Back to Question Center
0

Moon Malware zaatakował twój router Linksys? - Semalt wie, jak rozwiązać ten problem

1 answers:

Istnieje atak złośliwego oprogramowania o nazwie "The moon", który atakuje tradycyjne routery, takie jak Linksys. Szkodliwe oprogramowanie może potencjalnie naruszyć stan bezpieczeństwa komputerów i przeglądać je na poziomie użytkownika.

Lisa Mitchell, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt twierdzi, że routery Linksys, a także bezprzewodowe punkty dostępu, są narażone na tę lukę, co może spowodować, że Twoja witryna lub klienci poniosą ogromną stratę, ponieważ oszustw internetowych

Księżycowe złośliwe oprogramowanie

Szkodliwe oprogramowanie Moon ma swój potencjał ze względu na sposób, w jaki omija uwierzytelnianie. Umożliwia logowanie bez posiadania danych logowania administratora - kasutatud rehvid soodsalt. Po stawieniu czoła infekcji malware, router Linksys zaczyna ładować cały port z licznymi portami 80 i 8080 ruchu wychodzącego. Prowadzi to do znacznej aktywności danych, co powoduje spowolnienie połączenia internetowego. Komputery mogą również infekować, co utrudnia ich obsługę i wydajność procesora .

Jak zapobiec The Moon Malware

Księżycowe złośliwe oprogramowanie zagraża bezpieczeństwu połączenia internetowego. W rezultacie zawsze należy koniecznie uwzględnić procedurę lub kryterium pozwalające pozbyć się tej infekcji z routera. Jest kilka kroków, które ludzie mogą wykonać, aby je wydobyć:

  • Uzyskaj dostęp do konfiguracji routera opartej na sieci Web. Ważne jest, aby odwiedzić ich stronę internetową i uzyskać informacje, takie jak model, numer seryjny, numer IMEI, a także inne istotne informacje..Niektóre routery mają ten link z tyłu swojego panelu.
  • Upewnij się, że twój router Linksys ma najnowsze oprogramowanie układowe. Jeśli nie, wykonanie aktualizacji lub aktualizacji oprogramowania układowego może rozwiązać ten problem. Firma Linksys stale aktualizuje oprogramowanie, aby zwalczyć niektóre techniki hakerskie, które mogą go przeniknąć
  • .
  • Przejdź do zakładki administracyjnej. Karta Administracja znajduje się w prawym górnym rogu, obok zapisów wersji oprogramowania układowego. Mając najnowszą wersję oprogramowania, kliknij tę kartę, aby przejść do następnego kroku. Upewnij się, że na polu wyboru dostępu do zdalnego zarządzania, opcja, którą ustawiłem, jest wyłączona.
  • W tym miejscu kliknij kartę Zabezpieczenia. Na tym etapie można uzyskać pewną elastyczność w dostosowywaniu niektórych środków bezpieczeństwa routera. Sprawdź opcję Filtruj anonimowe żądania internetowe. Jeśli jest już w wyborze, możesz go zostawić w ten sposób. Niektóre z najnowszych firmware Linksys mają to ustawienie domyślnie.
  • Zapisz ustawienia routera. Po zapisaniu konfiguracji konieczne jest wyłączenie routera. Aby to zrobić, odłącz go od źródła zasilania i podłącz ponownie. W rezultacie router wyczyści pamięć podręczną. Pozbywa się również złośliwego oprogramowania, które mogło być w jego działaniu
  • .

Wniosek

Obecność szkodliwego oprogramowania w routerze może również powodować wątpliwość w kwestii bezpieczeństwa przeglądania. Konieczne jest sprawdzenie, czy router Linksys jest chroniony przed wirusami. Niektóre sposoby wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania z tego routera znajdują się w tym czasopiśmie. Resetowanie routera, a także czyszczenie pamięci podręcznej przez ponowne uruchomienie może pomóc w usunięciu szkodliwego oprogramowania. Możesz sprawić, że przeglądanie Internetu będzie bezpieczne, jak również szybkie połączenie z Internetem .

November 23, 2017