Back to Question Center
0

Semalt: 10 e-maili i oszustw internetowych - Jak zachować bezpieczeństwo?

1 answers:

E-maile ze spamem stanowią konwencjonalną metodę ułatwiania cyberprzestępczości w Internecie. Twitter i Facebook jako wiodące platformy dla sieci społecznościowych to nowe metody w cyberprzestępczości po starych wiadomościach spamowych.

Starszy menedżer ds. Sprzedaży Semalt , Ryan Johnson, określa spam i internetowe oszustwa oraz sposoby ich unikania .

1. Oszustwa związane z loterią

E-mail ze spamem w postaci pochodzącej od oficjalnej korporacji loteryjnej gratuluje i ogłasza pieniądze wygrane przez ofiarę, nawet jeśli nie brały udziału w żadnej loterii - premier cru caudalie prezzo.

Wiadomość spamowa to oszustwo, jeśli jest to osoba fizyczna, brak adresata, loteria nie istnieje, a spam wymaga podania poufnych danych osobowych .

2. Survey Scam

Niektóre wiadomości spamowe, które prowadzą do oszustwa, mogą stanowić zaproszenie do wykonywania ankiet. Kliknięcie na link pod warunkiem, pobrać program, który szpiegować działania na komputerze prowadzące do kradzieży haseł, informacji bankowych i danych osobowych, które powodują zniknięcie gotówki.

3. PayPal lub oszustwo kart kredytowych online

Wiadomość e-mail, która wydaje się być zgodna z przekazem pieniężnym lub firmą obsługującą karty kredytowe, może poprosić o pilne działanie. Informacje dostarczane przez ofiarę kończą się manipulowaniem ich kontem w celu utraty dostępnej kwoty lub kradzieży tożsamości.

W większości przypadków adres nadawcy jest podejrzany, adres e-mail nie ma określonego adresata, powiązany link nie jest zgodny z prawem, a wiadomość e-mail zawiera zagrożenie dla ofiary.

4. Mystery Shopper Scam

E-mail spam, który obiecuje ilość pieniędzy, wykonując tajemnicze prace online to oszustwo..Oszuści obiecują, że zapłacą ci za zakupy w Internecie. Trzeba jednak zapłacić za szkolenie lub podać swój adres, aby uzyskać fałszywy czek.

5. Zagraniczne oszustwo kontrolne

Ta wiadomość spamowa obejmuje nadawcę, który potrzebuje pomocy w odzyskaniu dużych sum pieniędzy przechowywanych na zamorskim koncie. Zaadresowane osoby zostały zwabione kilkakrotnie w celu przesłania opłat za przelew bez rozstrzygania transakcji .

6. Porwanie profilu

Oszuści online mogą przejąć konto na portalu społecznościowym, aby poprosić o przysługę z listy znajomych na koncie. Ofiary oszustów wysyłają pieniądze, aby pomóc ich przyjaciołom, którzy nie są podejrzliwi wobec bycia oszustem .

7. Quiz Scam

Oprócz wiadomości spamowych, oszuści zamieszczają linki do quizów i gier wymagających numerów telefonów. Udział w tych grach naraża użytkownika na oszustwa.

8. Podejrzane zdjęcie oszustwa

Alarmująca wiadomość udostępniana w mediach społecznościowych powoduje ciekawość. Wiadomość sugerująca ekspozycję nagich zdjęć użytkownika wyzwala ponaglenia po odsyłaczach, które narażają ich na włamania .

9. Ukryty Scam URL

Możesz otrzymać zaproszenie Twittera od podejrzanego użytkownika. Kliknięcie w ich link prowadzi do stron internetowych, które mogą mieć ściągalne oprogramowanie szpiegujące lub złośliwe oprogramowanie bez Twojej wiedzy.

10. Sick Baby Scam

Zamieszczone zdjęcie chorego dziecka w mediach społecznościowych prosi o darowiznę funduszy na leczenie. Ludzie dotknięci tą wiadomością przekazują i przekazują wiadomości innym osobom, nie wiedząc, że jest to oszustwo .

Aby zachować bezpieczeństwo, usuwaj niechciane wiadomości e-mail, nie wierz w nagrody i obietnice pieniędzy od nieznajomych, nie pytaj o pieniądze online, nigdy nie ujawniaj poufnych danych osobowych i nigdy nie klikaj podejrzanych linków .

November 23, 2017