Back to Question Center
0

Semalt Expert: Alt and Title Texts. Dlaczego to ma znaczenie?

1 answers:

Osoby korzystające z oprogramowania Raven chcą poznać różnicę między tekstem tytułowym a tagami alt. Dla osób korzystających z WordPressa, moduły do ​​przesyłania obrazów zapewniają miejsca na napisy, tytuły, opisy i tekst alternatywny. Możesz używać lub nie używać tych samych słów kluczowych do tytułu zdjęcia i jego tekstu alternatywnego; najlepiej należy uwzględnić odpowiednie frazy kluczowe lub pozostawić tytuł pusty.

W trakcie tego artykułu Nik Chaykovskiy, starszy kierownik ds. Obsługi klienta Semalt , zapozna Cię z różnymi zaletami dodawania tekstu alt i tytułu do obrazów .

Użyj znaczników alt:

Brak tagów alt jest jednym z najczęstszych błędów SEO - 116400-gv. Nie należy zapominać, że roboty indeksujące wyszukiwarek i roboty nie mogą zidentyfikować obrazów bez żadnego tekstu. Poza tym tracisz możliwości optymalizacji treści i zdjęć. Brak etykietowania zdjęć jest niekorzystny dla użytkowników, którzy wyłączyli obrazy w swojej przeglądarce. Ponadto nie jest dobre dla osób z niepełnosprawnością poznawczą i wzrokową. Według World Wide Web Consortium znaczniki alt są alternatywą dla tekstu, a osoby z niepełnosprawnością wzrokową mogą z nich korzystać. Agent użytkownika, Googlebot, nie może bezpośrednio oglądać zdjęć, więc określa charakter zdjęć za pomocą znaczników alt. Ponadto tekst alternatywny ułatwia osobom niedowidzącym łatwą nawigację po stronach internetowych. Dla osoby niepełnosprawnej tekst alternatywny zostanie odczytany przez czytnik ekranu .

Użyj znaczników tytułu:

Atrybuty alt są dla robotów wyszukiwarek, a tytuły są przeznaczone dla czytelników ludzkich. Możesz więc napisać tekst tytułu i tag tytułu jako wezwanie do działania, aby zachęcić czytelników do działania. Ten sam tekst może być wykorzystywany do generowania coraz większego ruchu z twoich profili mediów społecznościowych .

Czy mogę skopiować Alt i tytuł tekstu?

Jeśli masz wiele stron z wieloma obrazami, możesz użyć różnych słów kluczowych i fraz zamiast głównego tekstu altów i tytułów. Ale nie powinieneś zapominać, że upychanie słów kluczowych jest złe i powinno się go unikać za wszelką cenę. Zamiast tego należy podać kilka szczegółów na temat obrazów i uwzględnić podstawowe słowo kluczowe. Spróbuj użyć różnych słów kluczowych i fraz zarówno w tytule, jak i tagach alt. Najlepiej byłoby, gdyby tytuły obrazów były zgodne z tą samą zasadą co zwykłe tytuły wpisów lub nagłówki artykułów - powinny być zwięzłe, imponujące i odpowiednie .

Czy mogę wykorzystać tekst alternatywny i tytuł w audycie witryny

?

Jeśli używasz Raven's Site Auditor, na stronie Podsumowanie będą wyświetlane różne komunikaty o błędach. Wiele błędów jest wynikiem pustych i zduplikowanych atrybutów tytułu na zdjęciach. Raven zawsze oznacza takie zdjęcia, aby ostrzec użytkowników i zapewnić im wgląd w problem. Jeśli Twoja witryna ma setki lub tysiące stron, nie możesz samodzielnie wprowadzić zmian i musisz zatrudnić SEO. Możesz również wykluczyć teksty alt i tytuły z raportu Auditor witryny. Przechodząc dalej, należy uwzględnić słowa kluczowe w nazwach plików graficznych i nie należy używać tego samego tytułu i atrybutów alt. Ponadto należy zwracać uwagę na jakość zdjęć i ograniczyć ich rozmiar do minimum .

November 26, 2017