Back to Question Center
0

Semalt Expert Definiuje 12 wskazówek, które pomogą Ci zapobiec Cyberstalking

1 answers:

Cyberstalking może być przerażający, ale jeśli zachowasz czujność, możesz być bezpieczny w Internecie.

Wykonując następujące czynności od Senior Sales Managera Semalt , Ryan Johnson, możesz korzystać z telefonu komórkowego, tabletu lub inteligentnego zegarka, jednocześnie chroniąc swoją tożsamość, własność i zdrowie psychiczne:

# 1. Chroń swój adres domowy

Wypełniając formularze w Internecie, użyj P.O. pole lub adres służbowy i nigdy nie masz otwartego adresu domowego.

# 2 - caudalie contour cream eye. Zabezpiecz hasłem wszystkie konta

Używaj hasła do wszystkiego, łącznie z telefonem komórkowym, kontami e-mail, kontami bankowymi i kartami kredytowymi. Bezpieczne hasło zapewnia odrobinę ochrony przed kimś, kto próbuje cię skrzywdzić.

# 3. Wyszukaj swoje nazwisko i numer telefonu online

Wyszukiwanie swojego numeru telefonu i nazwy online może uniemożliwić cyberstalkerowi utworzenie konta Craigslist, bloga lub strony internetowej opartej na Tobie.

# 4. Przeanalizuj e-maile, połączenia i teksty z prośbą o informacje

Cyberstalkerzy często przedstawiają się jako przedstawiciele banków, agenci mediów, przedstawiciele firm wydających karty kredytowe lub dostawcy telefonów komórkowych w celu kradzieży danych osobowych. Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość, zignoruj ​​ją i skontaktuj się bezpośrednio z bankiem lub firmą.

# 5. Chroń swój numer ubezpieczenia społecznego

Nie podawaj nikomu swojego numeru ubezpieczenia społecznego, dopóki nie upewnisz się, że zdecydowanie pracuje dla firmy. Nigdy nie wpisuj swojego numeru ubezpieczenia społecznego na stronie internetowej, chyba że zostanie zweryfikowany przez firmę lub agencję rządową.

# 6. Korzystaj z bezpłatnych rejestrów rejestrujących ruch na swoich blogach i stronach internetowych

Użyj licznika statystyk, aby określić, kto odwiedza Twoją witrynę lub blog. Liczniki te rejestrują adres IP, miasto, datę, stan, czas i dostawcę usług internetowych użytkowników..

# 7. Monitoruj swój status kredytowy

Specjaliści w biznesie lub osoby w opinii publicznej muszą monitorować swój status kredytowy dwa razy w roku, szczególnie w przypadku, gdy cyberstalking jest możliwy. Bezpłatne kopie raportu kredytowego są dostępne raz w roku w biurach kredytowych. Uzyskanie raportu z biura informacji kredytowej nie spowoduje uszkodzenia Twojej zdolności kredytowej.

# 8. Zresetuj hasła po rozwodzie lub rozpadzie

Skontaktuj się ze swoim bankiem i firmami obsługującymi karty kredytowe i poinformuj ich, że twój były lub były małżonek nie ma dostępu do twoich kont. Nawet jeśli rozbicie było polubowne, bądź bezpieczny i chroń się.

Jeśli chcesz być bardzo ostrożny, kup nowy telefon komórkowy i nowe karty kredytowe i wprowadź te zmiany tak szybko, jak to możliwe.

# 9. Zmodyfikuj wszystkie swoje konta, jeśli podejrzewasz o cyberstalking

Zaktualizuj wszystkie swoje konta. Jeśli jesteś pewny, że masz cyberprzestępstwo, sprawdź swój wynik kredytowy i znajdź nowy bank. Ten krok powinien zdecydowanie zostać podjęty, jeśli zauważysz więcej niż dwa podejrzane wystąpienia w ciągu miesiąca.

# 10. Spraw, aby Twój komputer był profesjonalnie sprawdzony

Kiedy już wiesz, że masz cyberprzestępstwo, powinieneś założyć, że Twój komputer jest zagrożony. Zabierz komputer i inne urządzenia do specjalisty i zlecaj im sprawdzenie pod kątem obecności robaków i oprogramowania szpiegującego.

# 11. Działaj szybko, aby złapać cyberstalkera

Kiedy wiesz, że masz cyberprzestępstwo, szybko podejmij działania, aby bronić swojej tożsamości i bezpieczeństwa finansowego. Im szybciej będziesz działał, tym trudniej będzie cię nękać, co sprawi, że staniesz się mniej interesującym celem.

# 12. Uzyskaj mnóstwo emocjonalnego wsparcia

Bycie prześladowanym może być emocjonalnie obciążające i powodować znaczące napady lęku. Jeśli możesz, zatrudnij terapeutę, który specjalizuje się w prześladowaniach, aby poradzić sobie z następstwami.

Cyberstalking to trudne przestępstwo dla policji, aby zapobiec, więc będziesz musiał podjąć wysiłek, aby odzyskać swoje życie. Ale pamiętaj: twój cyberprzestępca ma nad tobą tylko tyle władzy, na ile pozwalasz.

November 23, 2017