Back to Question Center
0

Semalt: Co to jest Darodar.com i czy jest to legalne?

1 answers:

W 2014 r. Pojawienie się witryny fantomowej zwanej darodar.com zaczęło irytować i zbijać z tropu twórców stron internetowych i blogerów - avene hydrance optimale legere review33. Webmasterzy zauważyli, że darodar.com był obecny na swoich kontach Google Analytics. Darodar.com zawsze pojawia się w podsekcji o ruchu poleconych i wpływa na dane Google Analytics, sprawiając, że wygląda on na nieuprawniony. Wiele odwiedzin może trafić na Twoją witrynę, a te podwyżki rekomendacji mogą codziennie przekraczać 40 dodatkowych witryn. Chociaż ruch wydawał się nieszkodliwy, różni twórcy stron internetowych i blogerzy byli zirytowani i znużeni, ponieważ nieznana strona zakłócała ​​ich dane Google Analytics. Darodar.com jest znany z tego, że kieruje on złośliwym ruchem, a programiści internetowi utworzyli kilka sposobów, aby się go pozbyć .

Co to jest Darodar Doing and Why?

Darodar nazywa się profesjonalnym i znanym narzędziem do analizy webmasterów, które może pomóc ci poprawić ranking twojej witryny w wynikach wyszukiwania . Darodar.com oświadcza również, że pomoże ci ocenić i monitorować słowa kluczowe, na które kierowali Cię konkurenci, i wyśle ​​Ci możliwy do śledzenia i wysokiej jakości ruch w ciągu kilku dni roboczych. Według Artema Abgariana, eksperta Semalt , darodar.com jest programem analizy konkurencji. Łamie dane Google Analytics i gromadzi informacje z Twojej strony, które można później udostępnić konkurentom. Choć trudno jest określić cel Darodar indeksowania witryn, uważamy, że zbiera informacje codziennie.

Czy jest to zły bot, czy rosyjski phish?

Trudno powiedzieć, czy darodar.com jest złym botem lub rosyjskim phish. Kiedy ta firma zaczęła wyłapywać przepustowość w całym Internecie w 2013 r., Różni webmasterzy spekulowali, że wysyła ona wysokiej jakości ruch, a boty były nieszkodliwe. Jeśli darodar. com jest złym botem, z pewnością wpłynie na przepustowość twojej strony i spowolni go w ciągu kilku dni, modyfikując jego wyszukiwarki . A jeśli jest to rosyjski phish, Darodar przejdzie przez twoje konto Google Analytics i użyje twojej strony do opracowania własnych zwrotnych . Konto Skype przedstawiciela tej firmy mówi, że Darodar ma siedzibę w Ameryce. Kiedy webmaster prześledził zawartość strony breadcrumbs na darodar.com, zauważył, że firma ma siedzibę w Rosji i reklamowała się jako firma amerykańska .

Jak zablokować Darodar.com?

Możesz wykluczyć darodar.com jako stronę odsyłającą ze swojego konta Google Analytics lub wyeliminować ją w pliku .htaccess. W przypadku pierwszej metody należy przejść do sekcji Administrator> Filtry> + Nowy filtr i nazwać swój filtr jako darodar.com. Następnie wybierz opcję Wyklucz i dodaj do niej filtr. Nie zapomnij zapisać ustawień przed zamknięciem okna. W drugiej metodzie możesz zablokować darodar.com bezpośrednio w pliku .htaccess. Pierwszym krokiem jest otwarcie tego pliku i dodanie w nim poniższego kodu:

RewriteEngine on

# Opcje + FollowSymlinks

RewriteCond% {HTTP_REFERER} darodar \ .com [NC]

RewriteRule. * - [F]

Po dodaniu tego kodu nie można cofnąć zmian i trzeba korzystać z witryny jako takiej .

November 26, 2017