Back to Question Center
0

Prosta i łatwa optymalizacja obrazu dzięki Semalt

1 answers:

Obrazy odgrywają dużą rolę w tworzeniu wysokiej jakości i interesujących treści. Możesz sobie tylko wyobrazić, jak nudne byłoby, gdybyś otworzył stronę internetową tylko po to, by spotkać się z dużą porcją tekstu. Infografiki, zdjęcia, ilustracje oraz wiele innych plików graficznych sprawiają, że Twoje treści są atrakcyjne dla oka. Oprócz tego mają potencjał do zwijania się w większy ruch (oczywiście poprzez wynik wyszukiwania obrazów).

Lisa Mitchell, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt przypomina, że ​​wszystko to może być możliwe, jeśli zoptymalizujesz obrazy swojej witryny dla Google i innych wyszukiwarek - gurtband baumwolle.

Wybór idealnego obrazu

Krok pierwszy: upewnij się, że jest istotny - Wszyscy webmasterzy muszą upewnić się, że ich strony są odpowiednie i angażujące. Złe wrażenia użytkownika zdecydowanie doprowadzą do wysokiego współczynnika odrzuceń, dlatego wybierając odpowiedni obraz, jesteś na dobrej drodze .

Wybierz swój blog i obrazy witryny, korzystając z następującej wytycznej:

  • Upewnij się, że obrazy odnoszą się do Twojej niszy lub tematów
  • Wybierz zdjęcia, które podkreślają punkty, którymi chciałbyś dojechać do domu.
  • Twoje obrazy muszą poprawiać oglądanie / czytanie, a nie zakłócać ich.

Poza tym pamiętaj, aby unikać używania zdjęć seryjnych. Sprawiają one, że twoje strony internetowe wyglądają na ogólne, nudne i nie angażują się wcale. Choć uzyskanie wysokiej jakości zdjęć może być kosztowne, wynajęcie profesjonalnego fotografa może nie być dobrym pomysłem.

Krok drugi: Pobieranie bezpłatnych obrazów

Zaufaj mi; nigdy nie chciałbyś być uwikłany w pozew o naruszenie praw autorskich. W związku z tym zawsze dobrze jest korzystać z własnych obrazów. Oto kilka narzędzi, które można wykorzystać do dostosowania obrazów.

Canva - zawiera bibliotekę zdjęć, ilustracji i wektorów, które możesz wykorzystać do tworzenia grafiki. Canva ma również filtry, a także garść funkcje do edycji obrazu.

Freepik - to narzędzie jest podobne do wyszukiwarki obrazów. Będzie przemierzać setki tysięcy obrazów, aby uzyskać taki, który najlepiej pasuje do Twoich poszukiwań. Freepik jest świetnym źródłem informacji dla PSD, ilustracji, ikon, wektorów i zdjęć.

Google Images - ten zasób jest doskonały, ale należy zachować ostrożność w przypadku obrazów chronionych prawem autorskim. W tym celu zmodyfikuj wyniki wyszukiwania, wybierając opcję "oznaczone do ponownego wykorzystania".

Flickr - w tym przypadku należy użyć licencji na atrybuty, jednej ani drugiej, ani niekomercyjnej, aby uniknąć naruszenia praw autorskich.

Uzyskiwanie poprawnych nazw plików obrazów

Po utworzeniu niestandardowego obrazu rozpoczyna się prawdziwa praca. Optymalizacja obrazu zaczyna się od wybrania właściwej nazwy pliku. Czemu? Cóż, zwiększają twój ranking SEO. Oto najlepsze praktyki nazywania plików obrazów, które powinieneś zastosować:

  • Używaj łącznika jako separatora słów - nigdy nie używaj podkreślenia, ponieważ nie są one w ogóle rozpoznawane przez wyszukiwarki. W przypadku Google nie ma różnicy między "image_file.jpg" a "imagefile.jpg"
  • .
  • Bądź zwięzły i opisowy - podaj jak najwięcej szczegółów.
  • Zawsze używaj słów kluczowych w sposób naturalny.

Tytuły i atrybut alternatywny

Alt text lub alt tag odnoszą się do atrybutów, które trafiają do tagu obrazu. Skorzystaj z nich, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji o obrazach, w szczególności tych, które nie zostały uwzględnione w nazwie pliku.

Rozmiar obrazu

Zmaksymalizuj szybkość swojej witryny, zmniejszając zdjęcia do najmniejszego możliwego rozmiaru. Adobe Photoshop, ImageOptim, JPEGmini i PunyPNG to fajne narzędzia, których możesz użyć do tego. Nie zapomnij wypróbować Google-Page Insights w celu zidentyfikowania zdjęć, które spowalniają szybkość ładowania strony.

November 24, 2017