Back to Question Center
0

Czy nadmierna optymalizacja może być powodem kar Google? - Semalt daje odpowiedź

1 answers:

Nik Chaykovskiy, ekspert Semalt , stwierdza, że ​​nadmierną optymalizację można wytłumaczyć nadużywaniem taktyki SEO "białej czapki" podczas optymalizacji wyszukiwarki . Nadmierna optymalizacja jest zwykle kojarzona z Google, ponieważ ma bardziej zaawansowane algorytmy niż inne wyszukiwarki. Nie jest jasne, czy inne wyszukiwarki, takie jak Yahoo lub MSN, mają kary za nadmierną optymalizację - winter pillbox hat. Aby strona była dobrze zoptymalizowana, musi mieć następujące standardowe komponenty: nagłówek bogaty w słowa kluczowe, znaczniki alt, znaczniki opisu, słowo kluczowe meta i opis, znaczniki tytułu i kilka powiązanych linków do innych stron. Strona powinna również zawierać słowo kluczowe w adresie URL lub nazwie pliku. Istnieją jednak ograniczenia w stosowaniu tych taktyk, na przykład nie powinieneś mieć powtarzających się słów kluczowych w żadnym z wyżej wymienionych elementów, bez niewidocznego tekstu, ponieważ cały podany tekst powinien być widoczny gołym okiem .

Czego należy unikać podczas optymalizacji strony?

Wyszukiwarka taka jak Google może być w stanie wykryć wszystkie poziomy spamu. Chociaż nie jest jasne, do jakiego stopnia nadmierna optymalizacja się rozszerza, poniższe czynniki wskazują na możliwe założenia co do przyczyny nadmiernej optymalizacji kar:

Nadużywanie zmodyfikowanego tekstu. Zmodyfikowany tekst odnosi się do wytłuszczenia, znacznika H1 oraz do podkreślania terminów podczas optymalizacji. Eksperci ds. Optymalizacji wyszukiwarek (SEO) używają zmodyfikowanego tekstu, aby zmaksymalizować wynik docelowego słowa kluczowego. Jednakże, jeśli wskazane słowo kluczowe jest modyfikowane na wszystkie te sposoby; tj. pogrubiony, podkreślony i H1, może to z kolei spowodować wynik powtarzania słów kluczowych, które mogą być postrzegane jako nadmierne optymalizacje .

Tekst słowa kluczowego o bardzo dużej gęstości. Google ocenia gęstość słów kluczowych w stosunku do ogólnego tekstu. Dlatego jeśli strona zawiera powtarzające się słowa kluczowe, które są wyższe niż ogólny tekst, może zostać oznaczona flagą, ponieważ nie spełnia wymagań przeciętnych. Strona mogłaby być dobrze zintegrowana z witryną i nadal być oznaczona flagą, ponieważ mogłaby również zostać źle zinterpretowana jako brama dla pająków internetowych. Takie drzwi mogą spowodować całkowite zablokowanie Twojej witryny przez Google.

Zbyt wiele elementów poza stroną. Ta teoria jest podobna do założenia zmodyfikowanego tekstu, ale w tym przypadku elementy poza stroną odnoszą się do linków przychodzących. Zbyt wiele linków przychodzących może spowodować powtórzenie słów kluczowych, a po raz kolejny może to spowodować, że Twoja witryna zostanie oznaczona przez Google.

Czy istnieje nadmierna optymalizacja

?

Czy dzięki optymalizacji można Cię zbanować, a nawet ukarać przez wyszukiwarki takie jak Google, MSN, Yahoo? Nie. Aby strona była dobrze zoptymalizowana, treść powinna być reprezentowana przez wyszukiwarki i odwiedzających w jak najlepszym świetle. Powtarzanie i nadużywanie słów kluczowych i innych sztuczek SEO oznacza, że ​​strona nie została właściwie zoptymalizowana. Jeśli strona jest dobrze zoptymalizowana, nie można jej zoptymalizować. Optymalizując stronę, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak gęstość słów kluczowych, język, typ witryn, do których prowadzą linki i kto łączy się z witryną .

November 26, 2017