Back to Question Center
0

Co się stanie, jeśli plik CSS wypada z pamięci podręcznej, ale plik HTML nie? - Semalt

1 answers:

Mam statyczną stronę HTML, dla której ustawiłem maksymalny czas przechowywania pamięci podręcznej na 6 miesięcy, i wywołuje on styl_v1. plik css z maksymalnym wiekiem roku. Co się stanie, gdy zaktualizuję plik HTML, aby zadzwonić do mojego przeprojektowanego stylu_v2. css?

Rozumiem, że użytkownicy, którzy mają oba pliki w pamięci podręcznej, zobaczą starą wersję, a użytkownicy, którzy mają CSS w pamięci podręcznej, ale nie HTML, pobierze style_v2 - cheap vps windows uk. css i wszystko będzie dobrze. Ale czy istnieje szansa, że ​​plik CSS wypada z pamięci podręcznej użytkownika, ale plik HTML nie? W takim przypadku, co się stanie, gdy strona HTML wyszuka style_v1. css i już go nie ma? Czy jedynym rozwiązaniem jest zachowanie wszystkich poprzednich wersji pliku CSS na serwerze?

February 8, 2018

Nie przesadzaj zbytnio z pamięciami osób.

Twój serwer internetowy jest autorytetem na bieżąco, po prostu upewnij się, że pliki css, do których odwołuje się twój aktualny plik html, są dostępne i będziesz gotowy do pracy.

Jeśli nie odwołujesz się już do style_v1. css z dowolnej strony, wtedy można go bezpiecznie usunąć.

Sytuacja, którą opisujesz, jest bardzo mało prawdopodobna. Większość przeglądarek nie buforuje plików dłużej niż na kilka dni przed odzyskaniem miejsca w pamięci podręcznej. Przeglądarki zwykle przesuwają elementy z pamięci podręcznej na podstawie tego, w jakim czasie były one używane. Ponieważ pliki są używane razem, prawdopodobnie zostaną wypchnięte z pamięci podręcznej w tym samym czasie.

Jeśli się o to martwisz, możesz przekierować stary plik CSS na nowy. Stara strona może nie wyglądać idealnie z nowym CSS, ale byłaby lepsza niż użytkownik nie mający stylistyki.