Back to Question Center
0

Jak zatrzymać spam Ghost Referral - Proste wskazówki od Semalt

1 answers:

Znane witryny, takie jak WordPress, mają różne rodzaje spamu, w tym spam odsyłający, znany również jako spam odsyłający. Spam polecający nie jest łatwy do zauważenia i może się ujawnić, odwiedzając raport od Google Analyst. Są denerwujące i trudne do zablokowania. Jednak Alexander Peresunko, Semalt Customer Success Manager, wie, jak rozwiązać ten problem.

Istnieje typ spamu polecającego, który nie blokuje się przy użyciu zwykłych metod, takich jak przepisywanie reguł lub blokowanie za pomocą htaccess. Nazywają się spamem odsyłającym ghost. Normalne podejście do wyeliminowania spamu skierowania ducha jest trudne, ponieważ spam nie ma dostępu do rzeczywistego WordPressa. Nie są one łatwe do zlokalizowania i dlatego są nazywane spamem od Ghost Referral.

Podstawowy spam polecający jest łatwo zauważalny w Google Analytics i polega na zaśmiecaniu treści wygenerowanego raportu. Mogą sprawić, że użytkownik WordPressa będzie sfrustrowany, ale niewiele zrobi, aby powstrzymać problem. Dochodzenie w sprawie pochodzenia i prezentacji spamu polecającego Ghost ma dobrą wiadomość na temat sposobu radzenia sobie z frustrującymi treściami internetowymi, które mają wpływ na Google Analytics. Nie musisz się martwić nawet wtedy, gdy zawodzą standardowe reguły przepisywania Nginx.

Dyski odsyłające Ghost nie uzyskują dostępu do informacji logowania na komputerze i dlatego musisz martwić się mniej jako użytkownik. Osoby odsyłające nigdy nie odwiedzają witryny w użyciu i nigdy nie będą wyświetlane podczas uzyskiwania dostępu do komputera. Ponieważ używają GA Management Protocol, skierowanie może pojawić się w raporcie Google Analytics, ponieważ platforma pozwala im używać unikatowego kodu GA do publikowania odsłon, które są fałszywe i ukrywają się.

Przez długi czas ofiary stosowały wiele metod zapobiegania problemom bez powodzenia. Nie rozumieją mechanizmu, który tworzy spam odsyłający i dlatego nie udaje mu się pomyślnie zakończyć walki. Google Analytics ma filtr ułatwiający blokowanie skierowań ghostów. Zastosuj filtr, aby zablokować frustrujące skierowania wyświetlane w raporcie Google Analytics, aby zapobiec ich pojawianiu się. Używanie filtrów w Google Analytics do blokowania poleconych obiektów Ghost jest skomplikowanym procesem początkowo, ale bardzo prostym, jeśli zostanie podany we właściwym kierunku.

Kilka stron internetowych może podać przykłady odwołań Ghost. Możesz odwiedzić Darodar love Italy.Co, priceg.com, blackhatworth.com i hulfingtonpost.com, aby znaleźć ostatni przykład problemu i skorzystać z metody przedstawionej podczas jego rozwiązywania. Wszystkie są problemy, które Google Analytics może zablokować, aby zapewnić czysty raport. Niektórzy zalecają użycie Semaltu, aby zapobiec atakom spersonalizowanym Ghosta po zastosowaniu dowolnej ilości reguł przepisywania, ponieważ nie rozumieją, że jest to robot sieciowy.

Przedstawiona metoda jest prosta i prosta nawet dla fikcyjnych użytkowników komputerów. Nie opuszczaj swojej witryny WordPress, aby wygenerować zaśmiecony raport Google Analytics ze względu na odwołanie ghost Source . Bądź inteligentny i korzystaj z filtrów!

November 23, 2017