Back to Question Center
0

Nie przegap! Semalt Expert dzieli 7 rodzajów dowodów SEO

1 answers:

Praktyka SEO jest wciąż młoda i rośnie. Zwolennicy przedkładali pogląd, że SEO jest nauką, czego wynikiem jest debata nad tym, które podejście SEO działa najlepiej we wszystkich sytuacjach. Istnieje wiele dowodów technicznych na kształt i formę SEO.

Jeśli SEO jest nauką, jak zachowuje się nauka? Nauka opiera się na podstawowym założeniu, że wszechświat jest uporządkowany zgodnie z zasadami, które można określić na podstawie obserwacji i eksperymentów, zanim jakakolwiek hipoteza zostanie przetestowana. Zakłada się również, że reguły te są statyczne, zmieniają się bardzo wolno, nawet w przypadku drastycznych przesunięć paradygmatów - best age ltc insurance. Świat SEO jest uporządkowany i uporządkowany, ale reguły lub algorytmy SEO zmieniają się niemal codziennie. Każda próba polegania na obserwacji tutaj nie zapewni dokładnych wyników, chyba że zostanie wykonana w ciągu całego roku kalendarzowego.

Nik Chaykovskiy, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , analizuje 7 rodzajów dowodów SEO i ich zastosowanie w tworzeniu SEO dojrzałej nauki obejmującej:

1. Dowody prorockie

Pochodzą od ekspertów, którzy piszą algorytmy lub kody, których używa SEO. Ich wkład jest wyjątkowy, ponieważ jest faktyczny, a oni siedzą na szczycie góry SEO, jak prorocy biblijni. Dlatego musimy mieć możliwość pogodzenia ich dokładnych stwierdzeń, ponieważ sami nie możemy zmienić kodów SEO. Na niskim poziomie, dowody prorockie nie mają własnych zainteresowań i czasami mogą wydawać się zagadkowe.

2. Anegdotyczne dowody

Jest to dowód osobistego doświadczenia użytkownika. Wszystkie nauki zaczynają się od obserwacji, a SEO kieruje zmianami wprowadzanymi na strony internetowe i analizuje wpływ na rankingi. Dowody te są obficie obecne, a zatem łatwe do zebrania jako punkt wyjścia do wszelkich badań naukowych dotyczących SEO. Z drugiej jednak strony, doświadczenia użytkowników mogą być stronnicze od jednej osoby do drugiej, więc jedno doświadczenie nie może opowiedzieć całej historii.

3. Wild Experimentation

Wszystkie nauki są eksperymentalne. W SEO, dla hipotezy, że "dodawanie słów kluczowych w tagu tytułu poprawi rankingi", wprowadź zmiany na stronach internetowych, aby przetestować hipotezy, a następnie zmierzyć wynik. Formowanie i testowanie hipotezy określa przyczynowość czynników w ten sposób walidujących proces. Eksperymentacja musi być nadal kontrolowana, aby uniknąć naruszenia istniejącej infrastruktury SEO .

4. Kontrolowane eksperymentowanie

W tej konfiguracji zarejestrowanych jest kilka nazw domen, a nowe witryny zostały zbudowane od podstaw. Alternatywnie strony są budowane do pewnego momentu, po którym każda strona wprowadza własne zmiany. Takie podejście gwarantuje kontrolę eksperymentów bez naruszania innych funkcji. Niemniej jednak strony utworzone w tym środowisku mogą nie odzwierciedlać złożoności lub rzeczywistości rzeczywistego środowiska SEO.

5. Dowody drugiej ręki

Brzmi to jak pogłoski, ale w rzeczywistości wszystkie doświadczenia i eksperymenty były prowadzone w przeszłości dla legalnych źródeł dowodów. Niektóre fakty dotyczące SEO nie muszą być potwierdzane przez powtarzanie eksperymentów przez cały czas. W takich przypadkach dowody przedstawiają rzetelne wnioski z postępu naukowego .

6. Dowody korelacyjne

W dużych zestawach danych trudno jest oddzielić zmienne lub eksperymentować. Zamiast tego należy szukać korelacji między zestawami danych. Pomaga to w odkrywaniu zależności matematycznych, zwłaszcza gdy wiele zmiennych wpływa na ten sam wynik. Korelacja nie może jednak gwarantować związku przyczynowego .

7. Symulacja wielkiej skali

Modele wszechświata SEO stworzone do testowania hipotezy na dużą skalę. Testowanie tych modeli przedstawia wnikliwe wnioski, które prowadzą do ulepszenia modeli. Osiągnięcie kontroli jest możliwe, ponieważ jest to rodzaj laboratorium SEO. Mimo to wyniki symulacji są tak dobre, jak model w użyciu .

November 24, 2017