Back to Question Center
0

Semalt: Co to jest spam referencyjny ILoveVitaly w Google Analytics?

1 answers:

Plaga duchowego spamu i spamu polecającego trafiającego w World Wide Web składa się z nowego szkodliwego oprogramowania - ILoveVitaly. Podobnie jak priceg, darodar, blackhatworth i cenoval, ten spam polecający składa się ze strategii tworzenia fałszywych odsłon. Podejrzewa konto Google Analytics na wiele sposobów i stara się uzyskać duży ruch dzięki losowym identyfikatorom śledzenia. Ma on na celu osłabienie wiarygodności Twojej witryny w Internecie i podejmowanie różnych podejrzanych działań.

Jeśli wyszukujesz Bing, Yahoo lub Google, możesz znaleźć setki lub tysiące raportów o witrynach zawierających spam i fałszywe linki, a dane tych stron są zmieniane codziennie. Nie byłoby błędem twierdzić, że prawie wszystkie witryny walczą o ostateczne rozwiązanie, ponieważ chcą jak najszybciej pozbyć się spamu polecającego.

Nik Chaykovskiy, Senior Customer Success Manager Semalt, dostarcza tutaj przydatne rozwiązanie w tym zakresie.

Wprowadzenie do spamu ILoveVitaly

W świetle powyższego, zamierzamy przedstawić krótkie wprowadzenie spamu ILoveVitaly. Jest już dużo debat dotyczących sposobów blokowania podejrzanych i szkodliwych linków. W Internecie pojawiają się różne kontrowersje. Na szczęście Google wprowadził kilka strategii usuwania spamu ze strony z konta Analytics bez naruszania pozycji w wyszukiwarkach.

Spam polecający nie jest nowym terminem, ponieważ eksperci wyjaśniają go wiele razy w ostatnich miesiącach. Głównie jest to forma spamu, który obejmuje różne próby kierowania na twoje strony internetowe. Hakerzy próbują głównie oszukać Twoje konto Google Analytics, aby zniszczyć pozycję witryny i poprawić pozycję własnej witryny w wynikach wyszukiwania.

ILoveVitaly wykorzystuje identyfikatory śledzenia Twojej witryny do wysyłania określonych danych na Twoje konto Google Analytics. Ten identyfikator śledzenia składa się z wielu wirusów i złośliwego oprogramowania i ma na celu zmniejszenie jakości treści internetowych.

Ponadto spam ten wyłudza użytkowników i powoduje uwięzienie ich w różnych podejrzanych działaniach, co prowadzi do klikania szkodliwych linków. Najczęściej łącza partnerskie Amazon są tam, gdzie możesz zostać uwięziony przez spam ILoveVitaly.

Czy na mojej stronie internetowej jest niebezpiecznie

Nie byłoby błędem twierdzić, że spam odsyłający jest niebezpieczny dla wszystkich stron internetowych i blogów. Pozostawia to negatywny wpływ na raport Google Analytics, a wyświetlisz fałszywe wyświetlenia na swoim koncie. Zgłoszenie go do Google nie wystarczy, ponieważ musisz również tworzyć filtry. Linki do spamowania mogą zaszkodzić jakości ruchu, generując wiele trafień i znacznie zwiększając współczynnik odrzuceń. Możemy więc powiedzieć, że ILoveVitaly jest niebezpieczny dla twojej strony i powinien zostać usunięty tak wcześnie, jak to możliwe.

Jak wyeliminować ILoveVitaly?

Jak już wspomnieliśmy, że spam odsyłający nie jest prawdziwy, powinieneś usunąć jego kod z JavaScript lub plików .htaccess. Musisz utworzyć filtry wykluczające wszystkie rodzaje spamu. W 2015 roku Google ogłosił kilka funkcji, które pozwalają użytkownikom wykluczyć niektóre pająki i boty z ich danych Google Analytics. Możesz usunąć ILoveVitaly ze swojego konta, tworząc różne filtry dla różnych stron internetowych.

Fighting Ghost Referrals

Jeśli zauważysz spam i linki polecające w raporcie Google Analytics, powinieneś się martwić, ponieważ ruch kierowany na twoją stronę jest fałszywy. Regularne zwalczanie zgłoszeń od duchów jest niezbędne. W tym celu sprawdź zaktualizowane zasady i wskazówki Google dotyczące wyświetlania danych analitycznych Source .

November 24, 2017