Back to Question Center
0

Odsyłający spam omawiany przez eksperta Semalt i jak go zablokować za pomocą reguł .htaccess

1 answers:

Jeśli jesteś profesjonalnym twórcą stron lub inżynierem oprogramowania i dbasz o statystyki / dane statystyczne dotyczące strony internetowej, prawdopodobnie wiesz o Google Analytics, Open Web Analytics, Piwik Analytics i innych witrynach gromadzenia i analizowania danych. Jeśli zauważysz, że jakiś dziwny ruch i nieparzyste osoby odwiedzają strony odsyłające, takie jak przyciski-for-websites.com, darodar.com i best- seo -solution.com, powinieneś zwrócić uwagę na ulepszenie jakość Twojego ruchu - jersey 100 baumwolle meterware.

Artem Abgarian, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , wyjaśnia tutaj kilka praktycznych kwestii w tym zakresie .

Poradnik odsyłacza do stron odsyłających

Best-seo-solution.com, 100dollars-seo.com, i darodar.com to strony ze spamem polecającym. Wszyscy oni reklamują swoje produkty i usługi online, a najbardziej denerwujące jest to, że oferują swoje usługi po niższej cenie. Jednak ich usługi nie są niezawodne, a te witryny mają na celu wysyłanie fałszywego ruchu ze współczynnikiem odrzuceń 100%. Jak widać, wszystkie z nich znajdują się na pierwszej stronie wyszukiwarek . To dlatego, że te witryny oszukują Twoje konto Google Analytics.

1. 100% współczynnika odrzuceń - zwykle odwiedzają twoje strony i wychodzą w krótkim czasie. Dlatego współczynnik odrzuceń witryny wynosi 100%, ponieważ użytkownicy nigdy nie są zainteresowani Twoimi treściami, wizerunkiem Twojej witryny i usługami.

2. Nadużywanie subdomen - te witryny używają dużej liczby subdomen, aby oszukać zarówno Google Analytics, jak i ich klientów. Angażują się w działania związane ze spamowaniem i nadużywają klientów, rujnując swoje witryny za pomocą ruchu polecającego .

Przeanalizuj źródła odwiedzin z adresu URL spamu z odsyłaczami

Każda z nas może nie być w stanie przeanalizować źródła spamu ze źródła ruchu i odnośników. Najlepszym sposobem jest jednak utworzenie kilku filtrów widoku w sekcji Dodaj nowy segment. Nie ma żadnych ścisłych zasad i przepisów, których należy przestrzegać, ponieważ adresy IP spammerów odsyłających zmieniają się niemal codziennie. Wygląda na to, że spamerzy zainwestowali wiele pieniędzy i czasu w ten biznes, aby zainfekować jak najwięcej stron internetowych .

Blokuj stronę odsyłającą za pomocą Apache .Htaccess Rule

Jeśli jesteś na serwerze Apache, możesz postępować zgodnie z zasadami .htaccesss, aby zatrzymać spam w logach. Jednocześnie nie należy zapominać, że zmieniają linki odsyłające po upływie dwóch do trzech miesięcy. Reguły są również okresowo aktualizowane, więc powinieneś śledzić aktualizacje, aby mieć pojęcie o aktualnych zasadach .htaccess .

W przeciwieństwie do darodar.com, videos-for-your-business.com oferuje usługi produkcji wideo swoim globalnym klientom. Są szanse, że jest to legalna usługa, ale ze względu na ich dziwną historię, nie powinieneś ryzykować swojej strony internetowej za wszelką cenę .

Utwórz odsyłacze do filtrów spamu

Jeśli nie chcesz używać reguł .htaccess ze względu na ich mylące kody, możesz utworzyć filtry spamu skierowań. Te filtry pomogą odfiltrować spam odsyłający w lepszy sposób. Powinieneś przejść do sekcji Widok i sprawdzić opcję Filtry. Tutaj musisz wstawić określony kod i nie przekraczać jego długości powyżej 255 znaków.

Wyklucz przeboje z pająków i botów

Jednym z najbardziej niesamowitych narzędzi, które pomagają nam zwalczać spam odsyłający, jest konto Google Analytics. Powinieneś aktywować opcję filtrowania botów, która pomoże ci wykluczyć trafienia wszystkich znanych pająków i botów z sekcji Widok.

November 26, 2017