Back to Question Center
0

Jak powstrzymać chiński spam przed zalaniem Twojego iPhone'a? Rada od Semalt

1 answers:

Prawdopodobnie znasz znaczenie używania silnych haseł i aktywowania uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) na urządzeniach Apple. Setki lub tysiące bezużytecznych chińskich wiadomości spamowych są wysyłane do iz urządzeń iPhone. Przejęte konto iMessage może wypełnić iPada, iPhone'a, Maca lub inne podobne urządzenia z dużą ilością śmieci i żartów łatwiej, niż możesz sobie wyobrazić. Technicznie rzecz biorąc, to nie jest hack, ale jest znakiem, że ktoś odgadł twoje hasło i używa twojego urządzenia do swoich głupich czynności - fotografia nocturna digitala.

Andrew Dyhan, jeden z najlepszych ekspertów z Semalt , opracował praktyczne zagadnienia, które pomogą ci zachować bezpieczeństwo przed takimi atakami.

Duża liczba użytkowników padła ofiarą takich programów. Angielska firma zajmująca się bezpieczeństwem Sophos opublikowała post na blogu Naked Security, w którym dzieliła się doświadczeniami różnych użytkowników iPhone'ów. Jeden z użytkowników powiedział, że jego iPhone był używany nielegalnie do wysyłania fałszywych wiadomości chińskich do wszystkich swoich przyjaciół i członków rodziny. Żadne zgłoszenie naruszenia danych nie zostało zgłoszone i nie ma sposobu na wyodrębnienie hasła danej osoby ze swoich urządzeń z systemem iOS. W takich okolicznościach nikt nie może powiedzieć, co się dzieje, ale firma Apple Inc. zaczęła, że ​​John Munn z Belfastu podsumował problem, twierdząc, że użytkownicy Androida narzekają na ten problem od lat. Wiele haseł na iPhone'a jest odgadywanych, a konta są atakowane codziennie. John nie był jedyną ofiarą, ponieważ Sophos zbadał sprawę i odkrył, że Apple nie otrzymał skarg na swoje dochodzenie i naprawił już wiele problemów .

Jak działają ataki?

Przede wszystkim użytkownicy otrzymują komunikat, że ich identyfikatory Apple ID są dostępne z nieznanych lokalizacji lub urządzeń. Jeśli otrzymasz takie powiadomienia na swoim komputerze, nic nie możesz zrobić. Ale jeśli otrzymasz taką wiadomość na swój telefon komórkowy, powinieneś kliknąć przycisk OK. Tak czy inaczej, po otrzymaniu pierwszej wiadomości rozpocznie się potop. Duża liczba urządzeń jest spamowana codziennie. Użytkownicy również skarżą się na emoji i teksty z podejrzanych źródeł, a te wiadomości są w całości napisane w języku chińskim.

Te same typy wiadomości są wysyłane do tysięcy osób z zainfekowanych kont. Jeśli przetłumaczysz te wiadomości, mogą skierować cię do kasyna lub nocnego klubu w Makau. Są szanse, że hakerzy będą chcieli ukraść twoje informacje, używając nazw znanych kasyn, ale takie działania spowodują nieprzerwane fale spamu. Jeśli jest napisane "więcej informacji", oznacza to, że osoby atakujące uzyskały dostęp do Twojego hasła lub wybrały twoje dane, aby złamać niektóre zasady w Internecie. Apple twierdzi, że nie ma dostępu do konta iMessage użytkownika, ale hakerzy często oszukują użytkowników i przekierowują ich na niespotykane ilości śmieci. Jest szansa, że ​​użytkownik złamał swoje hasła w przypadku naruszenia danych, takich jak LinkedIn i Yahoo. Być może użyli tego samego hasła dla różnych kont, umożliwiając hakerom dopasowanie różnych identyfikatorów e-mail przy użyciu tego samego hasła. Podsumowując, powinieneś używać silnych haseł, które mogą nie zostać odgadnięte przez hakerów. Powinieneś często aktualizować swoje hasła i aktywować 2FA. Jeśli masz obawy dotyczące bezpieczeństwa swojego konta, powinieneś sprawdzić rekomendacje Apple'a .

November 24, 2017