Back to Question Center
0

Chroń witrynę HTML przed hakerami za pomocą przydatnych wskazówek od Semalta. To jest tak łatwe, jak ABC!

1 answers:

1. Uaktualnij wszystkie programy

Artem Abgarian, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt ,jest głęboko przekonany, że utrzymywanie aktualizacji oprogramowania jest jednym z kluczowych czynników, które pomogą zabezpieczyć witrynę przed atakami hakerów.Niektóre firmy wydają regularne poprawki i aktualizacje, aby naprawić błędy i błędy w swoich poprzednich wtyczkach. Upewniając się, że poprawiają jakiekolwiekbłędy i dziury w kodzie, firmy te zmniejszają ryzyko ataków na ich oprogramowanie - b-100 complex. Dlatego tak długo, jak zapewnia to stronama najnowsze wtyczki, które ją obsługują, ma zapewnione te same atrybuty bezpieczeństwa. To samo dotyczy właścicieli witrynużyj wtyczek innych firm. Należy upewnić się, że śledzą one swoje aktualizacje i zapewniają, że są one aktualizowane w dowolnym momencie. Stronawłaściciel musi wyczyścić wszelkie wtyczki, które nie są już używane lub potrzebne, ponieważ służą jako bramki do siedzenia, które hakerzy mogą znaleźć iużywać do ataku.

2. Buduj warstwy zabezpieczające wokół witryny

Pierwszą linią obrony na stronie internetowej jest Zapora sieciowa.Jego celem jest sprawdzenie każdego ruchu przychodzącego i zgłoszenie podejrzanych żądań. W końcu strona jest poza zasięgiem cyberatakówi spam. W przeszłości zapory sieciowe były w postaci urządzeń sprzętowych. Jednak firmy świadczące usługi w zakresie bezpieczeństwa(SECaaS) wykorzystali technologię chmury jako tańszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa strony, wcześniej znalezionego tylko na poziomie przedsiębiorstwa.Dzięki technologii chmury każda firma może wypożyczyć "Zaporę sieciową aplikacji internetowej" bez ponoszenia dodatkowych kosztów, takich jak posiadanie dedykowanegoserwer hostingowy. Te usługi plug-and-play mają zautomatyzowane funkcje, które przeprowadzają niezbędne procesy w imieniu właściciela. TeInternetowe zapory sieciowe oparte na chmurze wypełniają pustkę tam, gdzie zawiedzie inny dostawca usług hostingowych..

3. Przełącz na HTTPS

Hyper Text Protocol Secure to bezpieczny protokół komunikacyjny używany do wymianyprywatne lub poufne informacje. Korzystanie z usługi HTTPS do komunikacji między witryną a przeglądarką oznacza dodanie dodatkowejwarstwy szyfrowania do TLS (Transport Layer Security) lub Secure Sockets Layer (SSL). Jest to dodatkowa korzyść dla właściciela, ponieważchroni je przed atakami hakerskimi, a także na stronie internetowej, ponieważ pokazuje użytkownikom, że firma poświęca się ochronie informacji.

Wszystkie transakcje online są uruchamiane na platformie HTTPS. Pozostała część strony internetowejDomyślnie HTTP. Może się to jednak zmienić, ponieważ Google ostatnio dodał, że zacznie używać HTTPS jako kryterium rankingu wyszukiwania, co spowodujeoznacza, że ​​większość stron internetowych dokona zmiany z nadzieją na poprawę swojej pozycji w rankingu SERP.

4. Używaj silnych haseł i regularnie je zmieniaj

Istnieje alarmujący wzrost liczby ataków typu brute force wykorzystywanych przez hakerówspróbować zgadnąć hasła użytkownika. Jednym ze sposobów zabezpieczenia się przed takimi jest stosowanie silnych i unikalnych haseł. Jest to konieczneaby te właściwości były stosowane do administrowania, serwerów stron internetowych i haseł do baz danych. Należy utworzyć hasło, z którego można korzystaćróżne znaki i co najmniej 12 znaków. Wreszcie, użytkownicy muszą zmienić hasła dla różnych stron, aby upewnić się, że są podwójnebezpieczne. Szyfrowane hasła działają jeszcze lepiej, ponieważ utrudniają hakerom uzyskanie haseł po ich udanym naruszeniu.

5. Uczyń katalogi administracyjne trudnymi do znalezienia

Hakerzy atakują katalogi źródłowe w celu pobrania danych dotyczących witryny. Używającskrypty przeszukujące te dane, ich fokus przesuwa się do próbowania wprowadzenia zawartych w nich folderów w celu złamania zabezpieczeń. Strona internetowawłaściciel powinien upewnić się, że nazwy używane w katalogach są znane tylko webmasterom.

November 23, 2017