018