Back to Question Center
0

Popraw swoje SEO, przeczytaj o optymalizacji obrazu! - Semalt Expert

1 answers:

Optymalizacja SEO i obrazu na stronie to dwa główne etapy skutecznej kampanii SEO. Wyszukiwarka jest bardziej inteligentna i inteligentna, a procedura uzyskania dobrej pozycji w rankingu wyszukiwania jest dość skomplikowana. Jakość treści nie jest wystarczająca, ponieważ musisz zwracać uwagę na wiele rzeczy - grain bin temp cables. Różne czynniki przyczyniają się do pojawienia się w rankingach wyszukiwarek, a najważniejszym czynnikiem jest sposób optymalizacji obrazów pod kątem SEO .

Jeśli pozycjonowanie strony jest filarem witryny, optymalizacja obrazu jest blokiem konstrukcyjnym. Jason Adler, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt twierdzi, że zdjęcia są mocnymi wizualnymi elementami stron internetowych i są o wiele lepsze niż artykuł z tysiącem słów. Ważne jest, aby obrazy były prawidłowo używane, aby mogły na pierwszy rzut oka przekazać wiadomość .

Znaczenie obrazu:

Upewnij się, że wybrane zdjęcia są odpowiednie dla zawartości internetowej. Wiele nieistotnych obrazów nie da Ci tak skutecznych wyników SEO jak pojedynczy obraz z odpowiednim tekstem i opisem alt.

Tagi alternatywne:

Znaczniki alt odgrywają istotną rolę w optymalizacji obrazu. Pomagają obrazom pokazać się w wynikach wyszukiwania i poprawić czas ładowania witryny. Wszystkie wyszukiwarki zależą od tekstu Twoich zdjęć, ponieważ nie mogą odczytać Twoich treści, więc alt i tagi alt decydują o tym, jak Twoje zdjęcia mogą być uszeregowane w wynikach wyszukiwania Google. Jedną z najlepszych praktyk dla tagów alt jest utrzymywanie tagów w formie krótkiej, opisowej i na temat.

Rozmiar obrazu i hosting:

Rozmiar obrazu odgrywa znaczącą rolę w poprawie ogólnego doświadczenia użytkownika. Upewnij się, że używane obrazy nie są zbyt ciężkie, aby zwiększyć szybkość ładowania. Użyj małych, ale pięknych zdjęć, które łatwo pokazać w wynikach wyszukiwania. Zalecamy używanie obrazów w bajtach. Narzędzia takie jak Yahoo Smushit mogą być używane do usuwania nadmiernych bajtów ze zdjęć, dzięki czemu są lżejsze niż wcześniej .

Hosting obrazów jest kolejnym ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o generowanie większego ruchu z wyszukiwarki obrazów Google. Google i inne wyszukiwarki przykładają większą wagę do zdjęć hostowanych w tej samej domenie niż obrazy hostowane w wielu domenach. Głównym algorytmem wyszukiwania obrazów Google jest łączenie obrazów z tekstem witryny .

Nazwy plików:

Podobnie jak słowo kluczowe jest ważne w adresie URL, nazwy plików są niezbędne do zdjęć. Bogate nazwy plików słów kluczowych pomagają wyszukiwarkom lepiej oceniać Twoją witrynę. Nie powinieneś używać domyślnej nazwy pliku, takiej jak DSC0119.jpg, ponieważ nie zawierają one wystarczających informacji o twoich zdjęciach. Zamiast tego powinieneś używać opisowych nazw plików i słów kluczowych, które powinny być oddzielone łącznikami .

Łączenie obrazów i tytuły

Obraz jest atrakcyjnym i przyciągającym uwagę elementem opisującym Twoją witrynę i jej zawartość. Właściwe łączenie obrazów jest koniecznością w SEO. Należy unikać bezpośredniego linkowania zdjęć. Zamiast tego powinieneś osadzić zdjęcia i uzyskać linki do swojej witryny. Powinieneś także użyć odpowiednich tagów tytułowych. Tag title dostarcza informacji o twoich treściach, gdy użytkownicy najeżdżają kursorem na linki. Ważne jest dodanie do tagów tytułu przyjaznego dla SEO opisu i odpowiednich słów kluczowych .

November 24, 2017