Back to Question Center
0

Podejmowanie Semalta na fałszywych stronach - Wpływ na twoje dane

1 answers:

Fałszywe witryny i spam ze strony odsyłającej nadużywają statystyk i danych firm internetowych przez długi czas bez ich zgody. Duża liczba firm z branży B2C i B2B zakłada, że ​​kwestia fałszywych stron kierujących ruch do ich witryn jest obsługiwana automatycznie przez Google Analytics, co stanowi trudność dla danych dotyczących małych firm .

Ryan Johnson, jeden z wiodących ekspertów z Semalt , dostarcza użytecznych informacji w tym zakresie, aby pomóc ci zrozumieć wpływ fałszywych stron na twoje dane.

Spamerzy i oportuniści korzystają obecnie z kodów śledzenia, aby przyciągnąć fałszywy ruch do twojego i skradającego się złośliwego oprogramowania na swoją stronę - fotografia para principiantes pdf file. Umieszczając kod śledzenia GA w swojej witrynie, odwiedziny w jego witrynie pojawiają się automatycznie w Google Analytics. Może to niekorzystnie wpłynąć na twoją stronę internetową na dwa sposoby. Przede wszystkim złośliwe oprogramowanie i ruch w postaci bota może przejąć kontrolę nad twoją witryną, zagrażając twojemu bezpieczeństwu danych. Po drugie, użytkownicy przekierowani do Twojej witryny mogą kliknąć Twoje strony z powrotem na wskaźniki odrzuceń .

Gdy klienci odwiedzają Twoją witrynę i kontynuują przeglądanie stron, współczynniki odrzuceń są wysokie, co sprawia, że ​​słowo kluczowe do konwersji ma wysoką pozycję w rankingu algorytmów. Jednak użytkownicy klikający z powrotem na strony obniżają współczynniki odrzuceń, co sprawia, że ​​algorytmy oznaczające słowo kluczowe są nieistotne. Właśnie wtedy pojawia się potrzeba blokowania nieuczciwych witryn i spamu ze strony odsyłającej z Twojej strony.

Wskazówki, jak identyfikować i oznaczać nieuczciwe strony

Tworzenie raportu nazwy hosta z wymiarami drążenia w dół i nazwy hosta służy do identyfikacji fałszywych stron. Dane o "unikalnych odwiedzających" i "wizytach" są używane do pomiaru całkowitej liczby odwiedzin, które odwiedziły Twoją witrynę. Użyj celów kampanii i przychodów, aby upewnić się, że rzeczywisty ruch nie zostanie przefiltrowany. Możesz też dodać nowy filtr do niestandardowego raportu, aby wykluczyć wewnętrzny ruch, boty i pająki oraz spam odsyłający zawierający dane logowania do Twojej domeny .

Zaleca się jednak ostrożne wykonywanie zadań przy wykluczaniu nieuczciwych witryn i spamu ze strony odsyłającej z Google Analytics. Dwie nazwy hostowe powiązane z Google wyświetlane w Twoim segmencie nie powinny być traktowane jako fałszywe witryny, ponieważ może to prowadzić do utraty cennych informacji. Segment zawiera także pamięć podręczną sieci, która wskazuje, kiedy użytkownicy klikają opcję "cache" i tłumaczą nazwę hosta, która wskazuje, że niektórzy z potencjalnych użytkowników korzystali z usługi tłumaczenia Google.

Sprawdź w swoim segmencie, czy nie zobaczysz niektórych nazw hostów, których nie znasz. Jeśli je podasz, wywierć je na stronie docelowej. Wklej adres URL strony hosta do strony docelowej odwiedzającego, aby zapoznać się z witrynami przy użyciu rzeczywistego ruchu. Po upewnieniu się, że domena jest nieuczciwa, odfiltruj ją za pomocą następujących procedur .

Filtrowanie fałszywych stron za pomocą metody wykluczania reaktywnego

Po zidentyfikowaniu listy nazw hostów, które mają być blokowane, dodaj nowe filtry wykluczeń. Korzystając z tej metody wykluczania fałszywych domen, należy pamiętać, że nowe filtry wykluczają nowe dane. Utwórz kolejny filtr, który pozostanie niefiltrowany podczas wykonywania. W ten sposób odzyskasz swoje dane, nawet jeśli popsujesz się z praktyką wykluczania .

Proaktywna metoda wykluczenia

W tej metodzie wykluczania zbędnych witryn z Google Analytics, domeny są filtrowane w zależności od tego, czy pasują do twoich utworzonych nazw hostów. Jeśli nazwa hosta filtrowanych danych nie jest zgodna z domenami, dane nie mogą zostać pobrane z raportu .

Google Analytics przyszedł na ratunek firmom typu B2C i B2B działającym na platformach internetowych. Firma może teraz filtrować i wykluczać fałszywe witryny, spam odsyłający i złośliwe oprogramowanie ze swojej witryny, aby uzyskać czyste i dokładne raporty. Zachowaj ostrożność, wykluczając zbędne witryny z Google Analytics, aby uniknąć filtrowania cennych informacji.

November 24, 2017