Back to Question Center
0

Nie przesadnie optymalizuj swojej witryny - Ćwicz od Semalta

1 answers:

Oliver King, Semalt Customer Success Manager, mówi, że nad optymalizacją jest praktyka używania zbyt wielu sztuczek SEO, które ostatecznie zaczynają niszczyć zdolność rankingu witryny. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach (SEO) wpływa na widoczność Twojej witryny w wynikach wyszukiwania , ale nad optymalizacją nie może generować ruchu organicznego na Twoje strony internetowe. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o nadmiernej optymalizacji

1. Tekst zakotwiczony za pomocą słów kluczowych dla linków wewnętrznych:

Łączenie wewnętrzne jest dobre, ale użycie tekstu zakotwiczonego za pomocą słów kluczowych nie może przynieść korzyści witrynie - formation gestion temps. Pamiętaj, że kotwica używająca adresu URL celu i kotwicy, która używa dużej liczby słów kluczowych, jest szkodliwa dla Twojej witryny. Jeśli uważasz, że takie linki są przydatne, nie powinieneś zapominać, że omawiamy nadmierną optymalizację. Okazjonalne zakotwiczenia pasujące do adresów URL przyczyniają się do pozytywnego pozycjonowania. Jeśli jednak powtórzysz ten proces raz po raz, oznacza to, że optymalizujesz witrynę, co jest straszne w przypadku jej wyników wyszukiwania .

2. Nieistotne słowa kluczowe

Nie powinieneś kierować ruchu do Twojej witryny przy użyciu nieistotnych słów kluczowych. Były okresy, kiedy webmasterzy umieszczali słowa kluczowe o tematyce dla dorosłych w swoich artykułach, aby uzyskać pewien ruch w wyszukiwarkach , ale jakakolwiek strona z treściami dla dorosłych nie przetrwa długo. To tylko przykład nadmiernej optymalizacji; nigdy nie powinieneś używać nieadekwatnych słów kluczowych i nie pisać artykułów o niskiej jakości za wszelką cenę. Ponieważ Google i Yahoo indeksują Twoją witrynę, będą uwzględniać wszystkie podstawowe słowa kluczowe użyte w Twoich wpisach. Jeśli użyłeś nietrafnych słów kluczowych, wyszukiwarki nigdy nie poprawią pozycji Twojej witryny.

3. Wskaż linki wewnętrzne i zewnętrzne:

Bezpiecznie jest wspomnieć, że silne linki zawsze wskazują na głębokie strony wewnętrzne i zewnętrzne. Najczęściej webmasterzy i blogerzy używają nietrafnych linków i starają się przyciągać ruch na strony główne lub strony nawigacyjne najwyższego poziomu. W przypadku takich witryn liczba linków na stronie głównej jest zawsze wyższa niż średnia. W związku z tym należy budować wysokiej jakości linki wsteczne, zapewniając, że wszystkie artykuły są odpowiednio indeksowane w wynikach wyszukiwania .

4. Używanie H1 na różnych stronach:

Nigdy nie należy używać H1 na głównej stronie witryny. Niestety, wielu blogerów uważa, że ​​biały kapelusz SEO oznacza używanie wielu nagłówków, ale to nieprawda. Jeśli użyjesz więcej niż jednego znacznika H1 w jednym artykule, nadmiernie go zoptymalizujesz .

5. Linki do toksycznych stron internetowych:

Strony internetowe, do których będzie się linkować, są niezbędne i powinny być nietoksyczne. Różni webmasterzy i blogerzy nie znają zagrożeń związanych z linkami. Łączą swoje artykuły ze złośliwymi stronami i niskimi stronami internetowymi DA. Jeśli połączysz swoją witrynę z toksycznymi stronami internetowymi, prawdopodobnie otrzymasz reperkusje SEO w czarnych kapeluszach .

6. Wniosek oparty na słowach kluczowych:

Stopka artykułów powinna być wolna od wielu słów kluczowych. Nadmierna optymalizacja stopki to praktyka SEO w czarnych kapeluszach, dlatego nigdy nie powinieneś używać więcej niż dwóch słów kluczowych w tej części. Dowody ujawniły, że Google i Yahoo zdewaluowały linki do stopek i nakładały kary na strony internetowe zawierające upychanie słów kluczowych .

Wniosek:

Istnieje wiele podstawowych problemów związanych z nadmierną optymalizacją. Jeśli skupisz się na technicznym SEO i spróbujesz użyć dużej liczby słów kluczowych, wyszukiwarki mogą zablokować twoją stronę przez całe życie. Stworzenie strony internetowej z perfekcyjnymi praktykami SEO to jedyny sposób na odniesienie sukcesu.

November 26, 2017