Back to Question Center
0

Semalt Expert: 5 wskazówek, jak unikać wirusów na Androidzie

1 answers:

System operacyjny Android zasila ogromny procent świata komputerowego. Jednak jego otwartość naraża urządzenia na trojany i złośliwe oprogramowanie. Hakerzy mogą manipulować systemami Android za pomocą aplikacji do pobrania, aby rozpowszechniać wirusy wśród użytkowników. Podobnie jak każdy inny system komputerowy, użytkownicy Androida mogą stosować dostępne kontrole i salda, aby chronić swoje gadżety przed szkodliwymi wirusami - gestion de production logiciel gratuit.

Starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt Usługi cyfrowe, Artem Abgarian, opisuje pięć prostych kroków, aby zabezpieczyć urządzenia z systemem Android przed złośliwym oprogramowaniem i zainfekowanymi wirusami.

1. Nigdy nie instaluj aplikacji, których nie znasz

Zastanów się dwa razy przed instalacją dowolnej aplikacji na urządzeniu z systemem Android. Podczas gdy niektóre aplikacje połączone za pośrednictwem poczty e-mail, mediów społecznościowych lub witryny mogą być bardzo przydatne, instalacja mało znanych aplikacji może narazić użytkownika na złośliwe oprogramowanie i wirusy. Użytkownicy Androida powinni szeroko badać się na forach, blogach i mediach społecznościowych, aby zobaczyć oceny i ogólne komentarze na temat zaproszonych instalacji pochodzące ze spamerskich wiadomości tekstowych i udostępnionych linków .

2. Zainstaluj aplikacje z renomowanych sklepów z aplikacjami, takich jak Google Play

Przeprowadzenie losowego pobrania aplikacji z Internetu zwiększa możliwość zarażenia się wirusami i trojanami dla urządzenia z systemem Android. Niektóre strony obiecujące udostępnienie płatnej aplikacji na bezpłatne lub podobne atrakcyjne oferty mogą spowodować pobranie aplikacji obciążonych złośliwym oprogramowaniem. Praktyka korzystania z Google Play, Amazon Appstore i innych renomowanych firm zapewnia ograniczoną ekspozycję na złośliwe oprogramowanie i wirusy, podobnie jak kupowanie żywności w zaufanych sklepach spożywczych, minimalizuje ryzyko związane z niedożywionymi produktami spożywczymi .

3..Sprawdź ustawienia Androida na "Zainstaluj z nieznanych źródeł"

Domyślnie urządzenia z systemem Android blokują instalację aplikacji ze źródeł innych niż Google Play. Urządzenia wyświetlają komunikat o zagrożeniu, gdy podejrzana aplikacja z nieznanego źródła ma zostać zainstalowana. Użytkownik może zezwolić na instalację poprzez wybór w ustawieniach urządzenia. Pozwala to użytkownikowi na sprawdzenie wiarygodności aplikacji przed instalacją, aby zapewnić ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami.

Aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia z systemem Android, nigdy nie należy zmieniać domyślnych ustawień blokowania podejrzanych aplikacji, chyba że źródło jest bezpieczne.

4. Przeczytaj pozwolenie wymagane przez aplikację

Pobrane aplikacje na urządzeniu z systemem Android wymagają uprawnień przed instalacją. Uprawnienia różnią się w zależności od korzystania z aplikacji w urządzeniu. Mogą wymagać autoryzacji do uzyskiwania dostępu do kontaktów w celu wykonywania połączeń, wysyłania SMS-ów i wysyłania wiadomości e-mail lub aparatu fotograficznego, GPS i Internetu w celu ich zaprojektowania. aplikacje, które proszą o pozwolenie na wykonywanie podejrzanych działań, mogą zagrozić bezpieczeństwu użytkownika. Aplikacje mogą instalować wirusy i trojany, aby spowodować poważne szkody .

5. Zainstaluj skaner antywirusowy, aby sprawdzić bezpieczeństwo

Kwestia, czy skorzystać z wielu aplikacji antywirusowych dostępnych w Internecie do monitorowania i ochrony urządzeń przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, jest dyskusyjna. Aplikacje ze sklepu Google przeszły poważne skanowanie zabezpieczeń, aby zapewnić użytkownikom ochronę przed trojanami i złośliwym oprogramowaniem. Jednak niektóre aplikacje kupione poza Google Play mogą zawierać szkodliwe wirusy.

Pomocna może być instalacja zabezpieczeń zapewniających aplikacjom dodatkowe funkcje, takie jak możliwość lokalizowania i czyszczenia zgubionego telefonu, poza ochroną przed złośliwym oprogramowaniem i trojanem.

Ochrona przed wirusami nie jest trudna. Po prostu bądź czujny.

November 23, 2017