Back to Question Center
0

Semalt: Co to jest Darodar.com?

1 answers:

Jeśli regularnie sprawdzasz konto Google Analytics, możesz zauważyć pewne źródło odesłań w kanałach pozyskiwania. W mgnieniu oka źródła te wyglądają niewinnie, dopóki nie sprawdzisz, co dzieje się z danymi analitycznymi. Różni webmasterzy i blogerzy zauważają znaczny ruch na swoich stronach internetowych z darodar.com. Ekspert Semalt , Julia Vashneva, ostrzega, że ​​fałszywy ruch nie ogranicza się do darodar.com, pochodzi z wielu innych odnośników i powiązanych z nimi linków, takich jak bezpłatne przyciski strony, kambasoft, 7makemoneyonline i inne - kia k1900. Witryny te podnoszą czerwoną flagę dla webmasterów, biznesmenów i marketerów, a nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co to jest darodar.com i jak działa ta usługa spamu odsyłającego .

Co to jest Darodar?

W 2013 r. Niektórzy webmasterzy zaobserwowali unikalne odwiedziny ze strony internetowej znanej jako darodar.com i jej odmiany. Użytkownicy stwierdzili, że ich witryny otrzymywały od 200 do 2000 odwiedzin miesięcznie z dziwnych i podejrzanych witryn, a współczynnik odrzuceń wyniósł 100%, co oznacza, że ​​użytkownicy nie spędzili więcej niż sekundę na swoich witrynach. Wkrótce właściciele stron i webmasterzy natknęli się na darodar jako najbardziej znaną sieć spamerów polecających .

Bezpiecznie jest wspomnieć, że darodar.com sprzedaje się jako najlepsza firma SEO, która pomaga poprawić ranking Twojej witryny. W rzeczywistości ta firma zanieczyszcza twoje konto Google Analytics fałszywym ruchem, a głównym problemem jest to, że nie można pozbyć się spamu polecającego. Web eksperci twierdzą, że darodar przyniósł taktykę SEO czarnego kapelusza z powrotem do pracy. Firma ta stała się gigantem odsyłającym spam, a jej tzw. Narzędzia webmasterów są przeznaczone dla małych i dużych stron internetowych o niższej liczbie odwiedzin. Innymi słowy, możemy powiedzieć, że ta strona nie zawraca sobie głowy wprowadzaniem prawdziwego ruchu i kieruje do małych i średnich firm w celu poprawy swojego własnego rankingu .

Jak to działa?

Jeśli zastanawiasz się, jak działa darodar.com, powiem ci, że jego boty i pająki wysyłają mnóstwo żądań do publicznie dostępnego dziennika dostępu do Twojej witryny. Wszystkie te żądania są rejestrowane w uzyskaj dostęp do pliku, twórz linki do stron odsyłających HTML, a następnie wyświetlaj je jako wizyty referencyjne na swoim koncie Google Analytics. Uważa się również, że darodar.com wysyła dziesiątki fałszywych użytkowników do stron i wyłudza dane Google Analytics. zignoruj ​​dyrektywę robots.txt żądając, aby nie indeksowały. Pliki Robots.txt są szeroko używane, aby zniechęcić prawdziwe roboty do indeksowania Twojej witryny i zbierania informacji.Lista robotów sieciowych codziennie uzyskuje dostęp do serwerów Twojej witryny Google i inne Wyszukiwarka używa również przeszukiwaczy do indeksowania Twojej witryny, i to właśnie robi darodar.com.

Co powinienem zrobić

Nigdy nie powinieneś odwiedzać witryny darodar.com lub jakiejkolwiek innej witryny stowarzyszonej, jeśli chcesz zapewnić sobie bezpieczeństwo w Internecie. Nie powinieneś także używać jego wtyczek i nie próbuj usunąć darodar.com z wyników wyszukiwania . Mówiąc poważnie, należy wyczyścić pamięć podręczną, aby upewnić się, że darodar.com i jego filie nie są już obecne w Twojej historii. Aby pozbyć się tego spamu polecającego, należy go odfiltrować z konta Google Analytics. Choć nigdy nie powstrzyma botów przed otwarciem witryny, pozbędzie się zawyżonych danych wokół darodar.com i przycisków-for-website. Możesz również zablokować darodar.com z pliku .htaccess, a to można zrobić, wstawiając specjalny kod na górze adresu URL .

November 26, 2017