Back to Question Center
0

Jak prawidłowo zoptymalizować obrazy dla wyszukiwarek? - Odpowiedz przez Semalt

1 answers:

Jason Adler, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt twierdzi, że optymalizacja obrazu jest jednym z głównych kroków skutecznej kampanii SEO. Wyszukiwarki są bardziej inteligentne i inteligentniejsze niż wcześniej, a procedura uzyskania dobrego wyniku wyszukiwania jest bardzo trudna. Jakość treści nie jest wystarczająca, ponieważ trzeba również zwrócić uwagę na optymalizację obrazu - d3 fix 1000.

Tagi alternatywne i opisowe:

Tagi alt text i description są obowiązkowe z punktu widzenia SEO. Jeśli obraz nie jest wyświetlany prawidłowo, należy go zastąpić obrazem, który ma lepszą rozdzielczość i nie zapomnij wstawić w nim tagów alt text i opisów. Tekst alternatywny działa jako tekst kotwicy dla określonego linku. Google nigdy nie zaleca używania wielu linków na stronie, ale jest to dobra praktyka SEO. Jeśli chodzi o znaczniki opisu, możesz je dodać lub nie .

Format obrazu:

Jeśli chodzi o zapisywanie obrazów w programie Paint lub Photoshop, należy zapisać plik w odpowiednim formacie. JPEG to najlepszy i najbardziej znany format obrazu, który zwiększa wartość ogólnego wyglądu witryny. Z drugiej strony PNG nadaje się do grafiki, takiej jak małe ikony, grafika i logo. Pliki GIF są przydatne, jeśli chcesz dodać animacje do swoich artykułów .

Rozmiar obrazu:

Używaj obrazów powiązanych z twoją zawartością. Upewnij się, że wybierasz obrazy o wysokiej jakości, a ich rozdzielczość i rozmiar są wystarczająco duże, aby były widoczne na wszystkich urządzeniach. Kolejną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że należy używać wyłącznie zdjęć. Zachowaj ostrożność przy wyborze zdjęcia i upewnij się, że jest ono wolne od praw autorskich. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do takich obrazów, możesz zasubskrybować Getty Images, Shutterstock lub inne podobne usługi. Możesz zmienić rozmiar swoich zdjęć i istnieje wiele narzędzi i programów, aby to się stało. Ogromne pliki obrazów spowodują, że czas wczytywania witryny zostanie obniżony i może wpłynąć na ranking Twojej wyszukiwarki, więc zawsze należy zmienić rozmiar zdjęć przed ich przesłaniem. Jeśli używasz komputera Mac, możesz zmienić ich rozmiar za pomocą opcji Dopasuj rozmiar. Możesz także użyć Photoshopa, Picresize lub innych podobnych narzędzi, aby wykonać swoją pracę idealnie.

Nazwy plików:

Najczęściej ludzie zapominają zmienić nazwy swoich plików graficznych. Zanim prześlesz zdjęcie do swojej witryny, powinieneś nadać mu odpowiednią nazwę. Na iPhonie nazwy plików są nazywane IMG_6053. Ważne jest, aby zmienić jego nazwę, zanim użyjesz obrazu na swojej stronie, ponieważ jest to praktyka SEO obowiązkowa.

Tekst alternatywny:

Tekst alternatywny opisuje twoje zdjęcie, a Google używa tych informacji, aby dowiedzieć się więcej o twoich treściach. Upewnij się, że Twój tekst alternatywny jest opisowy, jasny, zwięzły i zawiera wiele informacji. Poza tym nie powinieneś wsypywać wielu słów kluczowych. W rzeczywistości główną zasadą jest napisanie tekstu alternatywnego w kilku słowach, opisującego, o co chodzi w twoich treściach .

Opis i podpis:

Jeśli posiadasz witrynę WordPress, powinieneś dodać Podpis i Opis. Opis służy do dodawania wielu szczegółów, takich jak źródło obrazu i czas, w którym go wziąłeś. Podpis z drugiej strony pojawia się pod obrazem na opublikowanym poście. Pomaga opisać naturę obrazu, ale nie jest istotną praktyką SEO .

November 26, 2017