Back to Question Center
0

Przydatna praktyka od Semalt - Jak uwolnić swój Office od złośliwego oprogramowania

1 answers:

Dla wszystkich rodzajów przemysłu unikanie szkodliwego oprogramowania jest jednym z głównych problemów. Ochrona danych i informacji może być realizowana za pomocą wielu programów i oprogramowania. Coraz więcej firm uruchamia strony internetowe i strony społecznościowe, dlatego konieczne stało się zapobieganie szkodliwym programom i atakom wirusowym. Złośliwe oprogramowanie odnosi się do wrogiego oprogramowania, które obejmuje oprogramowanie szpiegujące, wirusy, scareware i inne niebezpieczne programy - meilleur logiciel de gestion.

Poniższe wskazówki, opisane przez Michaela Browna, menedżera sukcesu klienta Semalt , mogą pomóc w znacznym stopniu zapobiec złośliwemu oprogramowaniu i wirusom .

Używaj skomplikowanych haseł

Jednym z podstawowych sposobów, w jakie ludzie zostają zhakowani, jest używanie zwykłych i łatwych do odgadnięcia haseł. Bardzo ważne jest, aby używać skomplikowanych haseł i zmieniać je regularnie. Nie powinieneś używać imienia i nazwiska swojego zwierzaka, matki, ojca, przyjaciela ani daty urodzenia. Zamiast tego należy użyć co najmniej dziesięciu znaków z kombinacją wielkich i małych liter oraz cyfr. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w Internecie, należy zmieniać hasło raz lub dwa razy w tygodniu i nie zapisywać danych logowania na urządzeniu komputerowym .

Zostań mądrzejszym internautą

Dla każdego, kto korzysta z Internetu, ważne jest, aby stać się mądrym i inteligentnym. Zachowaj ostrożność podczas surfowania na stronach internetowych. Różne hiperłącza i linki mogą zawierać złośliwe oprogramowanie i wirusy. Nie należy klikać wyskakujących linków i nigdy nie otwierać załączników wiadomości e-mail..Korzystając z ulubionych stron internetowych, nie należy wpadać w pułapkę reklam i nigdy nie należy ich klikać. Dobrze jest pamiętać, że większość stron internetowych i e-maili obiecuje nagrody i pieniądze w zamian za ankiety. Nie powinieneś ich oszukiwać, ponieważ są dobrzy dla niczego .

Zobacz, co pobierasz

Zawsze należy sprawdzić i zrównoważyć nawyki pobierania. Chcę powiedzieć, że nie należy pobierać i instalować niczego, co wygląda na niewiarygodne. Dzieje się tak, ponieważ hakerzy są zawsze po to, aby wykraść twoje dane osobowe i uzyskać dostęp do twoich danych. Źródłami najczęściej atakowanymi przez wirusy i złośliwe oprogramowanie są wyskakujące okienka. Niektóre wyskakujące okna informują użytkowników o konieczności instalacji i pobrania ich elementów .

Pozwólcie, że powiem wam, że zawierają wirusy i złośliwe oprogramowanie i mogą doprowadzić do cierpienia w Internecie. Jeśli ktoś poprosi Cię o wypełnienie ankiet, nigdy nie powinieneś tego robić, ponieważ możesz skupić się na innych rzeczach. W tym samym czasie nigdy nie powinieneś klikać reklam na stronie. To, że reklamy wyglądają na prawdziwe, nie oznacza, że ​​są one dobre. Nawet niektóre reklamy Google AdSense mogą powodować problemy na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Dlatego nie należy klikać reklam za wszelką cenę, nawet jeśli ktoś oferuje pieniądze w tym zakresie .

Kolejną wskazówką jest to, że nie powinieneś pobierać i instalować darmowych gier. Dla fanów Candy Crush, zła wiadomość jest taka, że ​​jego najnowsze wersje mogą zawierać wirusy. Dlatego nie należy pobierać tych gier, gdy są one dostępne bezpłatnie. Ostatni, ale nie najmniej ważny, należy uważać na odtwarzacze multimedialne, ponieważ mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie i wirusy. Nie jest dobrze instalować odtwarzacze multimedialne z nieznanych źródeł. Zamiast tego można je pobrać i zainstalować z oficjalnych lub autentycznych stron internetowych .

November 23, 2017