Back to Question Center
0

Semalt Expert: Google Project Shield pomaga uciec przed atakami hakerów

1 answers:

Ludzie powinni zacząć rozpoznawać wartość, jaką przedstawiają duże przedsiębiorstwa. Wspaniałyprzykładem jest to, co zrobił Google dla dziennikarza, który padł ofiarą masowego ataku DDoS. Firma przetoczyła się i pożyczyła potężne obliczeniamoc do zakończenia hackowania.

Brian Krebs jest weteranem blogerów bezpieczeństwa - free logo icon generator pixel. Atak rozpoczął się, gdy ujawniłmarne praktyki biznesowe jednej grupy, które następnie podjęły odwet za pomocą ataku DDoS (rozproszonego ataku Denial-of-Service) na swój system.DDoS nie są nowe, ponieważ hakerzy używają ich od czasu do czasu. Jednak ten konkretny przypadek był inny, a włamanie było silniejsze niżzawsze. Krebs przyznał, że już wcześniej miał do czynienia z atakami DDoS, ale nic z tej wielkości.

Artem Abgarian, the Semalt Senior Customer Success Manager uważa, że ​​powodem tego jest fakt, że hakerzy mają do dyspozycji więcej broni niż kiedykolwiek wcześniejprzeprowadzać ich ataki. Początkowo najpopularniejszymi celami były stare komputery z systemem Windows. Zazwyczaj nakazują im kierowanie spamuruch do witryny ofiary w celu odbicia jej w trybie offline. Dzięki różnorodności online urządzeń, hakerzy mają terazwiele możliwości ich kooptowania.

W przypadku Krebsa hakerzy wykorzystali botnety do zainicjowania ataku. Oni wtedyzniewolili niektóre urządzenia IoT (Internet of Things) należące do blogera..Były to głównie kamery IP, routery i cyfrowe rejestratory wideo,z których wszystkie mają dostęp do Internetu. Większość nazwanych urządzeń ma słabe lub zakodowane hasła, aby chronić je przed włamaniami.

Strona internetowa Krebsa jest istotnym źródłem informacji dla swoich internetowych odbiorcówwspólnota bezpieczeństwa. Korzystając z różnych dostępnych im opcji, jak wskazano powyżej, udało im się zburzyć witrynę i to zapewnićpozostawał w nieskończoność. Atak DDoS od hakerów to nowa forma cenzury. Atak zatrzymywał informacje od publiczności.

W tym momencie można się zastanawiać, gdzie Google pasuje do tego wszystkiego. Jeden zostatnie aktualizacje od Google to, że uruchomili "Project Shield". Inicjatywą projektu jest przyjście na ratunek dziennikarzomjako Krebs. To uniemożliwia im odbieranie ataków DDoS na swoich stronach internetowych.

Project Shield użycza dziennikarzom swoich serwerów, aby mogli wykorzystać je do wchłonięciawszelki złośliwy ruch kierowany na stronę internetową z zamiarem przytłaczania go. System jest korzystny nie tylko dla dziennikarzy, którzypadł ofiarą hakerów. Jego użycie obejmuje również te kraje, które wielokrotnie mają ocenzurowane treści za pomocą ataków DDoSrządy.

Początkowo Krebs zawarł umowę z firmą zwaną Akamai, która zajmowała się jej treścią.Jednak firma zajmująca się zarządzaniem treścią nie mogła już dłużej chronić witryny przed atakami na dużą skalę, takimi jak ta. Inna firmapowiedział Krebsowi, że rodzaj usługi świadczonej przez Akamai kosztowałby go blisko 200 000 dolarów rocznie.

W skrócie, atak na stronę Krebsa jest oznakąważne osoby powinny umieszczać na stronie bezpieczeństwa. Jeśli ktoś nie korzysta z Google w tym celu, inne firmy oferują te same usługi.Korzystając z tego, właściciele witryn znacznie zmniejszają ryzyko ataków DDoS, ponieważ hakerzy używają ich teraz jako potężnej cenzuryBronie.

November 23, 2017