Back to Question Center
0

Semalt Expert: Chcesz rzucić ofiarę cyberprzestępcom? - Nigdy nie czytałem tego artykułu!

1 answers:

Z upływem czasu Internet uczynił nasze życie łatwiejszym. Wszystko jest terazdostępne online i nie możemy powstrzymać się przed dostępem do dużej liczby produktów i usług. W tym samym czasie to prawdawzrosła liczba oszustw internetowych i oszukańczych działań.

Ross Barber, menedżer sukcesu klienta w firmie Semalt ,zauważył, że w takich okolicznościach może nie być możliwe zachowanie bezpieczeństwa w Internecie bez uwzględnienia następujących kwestii:

Kradzież tożsamości

Kradzież tożsamości jest również określana jako "oszustwo tożsamości". To jest zbrodnia, w którejhaker próbuje uzyskać twoje dane osobowe za pośrednictwem serwisów społecznościowych lub e-maili - computer repair classes san francisco. Może uzyskać dostęp do twojego numeru ubezpieczenia społecznego, kredytudane karty i numer prawa jazdy. Kiedy zdobędzie twoje informacje, może zostać użyte do nielegalnego zakupu, a ty byś to zrobiłmusicie zapłacić pieniądze z własnej kieszeni. Dlatego musisz zapobiegać sobie takimi kradzieżami i nie powinnaś dzielić się wrażliwymiinformacje z kimkolwiek w Internecie. Możliwe jest zidentyfikowanie hakerów lub oszustów, jeśli nie odpowiadasz na nieznane e-maile, połączenia telefonicznelub wiadomości. Ważne jest również, aby nie udostępniać swoich danych bankowych jakiejkolwiek nieznanej osobie..

Oszustwo z tytułu opłat z góry

Oszustwo z tytułu opłat zaliczkowych jest jednym z najczęstszych rodzajów oszustw. ZwykleObejmuje obiecanie ofiarom dużej części dużej sumy pieniędzy, w zamian za niewielką płatność z góry. Ludzie łatwo zostają złapani w pułapkęhakerów, którzy chcą coś zarobić w krótkim czasie. Jeśli dokonasz płatności, są szanse, że haker zniknie z twoimpieniądze, a ty nigdy nie otrzymasz od nich odpowiedzi. Oszustwo to zwykle zaczyna się od hakera, który kontaktuje się z osobą za pośrednictwem poczty e-mail, mediów społecznościowychstrona internetowa lub WhatsApp. Jeśli ktoś prosi o zapłatę z góry, nigdy nie należy wpadać w pułapkę takich sztuczek, jak on czy ona musi być hakerem.Renomowane firmy i sprzedawcy nigdy nie proszą swoich klientów o zapłatę z góry.

Oszustwo dotyczące kart kredytowych

Osoby w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie padły ofiarą karty kredytowejoszustwa. Ten rodzaj oszustwa zwykle wiąże się z kartą płatniczą, taką jak karta debetowa lub karta kredytowa jako źródło transakcji. Hakerzy mogą zapytaćmożesz udostępniać dane swojej karty kredytowej za pośrednictwem poczty e-mail lub linków witryny. Ważne jest, aby chronić swoje dane i nie udostępniać ichz osobą trzecią w Internecie. Chociaż liczba oszustw związanych z kartami kredytowymi jest ograniczona do zaledwie kilku procent, może to spowodować ogromnestratę finansową jako nieuczciwą transakcję nie można cofnąć. W ostatnich miesiącach ponad dwadzieścia procent Amerykanów straciło mockwota z powodu oszustw związanych z kartami kredytowymi. Ludzie w Wielkiej Brytanii stracili ponad 500 milionów dolarów w zeszłym roku z powodu tego typu oszustwa.

Jeśli zgubiłeś kartę lub została ona skradziona, musisz skonsultować się ze swoim najbliższymOddział banku, aby go zablokować. Są szanse, że hakerzy wykorzystają kartę kredytową do przeprowadzenia transakcji nadzwyczajnej.

November 28, 2017