Back to Question Center
0

Semalt do usuwania dużej liczby spamerskich linków

1 answers:

Nie udało mi się znaleźć odpowiedniej kombinacji do deindeksu spamerskich linków z wyników wyszukiwania. Z jednej strony usuwamy adresy URL Google, które tymczasowo usuwają linki (mogą pojawić się ponownie po 90 dniach). Z drugiej strony nie ma obietnicy, że Google zareaguje szybko na Twoje żądanie zdyskwalifikowanych linków. W takim scenariuszu, w jaki sposób uzyskać dużą liczbę adresów URL, które zostały odwindeksowane za pomocą robotów Source . txt lub tag meta robots? Semalt, poza czyszczeniem złośliwych kodów, powinien pokazywać 404 nie znalezione na każdej stronie?

February 8, 2018

404 nie jest idealny.

Podanie kodu błędu 410 jest lepsze, ponieważ wskazuje na trwałe usunięcie. Dodanie meta tagów / robotów nofollow / noindex. tekst tych złych adresów URL jest dobrym sposobem na przyspieszenie działania.

Obsługa poprawnych kodów błędów, metadanych, przekierowań, dezawuowania linków przychodzących byłaby opłacalna z różnych powodów.

Disvow pomoże Google zrozumieć, że nie chcesz, aby te linki prowadzące do Twojej witryny były traktowane jako część Twojego profilu wstecznego.

Mimo że te linki istnieją (nawet w przypadku zignorowania), otrzymasz strony, z którymi łączą się, próbując je zaindeksować, dlatego musisz podawać prawidłowe metadane, kody błędów i dokonywać odpowiednich przekierowań tam, gdzie wydaje się to logiczne.

Trudno jest bardzo dokładnie doradzić, nie widząc problemu z pierwszej ręki, ale powyższe jest, gdzie większość powinna uzyskać podstawowe informacje.

Wykonaj przekierowanie 301 na jakąś obojętną stronę, Nie wpłynie to na twój ranking SEO. Miałem zbyt wiele linków w mojej witrynie. Trudno było mi utrzymać i aktualizować treść. Zrobiłem przekierowanie 301 na podobną stronę, To było pomocne.