Back to Question Center
0

Przewodnik dotyczący ataków na złośliwe oprogramowanie od Semalta

1 answers:

Oszuści i osoby atakujące zmniejszały działalność B2B i B2C w tempie 10% rocznie. Według profesjonalistów hakerzy wykorzystali swoje metody rozprzestrzeniania się na użytkowników witryny i platformy społecznościowe na znacznie wyższy poziom, na którym obecnie używają oszustw finansowych i spamu, aby dotrzeć do użytkowników komputerów.

Ryan Johnson, starszy kierownik sprzedaży Semalt , daje wgląd w bezpieczne sposoby ochrony systemów przed atakami - smok alien box mod 220.

Zachowanie ostrożności podczas korzystania z publicznego Internetu i pobierania plików z nieznanego rejestru jest niezbędnym warunkiem wstępnym. Wiele firm i organizacji zostało usuniętych w wyniku pobierania przez personel obrazów i oprogramowania ze złośliwej witryny internetowej. Kilka tygodni temu hakerzy postanowili manipulować użytkownikami platform mediów społecznościowych, wysyłając im e-maile wyglądające jak prawdziwe wiadomości e-mail. W dłuższej perspektywie napastnikom udało się odzyskać dane osobowe i finansowe od użytkowników, przekierowując je na złośliwe strony internetowe .

Utrzymywanie aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń podczas korzystania z Internetu jest jednym z czynników blokujących próby oszustw i ataków hakerów. Rozważ ignorowanie wiadomości e-mail i fałszywych wiadomości wysyłanych z nieznanej witryny. Sprawdzanie zasadności witryny jest zawsze zalecane w celu zapewnienia bezpieczeństwa konta.

W jaki sposób oszustom udaje się odzyskać dane z komputera?

Oszuści korzystają z niewiedzy użytkowników, aby uzyskać pełny dostęp do swoich kont. Powszechnie stosowane sztuczki oszustów do infekowania komputera obejmują:

System wyłudzania informacji

Phishing jest jedną z najczęściej wykorzystywanych sztuczek do manipulowania użytkownikami.Hakerzy wysyłają linki złożone z wirusa Trojan i innego złośliwego oprogramowania sugerującego naprawienie twoich kont. Po kliknięciu linku wirus trojana uzyskuje dostęp do twojego komputera gdzie kontroluje historię przeglądania i inne zadania, po uzyskaniu dostępu do swoich danych finansowych i osobistych hakerzy wykorzystują te informacje w przypadkach kradzieży i oszustw .

Linki wideo

Wiele platform mediów społecznościowych skarżyło się na oszustwo po kliknięciu łącza wysłanego przez ich znajomych. Hakerzy wykorzystują wideo do hostowania złośliwego oprogramowania i wirusa Trojan, które później są instalowane na komputerze po kliknięciu łącza.

Jak zablokować próby złośliwego oprogramowania na swoim komputerze

Instalacja antywirusa

Ochrona antywirusowa jest niezbędnym narzędziem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo online. Program antywirusowy wykrywa witryny i łącza, które mogą uszkodzić komputer po ich kliknięciu. Aby nie zostać usuniętym przez wirusa klasy Trojan i złośliwe zagrożenia, zainstaluj i aktualizuj swoje oprogramowanie antywirusowe .

Korzystanie z normalnych kont użytkowników

Konto komputera z opcjami administratora jest podatne na zhackowanie przez oszusta. Instalując oprogramowanie na swoim koncie, zawsze używaj niestandardowej metody instalacji, aby było bezpieczne .

Nigdy nie instaluj programu, który wątpisz w jego zasadność

Sprawdzanie legalności programu przed instalacją jest zawsze zalecane. Unikaj instalowania lub klikania "Tak" w nieznane oprogramowanie i programy .

Zapora jest bardzo ważna, jeśli chodzi o stronę internetową i bezpieczeństwo online. Komputery składają się z wbudowanej zapory ogniowej, aby zablokować próby infekowania komputera przez oszustów. Zapora sieciowa ostrzega użytkowników komputerów, gdy zainfekowane złośliwe oprogramowanie lub wirus zostanie zainstalowany na ich komputerze. Mieć skuteczną kampanię, unikając klikania załączników i linków, nawet jeśli linki wydają się być wysłane przez twojego najlepszego przyjaciela.

November 23, 2017